Κρητη

Μηνύματα
7
Likes
3
Καλησπέρα!!! Διάβασα ότι στην Κρήτη νοικιάζουν ιδιώτες τα αυτοκίνητα τους έπειτα από μια αίτηση στον ΕΟΤ , αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να βρω περισσότερες πληροφορίες.θελω να κάνω roadtrip αλλά οι τιμές ενοικίασης για 14 μέρες με βγάζουν εκτός budget.... γνωρίζει κανείς κάτι,αν ισχύει κλπ?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.128
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
:welcome2:
Καλησπέρα!
Αν χρησιμοποιούσες δικό σου αυτοκίνητο, δεν θα μειώνονταν το κόστος; Ρωτώ, γιατί δεν ξέρω απο πιο σημείο της Ελλάδας θα ξεκινήσεις και αν έχεις δικό σου αυτοκίνητο. Οι μέρες είναι αρκετές για ενοικίαση.
 
Μηνύματα
7
Likes
3
Καλησπέρα!!ναι θα μειωνόταν πολύ,αλλά δυστυχώς δεν έχω αυτοκίνητο :) τώρα θα μου πεις το roadtrip με μάρανε...αλλά τι να κάνω..είναι να μη μου μπει στο μυαλό.. από Αθήνα θα ξεκινήσω.. υφίσταται αυτό με την ενοικίαση από ιδιώτη?γνωριζεις?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.128
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλησπέρα!!ναι θα μειωνόταν πολύ,αλλά δυστυχώς δεν έχω αυτοκίνητο :) τώρα θα μου πεις το roadtrip με μάρανε...αλλά τι να κάνω..είναι να μη μου μπει στο μυαλό.. από Αθήνα θα ξεκινήσω.. υφίσταται αυτό με την ενοικίαση από ιδιώτη?γνωριζεις?
Γιατί το λές αυτό; Το οδικό ταξίδι είναι ένας πολύ ωραίος τρόπος να ταξιδεύεις και είναι κάτι που αξίζει για όλους!
Δεν γνωρίζω καθόλου γι αυτή την ενοικίαση απο ιδιώτες....αλλά θα μπορούσες να πάρεις ένα τηλέφωνο στις τοπικές αρχές πχ στον δήμο που σε ενδιαφέρει και να ρωτήσεις!
 

saudade

Member
Μηνύματα
39
Likes
360
Κατά τη γνώμη μου είναι λίγο υπερβολή να νοικιάσεις και τις 14 μέρες αυτοκίνητο στη Κρήτη εφόσον έχεις περιορισμένο budget. Θα το χρειαστείς όλες τις μέρες το αυτοκίνητο?
Μπορείς να το νοικιάσεις για συγκεκριμένες μέρες που θα κάνεις διαδρομές που σου αρέσουν ή θα πας σε απόμακρα και δύσβατα μέρη (προσοχή στα δύσβατα μέρη!). Για τις υπόλοιπες μέρες εξυπηρετεί και το κτελ. Έχει πολλά δρομολόγια.

Το ξέρω χαλάει λίγο τη μαγεία του roadtrip αλλά σκοπός είναι να γίνει το ταξίδι.
Όπως και να 'χει σου εύχομαι να το πραγματοποιήσεις όπως το έχεις στο μυαλό σου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.740
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom