Κούβα Βίζα, κόστος και αεροπορικά για Κούβα

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Καλησπέρα, κοιτάζω για Πάσχα να κλεισω κάποιο μακρινό ταξιδάκι και βλεπω πολυ φτηνά αεροπορικά εισιτήρια με swiss για κουβα. 10-22/04 στα 650€. Όλες οι άλλεςευρωπαϊκές εταιρείες 1300+++.

Παίζει κάτι που δεν το ξέρω ή να κλεισω κατευθείαν;

PS: βγαζω εκτός παιχνιδιού την aeroflot λόγω τεραστιας ανταπόκρισης over 15h
 

Krieris

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
αλο! ημουν ετοιμη να κλεισω εισιτηρια και μου βγαζει πριν προχωρησω στην πληρωμη (δεν προχωρησα τελικα, αυριο παλι), "προγραμμα ασφαλισης, καταλληλο για εκδοση βιζας εφοσον απαιτειται" και καπου εκει χτυπησαν κατι καμπανακια για κατι που ειχα διαβασει στο φορουμ. και μου αρεσει που ασχοληθηκα με καναδα αλλα οχι με κουβα. o_O
επομενως ισχυουν ακομα ολα τα παραπανω; θα πρεπει να παω να βγαλω βιζα απο την πρεσβεια; η ταξιδιωτικη ασφαλεια που μου προσφερει το σαιτ οταν παω να βγαλω το εισιτηριο αρκει; μπορει να κοιταξω καπου αλλου; σορρυ για τις ερωτησεις, θα κανω εντωμεταξυ μια αναζητηση και στα υπολοιπα θεματα με αποριες για την κουβα μηπως καλυφθω.

και κατι ακομα, να βγαλω τα εισιτηρια πριν βγαλω βιζα; παιζει να την πατησω; ειμαι λιγο αγχωτικη φαινεται ε;


Χρειάζεται στην ταξιδιωτική ασφάλιση να περιλαμβάνεται φουλ ιατροφαρμακευτική περίθαλψη. 55 το άτομο, εκτός κ αν βρεις φθηνότερα. Η πρεσβεία εξυπηρετεί γρήγορα, θέλουν μια φωτογραφία και 22 ευρώ.
 

woodripp3r

Member
Μηνύματα
84
Likes
75
Γνωρίζει κανένας πόσο καιρό πριν μπορώ να βγάλω visa? Έχω κλείσει αεροπορικά για Απρίλη παρόλαυτα σκεφτόμουνα όλα αυτά τα διαδικαστικά να τα κάνω από τώρα να ξεμπερδεύω. Ξέρετε αν υπάρχει πρόβλημα να βγάλω visa τόσο νωρίς?!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.493
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γνωρίζει κανένας πόσο καιρό πριν μπορώ να βγάλω visa? Έχω κλείσει αεροπορικά για Απρίλη παρόλαυτα σκεφτόμουνα όλα αυτά τα διαδικαστικά να τα κάνω από τώρα να ξεμπερδεύω. Ξέρετε αν υπάρχει πρόβλημα να βγάλω visa τόσο νωρίς?!
Κανένα πρόβλημα, ένα χαρτάκι είναι που στο δίνουν, το συμπληρώνεις και το παραδίδεις με την άφιξή σου στον έλεγχο διαβατηρίων της Κούβας.
 

11VICTORIA11

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ακριβώς αυτό. Πληρώνεις παραπάνω μόνο αν εσύ θέλεις περισσότερη κάλυψη κτλ.
Καλησπερα σε ολους,

επειδη εχω διαβασει ολη την συνομιλια αλλα δεν εχω καταλαβει πως ακριβως θα αγορασω την καλυψη και απο που?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.493
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γνωρίζει κανένας πόσο καιρό πριν μπορώ να βγάλω visa? Έχω κλείσει αεροπορικά για Απρίλη παρόλαυτα σκεφτόμουνα όλα αυτά τα διαδικαστικά να τα κάνω από τώρα να ξεμπερδεύω. Ξέρετε αν υπάρχει πρόβλημα να βγάλω visa τόσο νωρίς?!
Όποτε θες.

Καλησπερα σε ολους,

επειδη εχω διαβασει ολη την συνομιλια αλλα δεν εχω καταλαβει πως ακριβως θα αγορασω την καλυψη και απο που?
Από όποια ασφαλιστική θες.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.098
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom