Mobile Internet/τηλεφωνία στην Ευρώπη

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Μπορεις να ενεργοποιήσεις το πακέτο εως και 4 φορές για όσο χρονικό διάστημα ισχύει η προσφορά, είτε από τοMy Vodafone app ή στέλνοντας δωρεάν SMS με το γράμμα Κ στο 1339.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Μπορείς να μου βρεις λοιπόν ένα φοιτητικό πακέτο Vodafone cu μόνο με data?? Γιατί όλα τα πακέτα τα 3 που υπάρχουν στο site είναι όλα μαζί με data ομιλία sms (τα φοιτητικά μόνο) και τα 3 δεν ισχύουν στο εξωτερικό
Σε καλυψα;;;;;

Screenshot_20180719-150254.png
 
Last edited by a moderator:

Alex0077

Member
Μηνύματα
231
Likes
115
Το πακέτο που αναφέρεις είναι του vodafone cu του κλασικού πακέτου και μπορεί να το ενεργοποιήσει ο καθένας. Δεν είναι στη φοιτητική προσφορά για την οποία αναφερόμασταν προηγουμένως.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Το πακέτο που αναφέρεις είναι του vodafone cu του κλασικού πακέτου και μπορεί να το ενεργοποιήσει ο καθένας. Δεν είναι στη φοιτητική προσφορά για την οποία αναφερόμασταν προηγουμένως.
Ειναι πακετο το οποιο μπορει να το ενεργοποιησει και φοιτητης;λιγοτερα λεφτα απο το κομπο ομιλια-sms-ιντερνετ ειναι παντως...ειναι και για εξωτερικο;;;αρα μην λες οτι δε το βρισκεις,εκει θελω να καταληξω
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
231
Likes
115
Επειδή μπορει να το ενεργοποιησει ΚΑΙ φοιτητής σημαίνει κάτι;; Αν δεις στην προηγούμενη σελίδα εμείς λέγαμε ότι τα φοιτητικά πακέτα που προσφέρουν data δεν ισχύουν στο εξωτερικό επίσημα τουλάχιστον. Είπα μόνο για τα φοιτητικά πακέτα και όχι για τα κλασικά πακέτα που τα ενεργοποιεί ο καθένας. Αυτά ποτέ δεν αμφισβητήθηκαν. Να σου βρω και εγώ και το πρόγραμμα Red3 αν ειναι ετσι.. που μπορει να το ενεργοποιήσει και φοιτητής με 7gb .

Πραγματικά νομίζω είναι άστοχη τελείως η απάντησή σου. Ο καθένας μπορεί να καταλάβει ότι αναφερόμασταν μόνο στα φοιτητικά πακέτα που τα ενεργοποιεί μόνο κάποιος που έχει φοιτητικό πάσο. Τα πακέτα αυτά λοιπόν (όλα τα φοιτητικά ) δεν ισχυουν στην Ε.Ε. σύμφωνα με την ιστοσελίδα της Vodafone.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Επειδή μπορει να το ενεργοποιησει ΚΑΙ φοιτητής σημαίνει κάτι;; Αν δεις στην προηγούμενη σελίδα εμείς λέγαμε ότι τα φοιτητικά πακέτα που προσφέρουν data δεν ισχύουν στο εξωτερικό επίσημα τουλάχιστον. Είπα μόνο για τα φοιτητικά πακέτα και όχι για τα κλασικά πακέτα που τα ενεργοποιεί ο καθένας. Αυτά ποτέ δεν αμφισβητήθηκαν. Να σου βρω και εγώ και το πρόγραμμα Red3 αν ειναι ετσι.. που μπορει να το ενεργοποιήσει και φοιτητής με 7gb .

Πραγματικά νομίζω είναι άστοχη τελείως η απάντησή σου. Ο καθένας μπορεί να καταλάβει ότι αναφερόμασταν μόνο στα φοιτητικά πακέτα που τα ενεργοποιεί μόνο κάποιος που έχει φοιτητικό πάσο. Τα πακέτα αυτά λοιπόν (όλα τα φοιτητικά ) δεν ισχυουν στην Ε.Ε. σύμφωνα με την ιστοσελίδα της Vodafone.
Και σου εξηγησα ισα με 50 φορες οτι πακετα που ναι κομπο ναι δε ισχυουν εξω αλλα δε θες να το καταλαβεις...εχεις μπει σ ενα τοπικ που λεει για ιντερνετ και παραθετεις κειμενα για πακετα που τα προσφερουν ολα...ποιος ειναι ο αστοχοε λοιπον;;;;επισης αντιστοιχο πακετο ιντερνετ σαν κ αυτο που σου ποσταρα της vodafone η cosmote το δινει μονο σε φοιτητες και οχι σε ολους οσους εχουν whats up πχ...δεν εχει νοημα να συνεχιζουμε τη κουβεντα η οποια πλεον δεν εχει νοημα και εχει παει πολυ μακρια,μιας και το τοπικ ειναι συγκεκριμενο,κριμα και τους συμφορουμιτες!
 

VilosopheR

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Χαιρεται, προκειται να παω εξωτερικό για μια βδομαδα και θέλω οπωσδήποτε ΜΒ στο κινητό μου.. Έχω cosmote whats up.. Aυτό που θελω να μάθω είναι: Ανανέωσα πρόσφατα το χρόνο ομιλίας μου και πήρα και ΜΒ από reloadit.. Αυτά με καλύπτουν για όσο είμαι εκτός;; Ή δε χρησιμοποιούνται; Αν όχι να βάλω πχ το πακέτο με 7Ε 7Gb;; Επίσης αν εγώ θέλω να ανανεώσω το χρόνο ομιλίας μου ενω βρίσκομαι στο εξωτερικό, γίνεται αυτό κανονικά;; Ή πρέπει να φορτώσω το κινητό μου από Ελλάδα;; Ευχαριστώ!!
 
Last edited:

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Η ερώτηση μπορεί να απαντηθεί απο πολλούς εδω μεσα που ισως δε δώσουν απολύτως σωστές ή όλες τις πληροφορίες ενω με ενα τηλέφωνο στον οτε θα στα πουν ολα και σωστα. ...
 
Last edited by a moderator:

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Χαιρεται, προκειται να παω εξωτερικό για μια βδομαδα και θέλω οπωσδήποτε ΜΒ στο κινητό μου.. Έχω cosmote whats up.. Aυτό που θελω να μάθω είναι: Ανανέωσα πρόσφατα το χρόνο ομιλίας μου και πήρα και ΜΒ από reloadit.. Αυτά με καλύπτουν για όσο είμαι εκτός;; Ή δε χρησιμοποιούνται; Αν όχι να βάλω πχ το πακέτο με 7Ε 7Gb;; Επίσης αν εγώ θέλω να ανανεώσω το χρόνο ομιλίας μου ενω βρίσκομαι στο εξωτερικό, γίνεται αυτό κανονικά;; Ή πρέπει να φορτώσω το κινητό μου από Ελλάδα;; Ευχαριστώ!!
Σε ότι αφορά το πακέτο των 7Ε για 7 GB να ξέρεις ότι στην Ευρωπαϊκή Ένωση έχεις 1,9GB data...
Το λεει στα ψιλά γράμματα της προσφοράς
Screenshot_20180803_232313.jpg
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Χαιρεται, προκειται να παω εξωτερικό για μια βδομαδα και θέλω οπωσδήποτε ΜΒ στο κινητό μου.. Έχω cosmote whats up.. Aυτό που θελω να μάθω είναι: Ανανέωσα πρόσφατα το χρόνο ομιλίας μου και πήρα και ΜΒ από reloadit.. Αυτά με καλύπτουν για όσο είμαι εκτός;; Ή δε χρησιμοποιούνται; Αν όχι να βάλω πχ το πακέτο με 7Ε 7Gb;; Επίσης αν εγώ θέλω να ανανεώσω το χρόνο ομιλίας μου ενω βρίσκομαι στο εξωτερικό, γίνεται αυτό κανονικά;; Ή πρέπει να φορτώσω το κινητό μου από Ελλάδα;; Ευχαριστώ!!
Δε χρησιμοποιουνται reload και mb απο ανανεωση..αν εχεις και φοιτητικο βαλε το αλλο πακετο που ναι στα 4ε για 3gb για μια βδομαδα..οχι δε μπορεις να ανανεωσεις γινετε μονο απο ελλαδα(αν πας δηλαδη να κανεις ονλινε ανανεωση σε πεταει δε σ αφηνει)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σε ότι αφορά το πακέτο των 7Ε για 7 GB να ξέρεις ότι στην Ευρωπαϊκή Ένωση έχεις 1,9GB data...
Ανα πακετο ειναι τα 1,9 αραγε? Γιατι εχεις 2 το μηνα αν θες.

οχι δε μπορεις να ανανεωσεις γινετε μονο απο ελλαδα
Στη wind γινεται κανονικα παντως απο οπου θελεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom