Γενικά Προταση για χειμερινο προορισμο

johnmat

Member
Μηνύματα
73
Likes
47
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Το ATH - GDN θα γινεται μεχρι τελη ΟκΟκτωβρίου αν δεν εχει αλλαξει κατι.


άτυχος όπως πάντα... :(
πολλοί προορισμοί πάντως βλέπω έχουν δρομολόγια μέχρι τέλη Οκτώβρη.
Κοίταγα την Aegean για Κρακωβία , Πόρτο και αυτή το ίδιο.
Μήπως ακόμα δεν έχουν βγάλει το χειμερινό πρόγραμμα σε κάποιους προορισμούς?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Εγω πεταξα για Βαρσοβια και σε 2 ωρες ακριβως πτηση για Γκντανσκ με 8 ευρω απο το ιδιο αεροδρομιο. Δεν σου κανει αυτο το σεναριο;
 

johnmat

Member
Μηνύματα
73
Likes
47
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εγω πεταξα για Βαρσοβια και σε 2 ωρες ακριβως πτηση για Γκντανσκ με 8 ευρω απο το ιδιο αεροδρομιο. Δεν σου κανει αυτο το σεναριο;


οχι δεν μου πολυαρέσει αυτή η ιδέα , από την μια διότι θα έχω μαζί και το 1 παιδί (7 ετών) , οπότε θέλω να αποφύγω τα extra αεροπορικά ταξίδια κ από την άλλη πάω που πάω για 3 μέρες μην φάω όλο τον χρόνο σε αεροδρόμια κλπ (γι αυτό πάντα διαλέγω προορισμούς με απευθείας πτήσεις , μόνο Ν.Υ πήγα μεσω Λονδίνου..)
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Καλησπερα σας , εχει παει κανεις στο Γκντανσκ;
Εχει φτηνα απευθειας η Ryan απο Αθηνα κ δειχνει πολυ ομορφο μερος.
3 βραδια θελω να παω αρχες Δεκεμβρη...
Σκεφτομαι ειτε εκει ,ειτε Κρακοβια ,ειτε Βρυξελλες (Μπρυζ).
Κατά την γνώμη μου οι τόσο χαμηλές θερμοκρασίες δεν θα σε αφήσουν να χαρείς την πόλη αν πας Δεκέμβρη : Μπορεί τωρα να σκέφτεσαι εντάξει μωρε,ποσο κρυο θα εχει,θα παλευεται αλλα δεν ειναι τοσο εύκολο...
 
Last edited:

johnmat

Member
Μηνύματα
73
Likes
47
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Κατά την γνώμη μου οι τόσο χαμηλές θερμοκρασίες δεν θα σε αφήσουν να χαρείς την πόλη αν πας Δεκέμβρη :/

Βασικα ειμαι πολυ μπερδεμενος...
Υπαρχουν καποιες προυποθεσεις:
Ο προορισμος να ειναι με απευθειας πτηση απο Αθήνα
Το ταξιδι να ειναι διαρκειας 3 διανυκτερευσεων max
Να εχει χρωμα Χριστουγέννων
Να μην εχουμε ξαναπαει (το πιο δυσκολο)..
 

agka8l

Member
Μηνύματα
37
Likes
25
Η Aegean έχει τα εισιτήρια γύρω στα 130€ για τέλη Νοέμβρη που κοιτάω , η Ryan σαφώς πιο φτηνά , όμως σου έρχεται μία η άλλη καθώς το τραίνο για Μπρυζ είναι πιο ακριβό..
Θα περιμένω μπας κ βγάλει καμμιά προσφορά (αν πετύχω το εισιτήριο γύρω στο 100ρικο τα έκλεισα αμέσως)
Υπάρχει και το λεωφορείο της flibco από αεροδρόμιο Σαρλερουά για Μπρυζ. Δες τιμές
 

johnmat

Member
Μηνύματα
73
Likes
47
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ναι το γνωριζω κ αυτο , ομως προτιμω την ημερα επιστροφης να μην κανω μεγαλο ταξιδι πριν την πτηση ,νομιζω 2 ωρες ειναι με το λεωφορειο (λογω του οτι θα εχω μαζι κ τον μικρο αλλα κ του οτι 1/1.000.000 να γινει κατι ,μια βλαβη στο λεωφορειο ,χιονια στο δρομο κλπ χανεις την πτηση..:()
Μπορει σε καποιους να φαινονται ψυχαναγκαστικα ολα αυτα ,ομως οι εμπειριες απο τοσα ταξιδια με εχουν διδαξει πολλα..
 

johnmat

Member
Μηνύματα
73
Likes
47
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
:clap:
τελικά έκανα την έκπληξη...
Εκδόθηκαν εισιτήρια για -----------------------------------------------> Λισαβώνα !!!!!!
βρήκα με Aegean στα 119€ , go light ναύλο , ε δεν ήθελα κ πολύ...:)
Πάω στο πορτογαλικό τοπικό για περισσότερες πληροφορίες
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
:clap:
τελικά έκανα την έκπληξη...
Εκδόθηκαν εισιτήρια για -----------------------------------------------> Λισαβώνα !!!!!!
βρήκα με Aegean στα 119€ , go light ναύλο , ε δεν ήθελα κ πολύ...:)
Πάω στο πορτογαλικό τοπικό για περισσότερες πληροφορίες
Εξαιρετική επιλογή.Η Λισσαβώνα είναι υπέροχη όλες τις εποχές. Μόνο που ο τουρισμός βαίνει συνεχώς αυξανόμενος. Όσοι έχουμε πάει χρόνια πριν και ξαναπήγαμε φέτος βλέπουμε την διαφορά. Έχει όμως και τα καλά του αυτό. Νέες επιλογές για εξόδους,φαγητό κλπ.... Και σε λογικές τιμές.
 

johnmat

Member
Μηνύματα
73
Likes
47
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εξαιρετική επιλογή.Η Λισσαβώνα είναι υπέροχη όλες τις εποχές. Μόνο που ο τουρισμός βαίνει συνεχώς αυξανόμενος. Όσοι έχουμε πάει χρόνια πριν και ξαναπήγαμε φέτος βλέπουμε την διαφορά. Έχει όμως και τα καλά του αυτό. Νέες επιλογές για εξόδους,φαγητό κλπ.... Και σε λογικές τιμές.


Αντε να δούμε , είμαι πολύ αισιόδοξος ότι θα μας αρέσει...:)
Λόγω εποχής (τέλος Νοέμβρη) αν πετύχουμε και καμιά χριστουγεννιάτικη αγορά , ακόμα καλύτερα.
 

FoNikos21

Member
Μηνύματα
30
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα σε όλους! Όντας λίγο αρχάριος ακόμη, θα ήθελα τις πολύτιμες συμβουλές σας για ιδανικό ευρωπαϊκό προορισμό (και σχετικά οικονομικό) τέλη Νοέμβρη-αρχές Δεκέμβρη. Ποιες πόλεις είναι πιο όμορφες εκείνη τη περίοδο; Γενικά έχω στο μυαλό μου να μην πάω κάπου με πολλά πάρκα και πράσινο, γιατί δεν θα τα χαρώ και να αφήσω αυτές τις επιλογές για πιο καλοκαιρινούς μήνες! Τι μου προτείνετε;
 

giorgoStar

Member
Μηνύματα
50
Likes
316
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ θα σου πρότεινα να επισκεφτείς γερμανόφωνες χώρες γιατί είναι ακριβώς η περίοδος που στολίζουν για Χριστούγεννα και ομορφαίνουν την όλη ατμόσφαιρα. Μόναχο-Νυρεμβέργη, Βιέννη-Σαλτσμπουργκ, Ζυρίχη-Λουκέρνη, Βασιλεία-Αλσατία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.780
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom