Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Έχει τύχη ανάλογη περίπτωση και με άλλες εταιρείες απλά η συγκεκριμένη το τελευταίο καιρό κάνει πάρα πολλά......κρίμα γιατί έχω κάνει πολλά ταξίδια μαζί τους λόγω χαμηλών τιμών και χαμηλού δικού μου budget.........
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Έχει τύχη ανάλογη περίπτωση και με άλλες εταιρείες απλά η συγκεκριμένη το τελευταίο καιρό κάνει πάρα πολλά......κρίμα γιατί έχω κάνει πολλά ταξίδια μαζί τους λόγω χαμηλών τιμών και χαμηλού δικού μου budget.........
Εεεε η αληθεια ειναι πως αλλο ryan και αλλο alitalia.. βεβαια στην Ryan εκλεισα για 2 ατομα πηγαινε ελα 130 ευρω.. alitali ηταν το τριπλασιο ποσο!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.812
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Ηταν 6 γεματες ..αλλιως δεν το συζηταγα καν!
μην χαλάς το πρόγραμμά σου. η Ιταλία αυτό τον καιρό είναι πανέμορφη. αφού οι 6 μέρες θα γίνουν 7 , κάνε μια αναπροσαρμογή στο πρόγραμμά και κάτσε 4 μέρες Ρώμη και 3 μέρες κάπου αλλού.:xalara:
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Επισης θελω να μου επιβεβαιωσετε τα εξης : 1.Βατικανο λειτουργει καθημερινα + Σαββατο και μονο την τελευαταια Κυριακη του μηνα? 2. Κολοσσαιο+Ρωμαικη Αγορα+Παλατινο ολη την εβδομαδα?
Από τα επίσημα σάϊτ:

Βατικανό
From Monday to Saturday
9.00 a.m. – 6.00 p.m. (final entry 4.00 p.m.)
Every last Sunday of the month
Κολοσσαίο
The Colosseum is open every day and has the following opening time:
08.30 am - 7.15 pm: from the last Sunday of March to August 31
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
μην χαλάς το πρόγραμμά σου. η Ιταλία αυτό τον καιρό είναι πανέμορφη. αφού οι 6 μέρες θα γίνουν 7 , κάνε μια αναπροσαρμογή στο πρόγραμμά και κάτσε 4 μέρες Ρώμη και 3 μέρες κάπου αλλού.:xalara:
Φιλε αυτο θα εκανα και αυτο σκεφτηκα κατευθειαν .. αλλα δυστυχως εχω ηδη προπληρωσει (μεσω booking) το ξενοδοχειο για 5 βραδιες..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.905
Φιλε αυτο θα εκανα και αυτο σκεφτηκα κατευθειαν .. αλλα δυστυχως εχω ηδη προπληρωσει (μεσω booking) το ξενοδοχειο για 5 βραδιες..
Σε πτηση με Ryan και Wizz air δεν εχω προπληρωσει ποτε οτιδηποτε. Οποιος παθαινει, μαθαινει.
 

Fotinik

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Θα ειμαι Ρώμη με την κόρη μου 12-15/07/2018. Εχω παει στο Βατικανό χωρίς ξενάγηση και τώρα μια και θα είμαι και με το παιδί θα ήθελα ελληνόφωνο ξεναγό. Αν υπάρχει κάποια παρέα να μοιραστούμε το κόστος, ευχαρίστως!
Γεια σας θα ειμαστε κ εμεις 4 ατομα 12-15/7.να υποθεσω πως μονο η ξεναγηση ειναι σαυτη τη τιμη?
 
Last edited by a moderator:

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.806
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Γεια σας θα ειμαστε κ εμεις 4 ατομα 12-15/7.να υποθεσω πως μονο η ξεναγηση ειναι σαυτη τη τιμη?
Ωραία, σας ενδιαφέρει η ξενάγηση στο Βατικανό, να το ψάξω και μιλάμε;
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλησπέρα! κατι ακομα.. φευγω απο Τσιαμπινο για Αθηνα στις 16.40 .. τι ωρα να φυγω απο τερμινι? με τι θα μου συνιστουσατε? λεωφορειο terra η μετρο?
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Καλησπέρα! κατι ακομα.. φευγω απο Τσιαμπινο για Αθηνα στις 16.40 .. τι ωρα να φυγω απο τερμινι? με τι θα μου συνιστουσατε? λεωφορειο terra η μετρο?
Αν παρεις το μετρο πρεπει να κατεβεις στον Anagnina και μετα με το λεωφορειο σε 15 λεπτα περιπου εισαι στο Ciampino. Δεν ξερω ποσο συχνα ειναι τα δρομολογια απο εκει (αν ξερει καποιος ας μας πει) αλλα μου φαινεται καλυτερη λυση απο το να μπλεξεις στην κινηση.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μου φαινεται καλυτερη λυση απο το να μπλεξεις στην κινηση.
οχι. αν δεις τα ωραρια των απευθειας λεωφορειων θα δεις οτι ηδη εχουν υπολογισει την κινηση. 45' αντι 30' βραδυνες κ πολυ πρωινες ωρες. ενω το μετρο+λεωφορειο ειναι πιο χρονοβορο. λεωφορεια απο μετρο εχει καθε 40' κ κανει κ αλλα 20'.δηλ προς αποφυγη στο γυρισμο...
 

nikoletta1996

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλήμερα σε ολη την ομαδα!
Ταξιδεύω για Ρωμη στις 29-04-2018 με μια φίλη, θα φτάσουμε στο αεροδρόμιο ciampino.
Η επιστροφή μας θα είναι στις 03-05-2018 από το ίδιο αεροδρόμιο αλλά στις 06:25 το πρωί,γνωρίζει κάποιος πως μπορούμε να μετακινηθούμε από termini εκεί τόσο νωρίς το πρωί; Ευχαριστώ εκ των πρότερων :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.684
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom