Πανοραμική θέα

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.732
Omiš, μια μικρή παραλιακή πόλη της Κροατίας, με πληθυσμό 15.000 περίπου κατοίκους, σε απόσταση 30 χιλιομέτρων νότια-νοτιοανατολικά από το Σπλιτ, στην εκβολή του ποταμού Cetina. Σταμάτησα εκεί γιατί μου άρεσε το φαράγγι,

17.JPG


οπότε ανέβηκα σε ένα μικρό λόφο και έβγαλα φωτογραφίες.

23.JPG


24.JPG


25.JPG
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Υπέροχες οι φωτογραφίες σας πραγματικά. Και μπράβο σε όσους μπαίνουν στον κόπο να γράψουν από που τις έχουν τραβήξει. Βοηθούν τους επόμενους :).

Χωρίς να κουνάω το δάχτυλο, σε καμία περίπτωση, κάποιες από τις φωτογραφίες που βλέπω, αν και ωραίες, δεν μου κάνουν για πανοραμικές. Έχετε πρόχειρο κάποιον ορισμό ή μπούσουλα για το τι είναι πανοραμική;
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
καποιες από τις φωτογραφίες που βλέπω, αν και ωραίες, δεν μου κάνουν για πανοραμικές. Έχετε πρόχειρο κάποιον ορισμό ή μπούσουλα για το τι είναι πανοραμική;
Η επισήμανση σας με έχει απασχολήσει και εμένα. Ψάχνοντας στο ίντερνετ βρίσκεις ότι η έννοια της πανοραμικης φωτογραφίας είναι αρκετά αόριστη, ωστόσο οριζεται σαν πανοραμική μια οριζόντια φωτογραφία με την μια πλευρά τουλάχιστον διπλάσια της άλλης. Δηλαδή μιλάμε για οσο το δυνατόν πιο οριζόντιες φωτογραφίες.
Απο τον εμπνευστή του θέματος ωστόσο θα συμπερανα ότι σκοπός του είναι να περιλαβει φωτογραφίες από ψηλά σημεία που προσφέρουν θέα. Προσωπικά σκόπιμα δεν έχω αναρτήσει αντίστοιχες φωτογραφίες από βουνά, καθώς νομίζω οτι σκοπός του νημαρος ειναι να δείξει τις πόλεις από ψηλά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom