Ιορδανία Γενικές Πληροφορίες για Ιορδανία χωρίς αυτοκίνητο on budget

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Καλημέρα. Nα ρωτήσω και εγω κάτι. Tι ώρα είναι καλύτερα να φθάσουμε στην έρημο? Με ρωτάνε από το καμπ για να έρθουν να μας πάρουν από την Πέτρα. Διάβασα ότι η βόλτα με το τζίπ είναι πιό καλά το απόγευμα για να δεις και το ηλιοβασίλεμα. έκλεισα στο Beyond camp σε καλή τιμή
Ευχαριστώ.
 

angelospavl

Member
Μηνύματα
70
Likes
311
Καλημέρα. Nα ρωτήσω και εγω κάτι. Tι ώρα είναι καλύτερα να φθάσουμε στην έρημο? Με ρωτάνε από το καμπ για να έρθουν να μας πάρουν από την Πέτρα. Διάβασα ότι η βόλτα με το τζίπ είναι πιό καλά το απόγευμα για να δεις και το ηλιοβασίλεμα. έκλεισα στο Beyond camp σε καλή τιμή
Ευχαριστώ.
Αναλογως πως θα το συνδυασεις, εμεις φτασαμε κοντα στις 1-2 το μεσημερι ερχκμενοι απο Ακαμαπα καναμε το 3ωρο jeep tour και μας αφησανε μετα να δουμε το ηλιοβασιλεμα, μετα επιστροφη στο camp για βραδυνο.
Την επομενη μερα camel tour στην ανατολη και περπατημα στην ερημο.
Η αληθεια ειναι οτι δεν εχει πολλα να κανεις αλλα η ολη φαση ειναι μοναδικη.
 

foskoteinh

Member
Μηνύματα
7
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος!!
Καλησπερα,
ειμαι 22 χρονων,ταξιδευω αρκετα στην Ευρωπη σολο..
Ειχα κλεισει εισητηρια πριν καιρο λογω της σουπερ προσφορας της ραιανερ..
Ωστοσο τωρα που αρχισα να ψαχνω βλεπω οτι ειναι λιγο ρισκι να ταξιδεψω μονη μου στην Ιορδανια.
Εχει καποιος-α αναλογη εμπειρια?
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
@aspa Καλημέρα αγαπητή. Αν είναι να μείνετε μια μέρα καλά είναι να πάτε από το πρωί για να έχετε περισσότερο χρόνο. Αν είναι να μείνετε 2 ημέρες μπορείτε να πάτε ό,τι ώρα θέλετε. Από εκεί και πέρα αν θέλετε να το συνδυάσετε με ανατολή ηλίου ή ηλιοβασίλεμα μπορείτε να το κανονίσετε με το μέρος που διαμένετε νομίζω.

@foskoteinh Δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις πρόβλημα στην Ιορδανία. Ειδικά αν έχεις ταξιδέψει και αρκετά σόλο νομίζω ότι είναι παιχνιδάκι αυτό το ταξίδι για εσένα.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Καλησπερα,
ειμαι 22 χρονων,ταξιδευω αρκετα στην Ευρωπη σολο..
Ειχα κλεισει εισητηρια πριν καιρο λογω της σουπερ προσφορας της ραιανερ..
Ωστοσο τωρα που αρχισα να ψαχνω βλεπω οτι ειναι λιγο ρισκι να ταξιδεψω μονη μου στην Ιορδανια.
Εχει καποιος-α αναλογη εμπειρια?
Πότε θα πας? Εμεις 26/6- 4/7
 
Μηνύματα
111
Likes
265
Δεκέμβρης παλεύεται Ιορδανία;
Στην Πέτρα και στην έρημο έχει κρυο αλλά στην νεκρά θάλασσα είναι σαν Ανοιξη.Θεωρω ότι είναι καλή περίοδος να την επισκεφθείτε γιατί δεν υπαρχει ίσκιος ούτε για δείγμα στα ανωτέρω μέρη.
 

Maria Rep.

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας,
ευχαριστούμε πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν με το JPass μπορουμε να μπουμε οσες φορε θελουμε στο wadi rum ή είναι για 1 φορά.
Επίσης, θα κάνω couchserfing στα περισσοτερα μέρη κ θέλω να ρωτήσω αν έχετε να μου προτείνετε κάποιον καλό couchsurfer.

Ευχαριστώ :)
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Γεια σας,
ευχαριστούμε πολύ για τις χρήσιμες πληροφορίες.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν με το JPass μπορουμε να μπουμε οσες φορε θελουμε στο wadi rum ή είναι για 1 φορά.
Επίσης, θα κάνω couchserfing στα περισσοτερα μέρη κ θέλω να ρωτήσω αν έχετε να μου προτείνετε κάποιον καλό couchsurfer.

Ευχαριστώ :)
Επιτρέπεται μία μόνο είσοδος σε κάθε αξιοθέατο.
 

funtukaki

Member
Μηνύματα
61
Likes
51
παιδια να ρωτησω κατι οσους εχετε παει στο wadi rum.. μπορεις να μενεις στο camp A και να κλεισεις το jeep tour του camp B, γιατι σου προσφερουν καλυτερη τιμη?

(ή ειναι πολυ μακρινες οι αποστασεις αναμεσα στα camps και δεν μπορεις να πας/ερθουν να σε παρουν απ'το ενα στο αλλο?)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.733
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom