Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μια χαρά είναι, η πόλη έχει επανέλθει σε ρυθμούς κανονικότητας μετά το καλοκαίρι, ενώ ο καιρός είναι καλός.
Μόνο αρνητικό οι τιμές των ξενοδοχείων, οι οποίες ενδέχεται να είναι υψηλότερες σε σχέση με τους περισσότερους μήνες.
4 βράδια πιστεύεις είναι καλά ? Αεροπορικά φτηνά με την Ryanair ξενοδοχείο γύρω στα 350 EURO στην περιοχή Via Veneto.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα. Θέλω να μου πείτε ποια περιοχή βολεύει για να μείνουμε εκτός Termini ώστε να γυρίσουμε τα πάντα - σχεδόν όλα με τα πόδια. Θα είναι για 4 βράδια και διαθέτουμε από 300 μέχρι 350 ευρώ. Ευχαριστώ πολύ !
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Λοιπόν θα είμαι Ρώμη με την κόρη μου 12-15/07/2018. Ενδιαφέρεται κάποιος να μοιραστούμε τα έξοδα για ξενάγηση στο Βατικανό; Την Πέμπτη 12/07 δεν θα βολέψει γιατί φτάνουμε περίπου στις 11:00 το πρωί.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
και ναι εκλεισα εισητηρια,για ρωμη,θα μου πεις..........απο τωρα χαιρεσαι;γεναρη θα πας 3 μερες......και θα απαντησω,μακαρι να ειχα την οικονομικη ανεση να κλεινω εισητηρια οποτε θελω,και να φευγω...μιας και δεν την εχω ομως,κανω ονειρα μεχρι τον γεναρη για το 3ημερο στη ρωμη και ειναι σαν να μεγαλωνει και το ταξιδι,με την αναμονη....εισητηρια αεροπορικα να κλεισω με aegian ή με ryanair λεω με την πρωτη που την ξερωκι ελπιζω να μην ειναι τοσο μακρια το αεροδρομιο απ το ξενοδοχειο.......το ξενοδοχειο ειναι το εξης(αν απαγορευεται να κανω δημοσιευση ας το διαγραψουν ειμαι και νεουδι και δεν ξερω)Via Palermo 30 Monti Rome, 00184 Ιταλία hotel virgilio πιστευω να ειναι οκ.......ουτε ιταλικα μιλαω,ουτε παρεα θα εχω,ουτε εχω ξαναπαει,αλλα θα χει πλακα.οτι πληροφοριες οπως πχ πως θα μεταφερθω απο αεροδρομιο στην πολη,θα ηταν ευπροσδεκτες,για την ωρα ακουω αυτο και ταξιδευω
 

noobtraveller

Member
Μηνύματα
140
Likes
573
και γω νεούδι είμαι ,τόσο που στις ταξιδιωτικές ιστορίες μου δεν έβαλα ψαγμένο τίτλο ,με αποτέλεσμα να μπερδεύετε τα νήματα ,χαχα . Με το καλό να πας
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
εισητηρια αεροπορικα να κλεισω με aegian ή με ryanair λεω με την πρωτη που την ξερωκι ελπιζω να μην ειναι τοσο μακρια το αεροδρομιο απ το ξενοδοχειο.......το ξενοδοχειο ειναι το εξης(αν απαγορευεται να κανω δημοσιευση ας το διαγραψουν ειμαι και νεουδι και δεν ξερω)Via Palermo 30 Monti Rome, 00184 Ιταλία hotel virgilio πιστευω να ειναι οκ.......ουτε ιταλικα μιλαω,ουτε παρεα θα εχω,ουτε εχω ξαναπαει,αλλα θα χει πλακα.οτι πληροφοριες οπως πχ πως θα μεταφερθω απο αεροδρομιο στην πολη,θα ηταν ευπροσδεκτες,
Συγχαρητήρια για την επιλογή ταξιδιού. Θα περάσεις σίγουρα καλά. Το ξενοδοχείο εννοείται ότι είναι μακριά από το αεροδρόμιο (ευτυχώς :)) και είναι σε καλή περιοχή. Πρέπει πρώτα να αποφασίσεις για τα εισιτήρια για να πάρεις πληροφορίες για το πως θα φτάσεις από το αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο, καθώς οι δυο αυτές εταιρίες πετούν σε διαφορετικά αεροδρόμια.

και γω νεούδι είμαι ,τόσο που στις ταξιδιωτικές ιστορίες μου δεν έβαλα ψαγμένο τίτλο ,με αποτέλεσμα να μπερδεύετε τα νήματα ,χαχα . Με το καλό να πας
Η ιστορία σου έχει τελικά πολύ πιασάρικο τίτλο :p Μετέφερα τα μηνύματα για να επωφεληθούμε όλοι ...
 
Last edited:

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Τελικα με aegean εκλεισα εισητηρια,μου φανηκε πιο προσιτη η τιμη αν σκεφτεις τα milles+bonus...ξερει κανεις το λεοφωρειο,τραινο,τραμ,μετρο οτι δηποτε βολευει,για να παω στο ξενοδοχειο μου;το αεροπλανο τερματιζει στο αεροδρομιο FCO και το ξενοδοχειο ειναι το Via Palermo 30 Monti Rome, 00184 Ιταλία hotel virgilio.
 
Μηνύματα
14
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Τελικα με aegean εκλεισα εισητηρια,μου φανηκε πιο προσιτη η τιμη αν σκεφτεις τα milles+bonus...ξερει κανεις το λεοφωρειο,τραινο,τραμ,μετρο οτι δηποτε βολευει,για να παω στο ξενοδοχειο μου;το αεροπλανο τερματιζει στο αεροδρομιο FCO και το ξενοδοχειο ειναι το Via Palermo 30 Monti Rome, 00184 Ιταλία hotel virgilio.
Καλησπέρα! Τέλεια επιλογή η Ρώμη...εγώ ξαναπάω δεύτερη φορά σε λίγο καιρό!:clap: Με aegean κι εγώ οπότε θα σου πω τι έχω βρει:
Από το Fiumicino έχεις τη δυνατότητα να πας στον termini (ο κεντρικός σταθμός τρένων - μετρό της Ρώμης), όπου είδα θα μένεις κοντά, 1. με το Leonardo Express (τρένο) που είναι σαν τη δική μας γραμμή από/προς αεροδρόμιο, δηλαδή έχει κάθε 15΄ και κάνει μισή ώρα, με τη βασική διαφορά ότι σε πάει κατευθείαν κέντρο χωρίς στάσεις... γι αυτό και είναι η ακριβή επιλογή (14 ευρώ). 2. Με λεωφορείο, που κάνει περίπου μια ώρα, και είναι φθηνότερο γύρω στα 5 ευρώ..υπάρχουν δημόσιες και ιδιωτικές εταιρείες που ξεκινάνε από το αεροδρόμιο με συχνά δρομολόγια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom