ΗΠΑ Διευκρίνιση για ESTA

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Παιδιά SOS. Mου εγκρίθηκε η ESTA αλλα δεν ξέρω πως στην πολη γέννησης έγραψα AMASOUSIO κ οχι AMAROUSIO (10 φορές τα κοίταξα γαμ^%$#^%$#) . Διορθώνεται αυτό ή πρέπει να κάνω νέα αίτηση? Κ αν κάνω νέα παίζει να ρίξουν άκυρο?
 
Last edited:

Effie S

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους.
Σκοπεύω να ταξιδέψω σε λίγους μήνες στην Αμερική και θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με την esta.
Είμαι φοιτήτρια και δεν έχω δουλέψει ακόμα κάπου. Θα υπάρξει πρόβλημα με την έγκριση της esta?
 
Last edited:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καλησπέρα σε όλους.
Σκοπεύω να ταξιδέψω σε λίγους μήνες στην Αμερική και θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση σχετικά με την esta.
Είμαι φοιτήτρια και δεν έχω δουλέψει ακόμα κάπου. Θα υπάρξει πρόβλημα με την έγκριση της esta?
Δεν είναι λόγος αυτός για να μην εγκριθεί η esta.. Για visa θα είχες θέμα.. Στην esta έχει μια ερώτηση αν εχεις τωρινό ή προηγούμενο εργοδότη και τα στοιχεία του, απλά θα βάλεις εκεί "όχι"..
 

Eirini Ts

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα σ όλους!! Επιθυμούμε με τον άντρα μου να ταξιδέψουμε Νέα Υόρκη το φθινόπωρο και ψάχνω όλα τα απαραίτητα έγγραφα και μου έχει δημιουργηθεί η εξής απορία με την esta. Ο σύζυγός μου έχει δική του επιχειρήση οπότε δεν έχει κάποιον εργοδότη. Να βάλω τα δικά του στοιχεία; για να φαίνεται οτι ειναι ο ίδιος ;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Καλημέρα σ όλους!! Επιθυμούμε με τον άντρα μου να ταξιδέψουμε Νέα Υόρκη το φθινόπωρο και ψάχνω όλα τα απαραίτητα έγγραφα και μου έχει δημιουργηθεί η εξής απορία με την esta. Ο σύζυγός μου έχει δική του επιχειρήση οπότε δεν έχει κάποιον εργοδότη. Να βάλω τα δικά του στοιχεία; για να φαίνεται οτι ειναι ο ίδιος ;
Να βάλεις τα στοιχεία της επιχείρησης του με διεύθυνση κτλ.
 

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Παιδιά τελικά να την μετατρέψω στα αγγλικά την ESTA ή θα είμαι οκ? Επίσης επειδή έκλεισα προχθές το ξενοδοχείο να μπώ μέσα και να βάλω διεύθυνση 'η να τ αφήσω έτσι ?
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Παιδιά τελικά να την μετατρέψω στα αγγλικά την ESTA ή θα είμαι οκ? Επίσης επειδή έκλεισα προχθές το ξενοδοχείο να μπώ μέσα και να βάλω διεύθυνση 'η να τ αφήσω έτσι ?
Άσ'την ετσι, και πάλι από τον υπολογιστή θα σου την ελέγξουν. Το ξενοδοχείο δεν χρειάζεται, θα το συμπληρώσεις απλά στο χαρτί που θα σου δώσουν στο αεροπλάνο (το δίνεις και αυτό μαζί με την ESTA).
 

sotostos

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας travellers! Θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με ενα θεμα που εχω με την ESTA.
Εκανα την αιτηση και εγκριθηκε απλα εκανα λαθος και στην ερωτηση που εχει αν ημουν ποτε πολιτης αλλης χωρας εβαλα οχι γιατι νομιζα οτι πολιτης ειναι μονο οταν περνεις εθνικοτητα. Εγω δουλευα 1 χρονο ολλανδια και ειχα και social number. Πρεπει να ξανακανω αιτηση για ESTA η να το αφησω ετσι ?
Ευχαριστω εκ των προτερων!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom