The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Πάρτε θέση για τη διατήρηση ή όχι της αλλαγής στη θερινή ώρα.

Να καταργηθεί η θερινή ώρα, η αλλαγή ώρας να μείνει αμετάβλητη και να συνεχιστεί όπως τα προηγούμενα χρόνια ή να έχουμε για πάντα θερινή ώρα;

Σε αυτά καλούνται να απαντήσουν ώς τις 16 Αυγούστου οι πολίτες και οι οργανώσεις της κοινωνίας των πολιτών στην Ε.Ε. σε ερωτηματολόγιο και για τα 28 κράτη που θα πρέπει να εφαρμόσουν μία κοινή απόφαση για το θέμα που επανεξετάζεται από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή.

Θα μπορούσε το 2018 να είναι το τελευταίο έτος εφαρμογής της θερινής ώρας;
http://www.efsyn.gr/arthro/hasma-gia-ti-therini-ora

Εδώ το λινκ για την έρευνα:
https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/2018-summertime-arrangements
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
566
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ζηλανδια!
Παιδια καλημερα ! Με ολα αυτα που γινονται και με τους νεκρους στην Αττικη, ηθελα να νοιξω αλλο θεμα αλλα ειπα μη δε μου επιτραπει η δε ξερω (Συγγνωμη για το σπαμ)..γι αυτο θα γραψω εδω :

----Βασίλης Παπαϊωάννου
Γιατρός-Νέα Μάκρη
ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΠΥΡΚΑΓΙΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΣ ΟΠΟΙΟΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΙΑΤΡΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΑΣ ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ
ΤΗΛ 6932392710
ΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑ ΟΛΟ ΤΟ 24 ωρο

----Ο Δήμος Λουτρακίου-Περαχώρας-Αγίων Θεοδώρων θα παρέχει στέγη και φαγητό στους πληγέντες για απόψε και μέχρι νεοτέρας στο 1ο και 2ο Δημοτικο Σχολείο αλλά και στο ΚΑΠΗ Αγίων Θεοδώρων. Κοινοποιήστε αυτή τη σημαντική πρωτοβουλία για να ενημερωθούν όσο το δυνατό περισσότεροι!

-----
Marathon Beachhotel: 2294 095022(Γεμισε)
Καπή Κινέτας: 22960 65700
Καπή Μεγάρων: 22960 89150
Στάδιο Μεγάρων: 22960 81088

Μερικά τηλέφωνα για όσους χρειάζονται βοήθεια λόγω των πυρκαγιών!
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
566
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ζηλανδια!
Βοήθεια στους πληγέντες από την μεγάλη πυρκαγιά στην Ανατολική Αττική ανακοίνωσε ότι θα παράσχει ο Δήμος Μαραθώνος κρατώντας ανοιχτό το Πολιτιστικό Πάρκο Νέας Μάκρης ως χώρο προσωρινού καταλύματος καθώς και το κυλικείο.

Oι πυρόπληκτοι μπορούν να επικοινωνούν στα τηλέφωνα 22943-20582 και 22943-20537.

Δε ξερω τι να πουμε για ολα αυτα...δε θεωρω σωστο να μιλαμε για πολιτικες ευθυνες αυτες τις πολυ δυσκολες ωρες που συνανθρωποι μας χανουν τις ζωες τους λες και ειναι ενα τιποτα αλλα...καποιος πρεπει να παρει τις ευθυνες για ολα αυτα αφου τελειωσουν..οσο πιο ανωδυνα γινεται(τι λεω...:mad:) @@@@@@@@
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ονειρεμένο Ταξίδι
Trobriand Islands...
-Το κεντρικό σούπερ μάρκετ Σκλαβενίτης στη Ραφήνα μόλις άνοιξε και παρέχει νερό και φαγώσιμα!

-Στο κέντρο του Πικερμίου, οι καφετέριες EVEREST και Γρηγόρης μικρογεύματα προσφέρουν δωρεάν νερό και φαγητό!

-Όποιος θέλει να δώσει αίμα για τους τραυματίες να μεταβεί στο Σισμανόγλειο!

-Πολιτιστικο Παρκο Νεας Μακρης με κυλικείο και σταθμό πρωτων βοηθειων ΑΝΟΙΧΤΟ!

-Λόγω της πυρκαγιάς συγκεντρώνονται τρόφιμα, νερά και ήδη πρώτης ανάγκης στο Δημοτικό Κατάστημα Νέας Μάκρης (Λεωφ. Μαραθώνος 104).

-Διόδια Δωρεάν!

-Για όσους βρίσκονται Κινετα : Ανοιχτή αυλή στους αγίους Θεόδωρους για αδέσποτα Κινέτας που κινδυνεύουν αν δείτε ζώο κοντά στην πυρκαγιά μαζέψτε το και καλεστε 6975664142

-Στέγη και περίθαλψη σε όσους έχουν ανάγκη,Καπη Κινέτας και Μεγάρων!

-Στέγη στο Marathon Beach hotel Λεωφ Ποσειδώνος 12, Μαραθώνας Νέα Μάκρη 2294 095022

-Περίθαλψη ζώων στο 2108013302

-Στέγη στο Δημαρχείο και το Πνευματικό κέντρο Ραφήνας!

-Άνοιξε γραμμή βοήθειας - - -108- - -
-Δημοτικό κτήριο Νέας Μάκρης 22943-20582

-Δωρεάν στέγη και φαγητό από το La Playa Marathon!

-Δωρεάν στέγη στο ξενοδοχείο Νηρέα-Νέα Μάκρη 2294091214

-1ο και 2ο δημοτικό Αγίων Θεοδώρων προσφέρει στέγη μέχρι νεωτέρας!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.768
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Ειδα με τα ματια μου 4 νεκρους, μια γυναικα με τα 3 ανηψια τους στο Ματι.. Δεν μπορω αλλο, εφυγα απο το σημειο...

Η κατασταση ειναι τραγικη, δεν εχω λογια να εκφρασω αυτο που εχουν δει τα ματια μου τις τελευταιες ωρες.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
δεν μπορώ να καταλάβω το εξής...διαβάζουμε για ανθρώπους που κάηκαν μες τα σπίτια τους. Γιατί δεν σηκωθήκανε να φύγουνε?? τόσο γρήγορα εξαπλώθηκε η φωτιά? η άλλη έλεγε ότι έκανε δυο ώρες περίπου.
Όταν ακούς ότι φλόγες πλησιάζουν έχω από τον οικισμό σου, τι κάθεσαι k περιμένεις? άρπαξε ότι μπορείς (και πάνω από όλα τα παιδιά σου) και δρόμο...γιατί καθότανε μες τα σπίτια ως τελευταία στιγμή...να τους σώσει η πυροσβεστική?
 

kitsos!

Member
Μηνύματα
356
Likes
1.447
Επόμενο Ταξίδι
αζορες
Ονειρεμένο Ταξίδι
περου
Τι να σου πω.. γενικά νομίζω ότι πολλές φορές πάνω στον πανικό κολλάει το μυαλό σ.. επιπλέον υπήρχαν άνθρωποι με κινητικά προβλήματα που σιγουρα δε μπορούν να μετακινηθούν μόνοι τους κ επίσης αναφέρθηκαν περιστατικά όπου δε μπορούσαν να φύγουν από το σπίτι τους γιατί είχαν ηλεκτρικές πόρτες κ δεν λειτουργούσαν λόγω διακοπή της ΔΕΗ.

Σιγουρα δε μπορούμε να ξέρουμε τι σκεφτοντουσαν κ τι όχι κ γιατί λειτούργησαν έτσι.. αλλά δε μπορώ να φανταστώ ότι έμεναν οικειοθελώς μέσα στα σπίτια τους
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.505
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom