About football, soccer, ποδόσφαιρο, κλωτσοσκούφι ... again..

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.273
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλα πατάνε, αν είναι λίγο προσεκτικοί θα το κάνουν το γκολ
Ευτυχώς που υπάρχουν και τα πέναλτι, αλλιώς γκολ δεν έβαζε η Αυστραλία μέχρι να κιτρινίσει η θάλασσα.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Απόψε το βράδυ η Αργεντινή σε μεγάλο βαθμό παίζει την επιβίωση της. Προβλέψεις; Τι λένε τα τελευταία νέα. Θα κάνει καμία αλλαγή στην ενδεκάδα ;
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Απόψε το βράδυ η Αργεντινή σε μεγάλο βαθμό παίζει την επιβίωση της. Προβλέψεις; Τι λένε τα τελευταία νέα. Θα κάνει καμία αλλαγή στην ενδεκάδα ;
Ντιμπαλα και Ιγκουαιν μεσα απο την αρχη μισες μπαλες στον μεσι και δεν θα δυσκολευτει
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Γενικά το ρεπορτάζ λέει ότι οι Κροάτες έχουν πρόβλημα στα αποδυτήρια. Κρίμα πάντως αν ισχύει κάτι τέτοιο.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Σας είπα;;;; Αυτό το Μουντιάλ μου αρέσει παάάάρα πολύ. Αν έπαιρνε κι ισοπαλία από την Ισπανία το Ιράν θα ήμουν πανευτυχής!
 
Last edited:

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Μπορεί να μου μπει καποιος τι τους ποτιζουν φέτος τους τερματοφύλακες;; α ρε Μέσι σε φάγανε οι μέσοι (Μοντριτς και Ράκιτιτς)... Τωρα μου έμεινε η Γαλλία αλλα πρέπει να φορτσάρουν ..
Μετά το μεγάλο κάζο της Βραζιλίας στο προηγούμενο ΠΠΚ ήρθε τώρα αυτό της Αργεντινής προς μεγάλη χαρά των υπολοίπων Λατίνων..
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Μετά από τη δεύτερη αγωνιστική στους πρώτους 4 ομίλους(λείπει το Νιγηρία - Ισλανδία) νομίζω ότι είναι πλέον ξεκάθαρο ότι οι ευρωπαϊκές ομάδες προελαύνουν με τη διαφορά επιπέδου να είναι ιδιαίτερα αισθητή. Θα προσπαθήσω να γράψω τις σκέψεις μου για την σημερινή ημέρα.

Στο Βραζιλία - Κόστα Ρίκα συναντάμε μια τρομερή προϊστορία όπου η Κόστα Ρίκα η τελευταία φορά που έκοψε βαθμούς από τη Βραζιλία ήταν το 1960. Γενικώς εδώ περιμένω τη Βραζιλία να δείξει καλύτερο πρόσωπο από το πρώτο ματς όπου ήταν σαν να έκανε αγγαρεία και να νικήσει άνετα.

Νιγηρία και Ισλανδία αναμετρούνται με ανοιχτό πλέον τον δρόμο για τη φάση των "16". Εδώ πέρα εκτιμώ ότι οι Ισλανδοί θα προσπαθήσουν κυρίως να μη χάσουν. Αυτό θα γίνει γιατί πιστεύω ότι θεωρούν ότι μπορούν να κερδίσουν την Κροατία στο τελευταίο ματς για δύο λόγους. Τους Κροάτες τους κέρδισαν και στα προκριματικά όπου τους άφησαν δεύτερους στους ομίλους οπότε το "know-how" υπάρχει. Επίσης οι Κροάτες εκτιμώ ότι αν το σημερινό έρθει ισοπαλία θα παίξουν με πολλές αλλαγές την τελευταία αγωνιστική για να ξεκουράσουν τα αστέρια τους που δεν είναι πιτσιρίκια πλέον και προέρχονται από πολύ βαριές σεζόν ενώ θα ήθελαν να αποφύγουν και κάρτες που ενδεχομένως να κοστίσουν στην συνέχεια της διοργάνωσης. Μένει να δούμε πως θα εμφανιστεί η Νιγηρία.

Τέλος το Σερβία - Ελβετία δεν μπορώ να το κάνω ανάλυση καθόλου. Θέλω πραγματικά με όλη μου την καρδιά να κερδίσουν οι Σέρβοι. Με μισό μηδέν, με τσαφ, με στραβοκλωτσιά, με οτιδήποτε.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.321
Likes
3.440
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Του Κόσμου
Ξενέρωτο mundial
Ιδιες φανέλες --- ιδια κουρέματα -- ιδια μούσια ... ειτε είσαι Τυνήσιος ειτε Αργεντίνος το copyright ειναι ιδιο --- μονο Γερμανοι κ οι Πολωνοι ξυρίζονται αιώνια !!!

Φανέλες ολόιδιες απλα σε διαφορετικο χρώμα -- τις ιδιες μπορεί να φοράει μεθαύριο η Αναγέννηση Καρδιτσομαγούλας -- μονο το σήμα θα διαφέρει
Που είναι οι εμφανίσεις του αξεπέραστου Χορχε Κάμπος, της ΗΠΑ 1994, του Μεξικό 1998 --- ελπίζω να προλάβουμε να δουμε Νιγηρία με τη Β εμφάνιση φέτος

Που είναι εκείνες οι μορφές , οι μαλλιάδες της Αργεντινής, που ειναι ο Βαλντεράμα, ο Ρομπέρτο Μπάτζιο, ο Ρενε Χιγκίτα, ο Ταρίμπο Γουέστ, o Αλέξης Λάλας, ο Τρύφον Ιβάνοφ, o Πουγιόλ, o Αμπελ Ξαβιερ, ο Νίκος Τσιαντάκης --- το κορδελάκι του Λουις Χερνάντεζ, το τριγωνάκι του Ρονάλντο έστω ....
Ακόμα κ ο Νταβιντ Λουιζ λείπει

Ένας Οτσόα έμεινε, ο Νευμάρ κ ο coach της Σενεγάλης --- ένας Σαμπαόλι έσπασε το politically correct κ εμφανίστηκε με "μανίκια" κ ντύσιμο πορτιέρη κ άρχισαν όλοι οι κουραστικοί τύποι να τον κράζουν --- κ κάνουν ολόκληρες εκπομπές για τις 3 τρίχες που έβγαλε ο σπανός Κριστιάνο στο πηγούνι :bash::bash::bash: ---- ΗΜΑΡΤΟΝ που λεει κ μια ψυχη

OXI άλλη φράντζα σε στύλ "γλιψιμο αγελάδας" , οχι άλλο 1-0 όχι άλλη Γερμανία οχι άλλο "jogo bonito my ass" της βαρετης Βραζιλίας

Αγαπάμε Μεχικο, Γιουγκους, τίμιο Χάρι Κέιν κ ισλανδικές κραυγές κ ελείψη Ολλανδιας γουστάρουμε Βέλγιο στον τελικό --- mundial χωρις oranje κ μαεστρικό ιταλικό catenaccio είναι default ξενερουά

Αντε πάω να ρίξω under να πληρωθώ
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Και στο τέλος κερδίζουν οι Γερμανοί.
Μετά την αποβολή Μποατενγκ οι Σουηδοι αρκεστηκαν στην ισοππαλια και δεν αφυπνιστηκαν ούτε από την κεφαλιά Γκομεζ ούτε το δοκάρι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.608
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom