About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μπορει να παρασυρθηκα απο την απέχθεια μου προς τον κριστιανο και θα το ξαναδω.Στα δυο πρωτα ριπλει βλεπω καρφωμενο κατω το ποδι του αμυντικου και τον ταμτακο να βουταει βρισκοντας τον αμυντικο κατα την πτωση.Θα το δω και πιο αργα.
Τι καρφωμένο στην κίνηση είναι, τρώει την προσποίηση και τον παίρνει καθαρά. Κι εγώ την αντιπαθώ την Κριστίνα, αλλά όχι κι έτσι.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καθίστε να κάνει ντεμπούτο η Κολομβία να δείτε τι έχει να γίνει...
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Οι παίκτες που μου έκαναν εντύπωση ως τώρα ήταν ο Ρώσος Γκολόβιν που είναι μόλις 22 χρονών και το πόδι του ήταν φαρμάκι, ο Αιγύπτιος Ελνενί που χθες κράτησε ολόκληρο το κέντρο και ο Ρονάλντο που χθες ήταν σεληνιασμένος.

Δεν μου άρεσε η μη ανταγωνιστική Σαουδική Αραβία, η αστοχία του Λουίς Σουάρεζ και η τραγική εμφάνιση του Ντε Χέα.

Χάρηκα πολύ με τη νίκη της Ουρουγουάης (που το άξιζε 100%), τη νίκη των συμπαθέστατων Ιρανών με τρεις παίκτες από το δικό μας πρωτάθλημα μέσα και κυρίως με την αναγνώριση του δικού μας Φερνάντο Σάντος. Να είναι καλά ο άνθρωπος, όπου σταθεί και όπου βρεθεί λέει και μια καλή κουβέντα για τη χώρα μας(σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς).
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πραγματικά ο Γκολόβιν ήταν εξαιρετικος και παει στη Γιουβε με 20εκ €.Η Σαουδικη Αραβια απορω πως περναει σε τελικά μουντιάλ στο σχολειο απεναντι μου βγαζουν καλυτερα τριγωνακια τα 10χρονα.Το Ιραν και το Μαρόκο ειναι ομαδες τοσο χαμηλης ποιοτητας που στο πρωτο ημίχρονο ειδαμε μπαλιτσα.Απογοητευτικα με Ουρουγουαη περιμενα κατι καλυτερο ελπιζω το Περου και η Εργεντινη σημερα να κρατησουν ψηλα την Ν.Αμερική.Τέλος αν ο καρπουζας με τον κλαψιαρη πανε τελικο και παλι χωρις νίκη σε 90’ ας το κλεισουμε το μαγαζι.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Είναι τα πρώτα παιχνίδια και ας μην είμαστε πολύ αυστηροί.. Κάποτε η Ιταλία δεν βλεπόταν στη φάση των ομίλων αλλά τελικα πέρασε με 3 ισοπαλίες και πήρε το ΠΠΚ πετώντας έξω Βραζιλίες Αργεντινές καθαρίζοντας σαν κρεμμύδι τη Γερμανία στον τελικό το 1982..
Σήμερα θα έχουμε καμία εκπληξη άραγε; Γαλλία Αργεντινή Κροατία εννοώ.. Περού Δανία μάλλον νικανε οι περουβιανές οχι οτι οι δανέζες πάνε πισω.. Γι αυτό ότι και να ερθει εδώ δεν το θεωρώ έκπληξη.. :)
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Γενικώς εμένα κόντρα στο κύμα η Ουρουγουάη για πρώτο ματς μου άρεσε. Είναι μια ομάδα που πάντα την θαύμαζα γιατί οι παίχτες της είναι μαχητές. Αν τερματίσει δεύτερη στον όμιλο(πίσω από την Ρωσία) ίσως και να έχει τύχη στη διοργάνωση μέχρι ενός σημείου τουλάχιστον. Θεωρώ ότι ο πρώτος αυτού του ομίλου θα σβήσει στην 8άδα από τους Γάλλους.

Όσον αφορά τα σημερινά δύσκολα τα πράγματα. Μακάρι να γίνει το θαύμα από την Αυστραλία. Αν όμως έπαιζα μια ομάδα αντίθετα αυτή θα ήταν η Αργεντινή. Εντάξει πάντα προσωπική γνώμη σαν φίλαθλος προς συνέχιση της συζήτησης δίνω, μην παρεξηγηθώ κιόλας :).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σήμερα πρωί στο Μεντεγίν (γνωστό και ως μ...νόπολη) ταμπέλα στην καφετέρια απέναντι από το διαμέρισμά μου:
Φίλε ποδοσφαιρόφιλε, εδώ θα βρεις τα καλύτερα ramen (γιαπωνέζικα noodles είναι αυτά, χαμός στο Μεντεγίν), τις πιο καμπυλάτες σερβιτόρες, γιγαντοοθόνη για το Μουντιάλ και ίσως να χάσει και η Αργεντινή!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Με τέτοια άμυνα Γιώργο καθόλου απίθανο και να χάσει. Έφαγε ένα και θα.. μπορούσε και δεύτερο να φάει...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εμένα με βολεύει (ΠΟΛΥ!) να τελειώσει 1-1 πάντως, ή έστω όποιο σκορ ισοπαλίας γίνεται (το 1-1 είναι ιδανικό). Α και θέλω και μίνιμουμ 4 κόρνερ ακόμη στο δεύτερο ημίχρονο (είχε 6 στο πρώτο).
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Nαι να τα γραφετε απο πριν τα στοιχηματικα μηπως ακολουθησουμε κανενα πονταρισμα.Μπραβο στην Ισλανδια.Δυστυχως οταν δεν υπαρχει αξιοκρατεια και μενουν εκτος παικτες οπως ο Ικαρντι και θα εχει μονο 3 παικτες απο το εγχωριο πρωταθλημα θα ζοριζεται η Αργεντινη
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Nαι να τα γραφετε απο πριν τα στοιχηματικα μηπως ακολουθησουμε κανενα πονταρισμα.Μπραβο στην Ισλανδια.Δυστυχως οταν δεν υπαρχει αξιοκρατεια και μενουν εκτος παικτες οπως ο Ικαρντι και θα εχει μονο 3 παικτες απο το εγχωριο πρωταθλημα θα ζοριζεται η Αργεντινη
Eγώ + ποδοσφαιρικό στοίχημα = σίγουρη αποτυχία
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom