Eurovision

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Το ''φεύγω'' ποιο είναι ρε jimp?:D To φουέγο?
Ωχ νόμιζα έγραφε φεύγω! Τέλος πάντων μένει φεύγει, έχει φωτιά το κορίτσι τι να λέμε τώρα. Αλλά ως συνήθως κανένα κοιμισμένο θα βγει πάλι.
Βασικά αυτός δεν είναι καθαρά μουσικός διαγωνισμός αλλά διαγωνισμός τι τραγούδι σου μένει περισσότερο, πόσο μούφα μπορείς να το πουλήσεις στη σκηνη κτλ κτλ. Για εμένα παραμένει πάντα τοπ στην καρδιά μου ο Ρακιντζής, είχε όλο το πακέτο, τον έφαγαν οι ευρωπαικές κλίκες όμως επειδή ο Μιχάλης ήταν χρόνια μπροστά από την εποχή του.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.415
Likes
7.753
Ωχ νόμιζα έγραφε φεύγω! Τέλος πάντων μένει φεύγει, έχει φωτιά το κορίτσι τι να λέμε τώρα. Αλλά ως συνήθως κανένα κοιμισμένο θα βγει πάλι.
Βασικά αυτός δεν είναι καθαρά μουσικός διαγωνισμός αλλά διαγωνισμός τι τραγούδι σου μένει περισσότερο, πόσο μούφα μπορείς να το πουλήσεις στη σκηνη κτλ κτλ. Για εμένα παραμένει πάντα τοπ στην καρδιά μου ο Ρακιντζής, είχε όλο το πακέτο, τον έφαγαν οι ευρωπαικές κλίκες όμως επειδή ο Μιχάλης ήταν χρόνια μπροστά από την εποχή του.

βρηκε μιμητες φετος ο Μιχαλακης...
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Ωχ νόμιζα έγραφε φεύγω! Τέλος πάντων μένει φεύγει, έχει φωτιά το κορίτσι τι να λέμε τώρα. Αλλά ως συνήθως κανένα κοιμισμένο θα βγει πάλι.
Βασικά αυτός δεν είναι καθαρά μουσικός διαγωνισμός αλλά διαγωνισμός τι τραγούδι σου μένει περισσότερο, πόσο μούφα μπορείς να το πουλήσεις στη σκηνη κτλ κτλ. Για εμένα παραμένει πάντα τοπ στην καρδιά μου ο Ρακιντζής, είχε όλο το πακέτο, τον έφαγαν οι ευρωπαικές κλίκες όμως επειδή ο Μιχάλης ήταν χρόνια μπροστά από την εποχή του.
Ο Ρακιντζής όντως ήταν πολύ μπροστά. Όμως δεν το έφαγε κανείς γιατί ήταν άθλιος και φωνητικά και σκηνικά. Studio version το SAGAPO είναι πολύ καλό. Συμφωνώ πάντως σ'αυτό που λες, για το πως θα ''πουλήσεις'' το τραγούδι σου στη σκηνή. Φέτος μετά από πολλά χρόνια στείλαμε ένα εξαιρετικό επικό κομμάτι στα ελληνικά. Όμως επαναπαύτηκαν στο ότι είναι καλό τραγούδι που ήταν ψηλά στα στοιχήματα, δεν το δούλεψαν καθόλου με αποτέλεσμα να βγει η Τερζή αδιάφορη, άνευρη, και το ωραιότερο σημείο του τραγουδιού στην κορύφωση του βγήκε αμήχανο και βαρετό. Ενώ έπρεπε να μεταφέρουν το βίντεο κλιπ στη σκηνή. Ακόμα και φωνητικά δεν ήταν άρτιο.


 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Το χέρι στο τραγούδι της Ελλάδας τι έπαθε και βγήκε μπλε;
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Το χέρι στο τραγούδι της Ελλάδας τι έπαθε και βγήκε μπλε;
Ήταν ένα γελοίο εύρημα, εφέ ας το πούμε που δεν είχε κάποιο νόημα επί σκηνής. Το τραγούδι έχει έναν στίχο που λέει ''και το μπλε μου να ξεβάψεις''. Είναι ο διάλογος μεταξύ Ελλάδας και ελλήνων! Προφανώς κανείς σε συγκινήθηκε με το νόημα του τραγουδιού που αφορά μόνο εμάς!
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Είμαι σίγουρος ότι πήγε άπατο το δικό μας γιατί δεν ξέρανε οι Ευρωπαίοι αν στείλαμε άντρα ή γυναίκα!
Και το λέω αυτό διότι στην παρουσίαση η Γιάννα Τερζή γράφτηκε ως Yanni Terzi. Γκάφα από τους διοργανωτές.

Πέρα από την πλάκα, το συγκεκριμένο ΔΕΝ ήταν τραγούδι για γιουροβίζιον. Ενώ της Φουρέιρα είναι και παραείναι. Αυτή άρχισε να μαζεύει πόντους με το που βγήκε στην σκηνή. Ε όταν αρχίσανε και τα καθίσματα....άσε.

Από προφορά πάντως...δεν λες ότι σπούδασε και στην Οξφόρδη!

Υ.Γ. Για το φάσωμα με το στρουμφ.....κάτι άλλο λένε ότι έγινε με στρουμφ αλλά θα με κόψουν......
Υ.Γ.2 Το άλλο αστείο που κυκλοφορεί είναι ότι η Τερζή ρώτησε τον πατέρα της μετά τον ημιτελικό: "μπαμπά θα περάσω στον τελικό?" και ο πατέρας της απάντησε: "φεγγάρι μου....χλωμό!".
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.565
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom