Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

Kati

Member
Μηνύματα
154
Likes
203
Πιθανόν να έκανα γκαφα πρωταρη :D
Έκλεισα τα αεροπορικά για Μπαλί χωρίς να έχω το διαβατηριο μαζί, κ ξέχασα να βάλω το δεύτερο μου όνομα που αναγράφεται στο διαβατήριο....
Την πάτησα ε?

Πετάμε με Emirates.
Δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο αμεσα στα γραφεια της;
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Ναι εννοείται θα πάρω το πρωί κ στην εταιρεία που τα έκλεισα κ στην αεροπορική. Απλά ήθελα να έχω μια ιδέα από σήμερα γτ με έχουν ζωσει τα φίδια...
 

Kati

Member
Μηνύματα
154
Likes
203
Συνιστώ ψυχραιμία γιατί έχω την εντύπωση ότι διορθώνεται η παράλειψη. Ενδεχομένως με κάποιο μικρό κόστος, ίσως όμως φανούν μεγαλοψυχοι και δεν κοστίσει τίποτα.
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Αν όλες οι πτήσεις ειναι με την ίδια εταιρία και έχεις κλείσει και απευθείας με αυτούς, θεωρώ οτι θα στο αλλάξουν.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Αν όλες οι πτήσεις ειναι με την ίδια εταιρία και έχεις κλείσει και απευθείας με αυτούς, θεωρώ οτι θα στο αλλάξουν.
Με την ίδια εταιρία είναι οι πτήσεις αλλά τα έκλεισα από το pamediakopes
 

Kati

Member
Μηνύματα
154
Likes
203
Emirates ειναι σε τελική ανάλυση, όχι τίποτα γιουφτοι να μη σε αφήσουν να πετάξεις για κατι που το διαπίστωσες εγκαίρως.
 

katpi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Καλημέρα. Σχεδιάζω ένα σύντομο ταξίδι στην Πολωνία (Βαρσοβία). Είναι στη Σέγκεν οπότε λογικά με την ελληνική ταυτότητα θα είμαστε οκ. Αν κάποιος έχει πάει πρόσφατα και μπορεί να με ενημερώσει για τυχόν προβλήματα στο συγκεκριμένο θέμα (ταυτότητα ή διαβατήριο) θα ήμουν ευγνώμων.
 

Anastasis06

Member
Μηνύματα
50
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Bιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
Μελβούρνη
Καλημέρα. Σχεδιάζω ένα σύντομο ταξίδι στην Πολωνία (Βαρσοβία). Είναι στη Σέγκεν οπότε λογικά με την ελληνική ταυτότητα θα είμαστε οκ. Αν κάποιος έχει πάει πρόσφατα και μπορεί να με ενημερώσει για τυχόν προβλήματα στο συγκεκριμένο θέμα (ταυτότητα ή διαβατήριο) θα ήμουν ευγνώμων.
Για χώρες εκτός σέγκεν και κάποιες άλλες ( Βουλγαρία, Τουρκία, Ηνωμένο Βασίλειο, Σερβία, κ.α.) μπορείς να ταξιδέψεις και με ταυτότητα.

Μην ξεχάσεις να μας γράψεις τις εμπειρίες σου απ'το ταξίδι!
 

tzourin98

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας, αν κάποιος είναι να πετάξει με την easyjet και ταξιδεύει με ταυτότητα στο μέρος αριθμός εγγράφου και ημερομηνία λήξης τι βάζεις? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Ότι και να βάλεις, το παίρνει. Βάλε 10 ή 15 χρόνια από την ημερομηνία έκδοσης, δεν θα παίξει ρόλο. (Μην βάλεις μόνο ότι λήγει κατά τη διάρκεια της παραμονής σου!)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Καλημέρα. Σχεδιάζω ένα σύντομο ταξίδι στην Πολωνία (Βαρσοβία). Είναι στη Σέγκεν οπότε λογικά με την ελληνική ταυτότητα θα είμαστε οκ. Αν κάποιος έχει πάει πρόσφατα και μπορεί να με ενημερώσει για τυχόν προβλήματα στο συγκεκριμένο θέμα (ταυτότητα ή διαβατήριο) θα ήμουν ευγνώμων.
Aφού γνωρίζεις ότι βρίσκονται στη Σένγκεν, τι ακριβώς πρόβλημα να προκύψει ώστε να μην μπορείς να μπεις με ταυτότητα; Αν έκαναν κάτι τέτοιο οι Πολωνοί αυτόματα θα έβγαιναν απ΄τη Σένγκεν και θα το είχες ακούσει στις ειδήσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom