Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
Καλησπέρα σε όλους,

Μεγάλη απόφαση ζωής για τη οικογένεια μας. Τέσσερεις ημέρες, αρχές Δεκεμβρίου στο εορταστικό Λονδίνο. Τα εισιτήρια απλή απόφαση (Ryanair με πολύ καλές ώρες) και πολύ καλή τιμή.

Και ερχόμαστε στα πρωτόγνωρα και άγνωστα πεδία….. Δωμάτιο ξενοδοχείου για 5 άτομα .. ίσως και όχι ξενοδοχείο αλλά τι;;;;; και πού;;; Θα θέλαμε κάπου κεντρικά για ευκολία στις βόλτες. Οικονομικά θα ήταν ιδανικά να μη ξεπεράσουμε τα 180 € τη βραδια

Υπάρχει φίλος-φίλη που να έχει πραγματοποιήσει τέτοια ταξίδι; Δεκτή ό,τι βοήθεια και γνώμη μπορείτε να
μοιραστείτε. Τα παιδιά ηλικία 13, 11 και 7 αν αυτό παίζει ρόλο

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Καλησπέρα σε όλους,

Μεγάλη απόφαση ζωής για τη οικογένεια μας. Τέσσερεις ημέρες, αρχές Δεκεμβρίου στο εορταστικό Λονδίνο. Τα εισιτήρια απλή απόφαση (Ryanair με πολύ καλές ώρες) και πολύ καλή τιμή.

Και ερχόμαστε στα πρωτόγνωρα και άγνωστα πεδία….. Δωμάτιο ξενοδοχείου για 5 άτομα .. ίσως και όχι ξενοδοχείο αλλά τι;;;;; και πού;;; Θα θέλαμε κάπου κεντρικά για ευκολία στις βόλτες. Οικονομικά θα ήταν ιδανικά να μη ξεπεράσουμε τα 180 € τη βραδια

Υπάρχει φίλος-φίλη που να έχει πραγματοποιήσει τέτοια ταξίδι; Δεκτή ό,τι βοήθεια και γνώμη μπορείτε να
μοιραστείτε. Τα παιδιά ηλικία 13, 11 και 7 αν αυτό παίζει ρόλο

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
travelodge,ibis ή airbnb...γενικα ειναι αξιοπιστες αλυσιδες ξενοδοχειων οι πρωτες 2 και τα airbnb ειναι σπιτια που τα νοικιαζεις..τσεκαρε και στα 3 κατι θα χει στις τιμες που θες
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
863
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
travelodge,ibis ή airbnb...γενικα ειναι αξιοπιστες αλυσιδες ξενοδοχειων οι πρωτες 2 και τα airbnb ειναι σπιτια που τα νοικιαζεις..τσεκαρε και στα 3 κατι θα χει στις τιμες που θες
Επίσης, ρίξε μια ματιά στην ιστοσελίδα της αλυσίδας ξενοδοχείων premier inn. Προσφέρουν καλή διαμονή και ικανοποιητικές τιμές για Λονδίνο.
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αγαπάμε Travelodge Royal scott και πιστευω ότι είναι σ αυτο το budget μιας και ημουν περιπου τετοια πετιοδο περσι και ηταν σε καλες τιμες. Τωρα αν θες να παρεις και καμια ιδεα για το χριστουγεννιατικο Λονδινο ρίξε μια ματια κι εδω:https://www.travelstories.gr/commun...ούγεννα-Λονδίνο-Αλσατία-Μέλανας-Δρυμός.58305/ + μια βόλτα στα Hamleys στη Regent.
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Καλησπέρα σε όλους,

Μεγάλη απόφαση ζωής για τη οικογένεια μας. Τέσσερεις ημέρες, αρχές Δεκεμβρίου στο εορταστικό Λονδίνο. Τα εισιτήρια απλή απόφαση (Ryanair με πολύ καλές ώρες) και πολύ καλή τιμή.

Και ερχόμαστε στα πρωτόγνωρα και άγνωστα πεδία….. Δωμάτιο ξενοδοχείου για 5 άτομα .. ίσως και όχι ξενοδοχείο αλλά τι;;;;; και πού;;; Θα θέλαμε κάπου κεντρικά για ευκολία στις βόλτες. Οικονομικά θα ήταν ιδανικά να μη ξεπεράσουμε τα 180 € τη βραδια

Υπάρχει φίλος-φίλη που να έχει πραγματοποιήσει τέτοια ταξίδι; Δεκτή ό,τι βοήθεια και γνώμη μπορείτε να
μοιραστείτε. Τα παιδιά ηλικία 13, 11 και 7 αν αυτό παίζει ρόλο

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Εγώ θα πρότεινα airbnb, μπορείς να βρεις σε πολύ καλύτερες τιμές. Με μια γρήγορη ματιά που έριξα, έχει απο £100 τη βραδιά, σε κεντρικά σημεία.
 
Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
Φίλοι μου ευχαριστώ για όλες σας τις προτάσεις. Φυσικά αν κάποιος/α έχει κάτι πρόσθετο να προτείνει ... καλοδεχούμενο…. Ψάχνω πυρετωδώς… κάποιες από τις προτάσεις σας (PREMIER INN) δε δίνουν διαθεσιμότητα και αρχίζουν να με ζώνουν φίδια…. Σκέφτομαι και τα B&Bs…

Φίλε gregory79, το airbnb μου είναι τελείως ‘ξένο’, θα το κοιτάξω και αυτό, 120€ -130 € θα ήταν ιδανικά.

Θα ήθελα και τη γνώμη φίλου/ης με οικογένεια 5+ που έκανε παρόμοιο ταξίδι ,αν υπάρχει στο forum.
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Φίλοι μου ευχαριστώ για όλες σας τις προτάσεις. Φυσικά αν κάποιος/α έχει κάτι πρόσθετο να προτείνει ... καλοδεχούμενο…. Ψάχνω πυρετωδώς… κάποιες από τις προτάσεις σας (PREMIER INN) δε δίνουν διαθεσιμότητα και αρχίζουν να με ζώνουν φίδια…. Σκέφτομαι και τα B&Bs…

Φίλε gregory79, το airbnb μου είναι τελείως ‘ξένο’, θα το κοιτάξω και αυτό, 120€ -130 € θα ήταν ιδανικά.

Θα ήθελα και τη γνώμη φίλου/ης με οικογένεια 5+ που έκανε παρόμοιο ταξίδι ,αν υπάρχει στο forum.
Είναι αρκετά ασφαλές και σε καλύπτει σε κάθε ενδεχόμενο.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Φίλοι μου ευχαριστώ για όλες σας τις προτάσεις. Φυσικά αν κάποιος/α έχει κάτι πρόσθετο να προτείνει ... καλοδεχούμενο…. Ψάχνω πυρετωδώς… κάποιες από τις προτάσεις σας (PREMIER INN) δε δίνουν διαθεσιμότητα και αρχίζουν να με ζώνουν φίδια…. Σκέφτομαι και τα B&Bs…

Φίλε gregory79, το airbnb μου είναι τελείως ‘ξένο’, θα το κοιτάξω και αυτό, 120€ -130 € θα ήταν ιδανικά.

Θα ήθελα και τη γνώμη φίλου/ης με οικογένεια 5+ που έκανε παρόμοιο ταξίδι ,αν υπάρχει στο forum.
Διαλεγεις σπιτι με καλες κριτικες ή να ειναι superhost και εχεις το κεφαλι σου ησυχο..ισα ισα που σε airbnb αν επιλεξεις ενα ολοκληρο σπιτι για σενα θα σαι πιο ανετα και απο ξενοδοχειο και με κουζινα για μαγειρεματα
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Είμαι μεταξύ του travelodge royal scot και το travelodge waterloo. Ήμουν έτοιμος να κλείσω στο central kingss cross όμως διάβασα κάτι σχόλια στο TripAdvisor για θόρυβο από τα τραινα και το απέρριψα.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Πληροφοριακά για όσους ταξιδεύουν καλοκαιρινούς μήνες στο Λονδίνο μια οικονομική(πιό συμφέρουσα από ένα κλασσικό ξενοδοχείο)πρόταση είναι οι εστίες Πανεπιστημίων που λειτουργούν ως ξενοδοχεία(κανονικότατα με ρεσεψιόν επί 24ωρου βάσης και με δυνατότητα παροχής πρωινού).Mερικά δίνουν μόνο μονόκλινα δωμάτια αλλά κάποια δίνουν και δίκλινα ,τρίκλινα κλπ(επιλέγεις και δωμάτιο με δικό του μπάνιο γιατί πολλά είναι με κοινό)..Eμεινα στο Beit Hall(που ανήκει στο συγκρότημα Royal Imperial College)πολύ κεντρικά δίπλα στο Royal Albert Hall και εμεινα αρκετά ικανοποιημένη.Ακόμα πιο οικονομιά όσο απομακρύνεσαι από το κέντρο πχ Stay QM αρκετά ανατολικά δίπλα στο πάρκο Victoria,Don Gratton house (περιοχή Whitechapel) κλπ,κάνοντας μιά αναζήτηση για πανεπιστημιακά καταλύματα βρίσκετε και επιλέγετε, ...οχι μόνο από την ιστοσελίδα τους, βγαίνουν και στην booking.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom