Πολωνία Αποριες για κρακοβια

agka8l

Member
Μηνύματα
37
Likes
25
παιδια ειχα κλείσει απο τake tours για κυριακη 1/4 κ δευτερα 2/4 salt mine k αουςβιτσ και ξαφνικα μου ακυρωσαν τις κρατήσεις . Σε οσα έψαξα με online διαθεσιμότητα ειναι full .περιμενω απαντηση απο turpol.com/ , να αγχωθω αν δεν βρω? Θα βρω τελευταια στιγμη απο εκει μια μερα πριν?
 

bortzos

Member
Μηνύματα
46
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο γύρος του κόσμου
παιδια ειχα κλείσει απο τake tours για κυριακη 1/4 κ δευτερα 2/4 salt mine k αουςβιτσ και ξαφνικα μου ακυρωσαν τις κρατήσεις . Σε οσα έψαξα με online διαθεσιμότητα ειναι full .περιμενω απαντηση απο turpol.com/ , να αγχωθω αν δεν βρω? Θα βρω τελευταια στιγμη απο εκει μια μερα πριν?
Δεν πιστευω οτι θα βρεις απο εκει μία μέρα πριν για Αουσβιτς. Σου εστειλαν e mail ακύρωσης?
 

bortzos

Member
Μηνύματα
46
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο γύρος του κόσμου

εμάς δεν μας ζήτησαν εισιτήριο στο δεύτερο στρατόπεδο.

Auschwiz 2.png
 
Last edited by a moderator:

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Επείδη στο Πρώην Γερμανικό Ναζιστικό Στραπέδο Συγκέντρωσης Μπίρκεναου, η είσοδος είναι δωρεάν όλο το χρόνο
 

bortzos

Member
Μηνύματα
46
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο γύρος του κόσμου
Επείδη στο Πρώην Γερμανικό Ναζιστικό Στραπέδο Συγκέντρωσης Μπίρκεναου, η είσοδος είναι δωρεάν όλο το χρόνο
ναι το έγραψα γι αυτούς που έχουν κλείσει αργά για μεμονωμένη ξενάγηση. Μπορούν να πάνε πρώτα στο δεύτερο στρατόπεδο και όταν θα ρθει η ώρα να πάνε στο πρώτο. Αλώστε και σ αυτό έχουν να δούνε πολλά (κοιτώνες, χώρους υγιεινής, το μνημείο ολοκαυτόματος κ.α)
 

nikko

Member
Μηνύματα
32
Likes
50
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Η μόνη διαφορά είναι ότι για να ανέβεις στον πύργο στο Birkenau πρέπει να πας με group, διαφορετικά δεν μπορείς να ανέβεις. Θυμάμαι ότι η tour guide μας είχε δώσει κάτι πάσα με barcode για να ανοίξει το τουρνικέ και να ανέβουμε πάνω.
 

angelospavl

Member
Μηνύματα
70
Likes
311
παιδια ειχα κλείσει απο τake tours για κυριακη 1/4 κ δευτερα 2/4 salt mine k αουςβιτσ και ξαφνικα μου ακυρωσαν τις κρατήσεις . Σε οσα έψαξα με online διαθεσιμότητα ειναι full .περιμενω απαντηση απο turpol.com/ , να αγχωθω αν δεν βρω? Θα βρω τελευταια στιγμη απο εκει μια μερα πριν?
Καλησπερα εμεις ειχαμε κλεισει εκει στο γραφειο στο legendarykrakow, αρκετα καλες τιμες. Ριξε μια ματια και εκει αν δεν το εχεις κανει ηδη.
http://legendarykrakow.pl
 
Last edited:

robokokas

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΣΟΒΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλησπέρα σας . Εμείς κλείσαμε (2 άτομα) για Κρακοβία και επιστροφή από Βαρσοβία. Σκεφτόμαστε να πάμε Άουσβιτς και αλλατωρυχεία μόνοι μας χωρίς κάποιο ταξιδιωτικό. Υπάρχει κάποιος που θα μπορούσε να μας πει από που παίρνουμε τα λεωφορεία , ποιά και γενικά όποια πληροφορία κρίνει αναγκαία για να μην τα κάνουμε μαντάρα και βρεθούμε αλλού ντ'αλλού;;
 

agka8l

Member
Μηνύματα
37
Likes
25
Καλησπερα εμεις ειχαμε κλεισει εκει στο γραφειο στο legendarykrakow, αρκετα καλες τιμες. Ριξε μια ματια και εκει αν δεν το εχεις κανει ηδη.
http://legendarykrakow.pl
Ευχαριστώ , ξεχασα να ενημερώσω
Λοιπων λογω του οτι ειναι το Πασχα των καθολικών μου ακύρωσαν την κράτηση ενώ είχε ήδη επιβεβαιωθεί .Επειδη ειναι σε μορφη "eshop" και ειχα βαλει στο καλαθι και τις 2 εκδρομες μου ακυρωσαν και τις 2 . Το λες και οτι ναναι .
Εκλεισα 2/4 κ 3/4
Απο krakville.com Για αλατωρυχεία με λεωφορειο και εκινηση απο το γραφείο τους με 120ζλοτυ
και για Αουσβιτς απο krakowdirect με mini bus και εκκινηση απο το ξενοδοχειο μας με 155ζλοτυ δεν το λες και το καλυτερο deal αλλα τελευταία στιγμή παλι καλα που τα εκλεισα!
Αυριο πετάμε!!!
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Αξίζει κατά τη γνώμη σας το εξάωρο study tour στο Άουσβιτς, ή να προτιμήσω το κλασικό με τις 3,5 ώρες; Κάποιοι διάβασα ότι προτείνουν το δωρεάν τουρ, έχοντας αγοράσει ένα βιβλίο στα ελληνικά στην είσοδο (ποιο από τα τρία που έχει το bookstore; ). Αυτό που φοβάμαι σε αυτή την περίπτωση είναι ότι θα γυρνάω σαν χαζός χωρίς να μου μείνει τίποτα στο τέλος... Τι νομίζετε όσοι έχετε επισκεφθεί το μέρος;
Και μια δεύτερη ερώτηση: Αξίζει μια απογευματινή επίσκεψη στο Κατοβίτσε από το Οσβιέτσιμ (Oswiecim), και μετά από εκεί επιστροφή στην Κρακοβία; Έχει τίποτα να δεις, ή αξίζει έστω για καφέ ή φαΐ μετά την κουραστική μέρα;
 
Last edited:

angelospavl

Member
Μηνύματα
70
Likes
311
Ευχαριστώ , ξεχασα να ενημερώσω
Λοιπων λογω του οτι ειναι το Πασχα των καθολικών μου ακύρωσαν την κράτηση ενώ είχε ήδη επιβεβαιωθεί .Επειδη ειναι σε μορφη "eshop" και ειχα βαλει στο καλαθι και τις 2 εκδρομες μου ακυρωσαν και τις 2 . Το λες και οτι ναναι .
Εκλεισα 2/4 κ 3/4
Απο krakville.com Για αλατωρυχεία με λεωφορειο και εκινηση απο το γραφείο τους με 120ζλοτυ
και για Αουσβιτς απο krakowdirect με mini bus και εκκινηση απο το ξενοδοχειο μας με 155ζλοτυ δεν το λες και το καλυτερο deal αλλα τελευταία στιγμή παλι καλα που τα εκλεισα!
Αυριο πετάμε!!!
Χαιρομαι που ολα ειχαν αίσιο τελος! Καλα να περασετε, καλο ταξιδι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.612
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom