Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Δεν είναι από την Bonus Visa οπότε μπορεί να χρησιμοποιηθεί και χωρίς σύνδεση . Κατά τα άλλα είναι όπως τα λες. Θα πρέπει στον κωδικό κράτησης να υπάρχει πτήση μόνο μέχρι 31/07. Το κουπόνι έχει δοθεί!
 

xristinag

Member
Μηνύματα
57
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
καλημερα!! ξερει κανεις τι γινεται με την αναβαθμιση θεσης? πληρωνεις κατι παραπανω? και εγω που εχω 2 κρατησεις παιζει να αναβαθμιστει η μια θεση η και οι δυο απο την στιγμη που εγινε η κρατηση για 2 ατομα?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
καλημερα!! ξερει κανεις τι γινεται με την αναβαθμιση θεσης? πληρωνεις κατι παραπανω? και εγω που εχω 2 κρατησεις παιζει να αναβαθμιστει η μια θεση η και οι δυο απο την στιγμη που εγινε η κρατηση για 2 ατομα?
Αναβάθμιση θέσης με δική σου πρωτοβουλία ή με πρωτοβουλία της εταιρίας εννοείς; Στην πρώτη περίπτωση πληρώνεις εσύ (είτε με μετρητά, είτε με μίλια, είτε με κουπόνια αναβάθμισης κλπ), στη δεύτερη δεν πληρώνεις (αλλά δε συμβαίνει και συχνά).
 

xristinag

Member
Μηνύματα
57
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Αναβάθμιση θέσης με δική σου πρωτοβουλία ή με πρωτοβουλία της εταιρίας εννοείς; Στην πρώτη περίπτωση πληρώνεις εσύ (είτε με μετρητά, είτε με μίλια, είτε με κουπόνια αναβάθμισης κλπ), στη δεύτερη δεν πληρώνεις (αλλά δε συμβαίνει και συχνά).
Οχι το γνωριζω αυτο μου ηρθε ενα Mail απο την aegean που γραφει :
LET'S GET YOU UPGRADED! Dear passengers,

One or more of your upcoming flights are eligible for an upgrade to Business Class. Make us an offer and we will let you know prior to departure if we were able to accept it.

We look forward to welcoming you on board.

Bid for an upgrade and enjoy all of the amenities that our Business Class cabin has to offer.
Ειναι για μια πτηση για Βαρσοβια για Οκτωβρη πρωτη φορα μου εστειλαν κατι τετοιο...
 

xristinag

Member
Μηνύματα
57
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Μιλάτε γι'αυτό:
https://el.aegeanair.com/taksidepste/upgrade/
Έχει γίνει σχετική αναφορά στο forum
Συγνωμη αλλα επειδη ειμαι ασχετη μπορειτε να με βοηθησετε που μπορω να βρω απαντηση γιατι εχω βρει σε καποια σελιδα παλι αναφορα αλλα οχι απαντηση πως λειτουργει ολο αυτο
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Συγνωμη αλλα επειδη ειμαι ασχετη μπορειτε να με βοηθησετε που μπορω να βρω απαντηση γιατι εχω βρει σε καποια σελιδα παλι αναφορα αλλα οχι απαντηση πως λειτουργει ολο αυτο
Εν ολίγοις: Σε υφιστάμενη κράτηση της Aegean (οικονομική θέση) υποβάλλεις μία "προσφορά" για αναβάθμιση θέσης σε business. Η Aegean σου δίνει ένα minimum ποσό (π.χ. 100 ευρώ). Μπορείς εσύ να "προσφέρεις" π.χ.150 ευρώ δίνοντας τον αριθμό πιστωτικής σου κάρτας. Το ποσό αυτό δε σου το δεσμεύει άμεσα, αλλά σου το "τραβάει" από την κάρτα μόνο αν κάνει δεκτή την αίτηση αναβάθμισης (έως 48 ώρες πριν την πτήση). Μπορείς να ακυρώσεις την "προσφορά" σου μόνο αν μέχρι εκείνη τη στιγμή δεν έχει γίνει δεκτή από την αεροπορική (είναι κάτι σαν τη δωρεάν ακύρωση με τα ξενοδοχεία). Εννοείται όσο πιο μεγάλο ποσό "προσφέρεις", τόσο πιθανότερο είναι να γίνει δεκτή η "προσφορά" σου.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Συγνωμη αλλα επειδη ειμαι ασχετη μπορειτε να με βοηθησετε που μπορω να βρω απαντηση γιατι εχω βρει σε καποια σελιδα παλι αναφορα αλλα οχι απαντηση πως λειτουργει ολο αυτο
Σου λέει πως λειτουργεί, αν η πτήση έχει τη δυνατότητα αναβάθμισης, βάζεις εσύ ένα ποσό που πιστεύεις πως αντιστοιχεί στην συνολική εμεπιρία της μπιζνες και από εκεί και πέρα, αν το δεχθούν, πετάς. Αν όχι δεν θα χρεωθείς και θα παραμείνεις στην οικονομική.
 

manos777

Member
Μηνύματα
25
Likes
29
Θέλω να κλείσω δύο εισιτήρια με aegean και έχω την εξής απορία. Όταν βάζω δύο ενήλικες μου βγάζει αρκετά παραπάνω τιμές,όταν βάζω έναν ενήλικα μου βγάζει καλύτερες τιμές!γιατί συμβαίνει αυτό?μήπως με συμφέρει να βγάλω καλύτερα δύο ξεχωριστά εισιτήρια?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Θέλω να κλείσω δύο εισιτήρια με aegean και έχω την εξής απορία. Όταν βάζω δύο ενήλικες μου βγάζει αρκετά παραπάνω τιμές,όταν βάζω έναν ενήλικα μου βγάζει καλύτερες τιμές!γιατί συμβαίνει αυτό?μήπως με συμφέρει να βγάλω καλύτερα δύο ξεχωριστά εισιτήρια?
Ισως γιατι αρθροιζει την τιμη του ενος εισιτηριου επι 2??εκτος αν οντως η τιμη ναυλου που κοιτας ειναι για μια θεση μονο και για 2ο ατομο εχει αλλη τιμη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.305
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom