2018 Που πάμε;

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Κρακοβία θα μείνω 3 ολόκληρες ημέρες και για Βαρσοβία περισσεύει μιάμιση μέρα οπότε μιλάμε για αγώνα δρόμου. Είμαι στην φάση των κρατήσεων τώρα σε μαγαζιά και μουσεία αν σκεφτώ κάτι θα σου πω σε ευχαριστώ πολύ.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Νομίζω ότι μετά από Πάρο,Αμοργό, Κουφονήσι, Δονούσα και Χίο, ήρθε η ώρα να χτυπήσω μια Εύβοια αυτό το καλοκαίρι.Ειδικά τώρα που έχει αρχίσει και μειώνεται κάπως ο κόσμος, ευχαριστιέται κανείς καλύτερα τα νησιά.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
Έκλεισα και εγώ τη φθινοπωρινή μου εξόρμηση στο εξωτερικό. 8 βράδια στη Σκωτία. Ένα ταξίδι που στο τσακ δεν κανονιστηκε πέρσι.
Χαίρομαι γιατί μια μια οι μεγάλοι ευρωπαϊκοί μου στόχοι επιτυγχανονται. Το χειμώνα Άμστερνταμ, τώρα Σκωτία και ας ελπίσουμε ότι το 2019 θα έχει Πορτογαλία το μενού.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Έκλεισα και εγώ τη φθινοπωρινή μου εξόρμηση στο εξωτερικό. 8 βράδια στη Σκωτία. Ένα ταξίδι που στο τσακ δεν κανονιστηκε πέρσι.
Χαίρομαι γιατί μια μια οι μεγάλοι ευρωπαϊκοί μου στόχοι επιτυγχανονται. Το χειμώνα Άμστερνταμ, τώρα Σκωτία και ας ελπίσουμε ότι το 2019 θα έχει Πορτογαλία το μενού.
Επιτέλους !!!
Με το καλό :) και θα περιμένω να ακούσω εντυπώσεις!!!
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εμεις χτες γυρίσαμε από Σέριφο!

Οπότε προς το παρόν έχουμε και λέμε:

Ιανουάριος 2018: Κρακοβία
Φεβρουάριος 2018: Αγρίνιο - Αγία Ευθυμία - Αράχοβα
Ιούλιος 2018: Άγιος Πέτρος Αρκαδίας - Κατακολο Ηλείας
Αύγουστος 2018: Σέριφος

Και αν όλα πάνε καλά υγεία να έχουμε Νοέμβρη λογικά θα πάμε Ρώμη για πρώτη φορά!
 

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου
Να κανω και γω τον απολογισμό; Ιανουάριο αλλάξαμε χρόνο στη Νέα Υόρκη. Απρίλιο στην Πράγα, Αύγουστο Ντουμπάϊ, σ ενα μήνα φεύγουμε για 2 εβδομάδες Κενυα, αρχές Νοεμβρίου μια Ιορδανια και τέλος του χρόνου ενα Μπαλί που το κυνηγάω εδώ κ καιρό! Αυτά!!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Τέλη Σεπτεμβρίου θα ανέβω Θεσσαλονίκη. Θα ζητήσω κατ' ίδια σκονακια
:clap: εννοείται!!! Θα καφεδιαστούμε και θα σου τα αραδιάσω όλα τα σκονάκια, για να διαλέξεις τι σου αρέσει πιο πολύ :):):)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Belize καμιά δεκαριά μέρες
Κεντρική Ασία 2 μήνες (Καζακστάν, Ουζμπεκιστάν, Κιργιστάν, Τατζικιστάν, Τουρκμενιστάν και χρειαζόμαστε ένα άτομο για το τιπ για Παμίρ κλπ 23 μέρες... στείλτε πμ)
Ίσως Κύπρο, για πρώτη φορά
Μάλλον Βόλο και Κρήτη

και βλέπουμε...
Για λόγους του ιστορικού του μέλλοντος, το 2018 θα κλείσει ως εξής:
10 μέρες Μπελίζε (τρομερή έκπληξη, γοητεύτηκα)
Ελλάδα (Μύκονος, Τήνος, Ναύπλιο, Αθήνα και Φωκίδα, Σαντορίνη, Μετέωρα, Τρίκαλα, Πήλιο και Βόλος) 20 μέρες
Κολομβία 8 μέρες
Ουάσινγκτον 4 μέρες
Κύπρος-Καζακστάν-Ουζμπεκιστάν-Τουρκμενιστάν-Κιργιστάν-Τατζικιστάν-Μόναχο-Ελβετία-Λιχτενστάιν 50 μέρες
και μόλις έκλεισε και μια Βραζιλία 18 μέρες.

110 μέρες συνολικά, not bad. Και σχετικά οικονομικά φέτος. Άντε του χρόνου από Ωκεανία και Βόρεια Αμερική πλευρά, καλά να είμαστε.
 

NightcoreKing

Member
Μηνύματα
241
Likes
566
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο_Καλοκαίρι :P
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ζηλανδια!
Για λόγους του ιστορικού του μέλλοντος, το 2018 θα κλείσει ως εξής:
10 μέρες Μπελίζε (τρομερή έκπληξη, γοητεύτηκα)
Ελλάδα (Μύκονος, Τήνος, Ναύπλιο, Αθήνα και Φωκίδα, Σαντορίνη, Μετέωρα, Τρίκαλα, Πήλιο και Βόλος) 20 μέρες
Κολομβία 8 μέρες
Ουάσινγκτον 4 μέρες
Κύπρος-Καζακστάν-Ουζμπεκιστάν-Τουρκμενιστάν-Κιργιστάν-Τατζικιστάν-Μόναχο-Ελβετία-Λιχτενστάιν 50 μέρες
και μόλις έκλεισε και μια Βραζιλία 18 μέρες.

110 μέρες συνολικά, not bad. Και σχετικά οικονομικά φέτος. Άντε του χρόνου από Ωκεανία και Βόρεια Αμερική πλευρά, καλά να είμαστε.
Οπως το βλεπω εγω Γιωργο χρωστας τουλαχιστον 5 ιστοριες συνολο ! Κ μας εχεις στο περιμενε ...αι αδερφε !

Θελω να ακουσω για Μπππππραζιλ! (Κορμαρες:icon_redface:? α ρε τι θα ειδες εκει...:clap::cool:)
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Να σας υπενθυμίσω ότι έχει καθιερωθεί στο τέλος κάθε χρονιάς να δημιουργείται ένα θέμα για τον απολογισμό των ταξιδιών των μελών. Κρατηθείτε λοιπόν για τότε. :)
 
Last edited:

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Δε κρατήθηκα... Η Ελβετία με κέρδισε πέρυσι το Δεκέμβρη και με ξανακέρδισε φέτος... Μόλις έκλεισα ένα τριήμερο Βέρνη και Λουκέρνη (πτήσεις από Ζυρίχη) στα μέσα Δεκέμβρη :clap::clap: Ελπίζω να έχει χιόνι, αλλά σε βατά επίπεδα όπως πέρυσι στη Ζυρίχη! Κ σκέφτομαι να μη κάνω απλώς μονοήμερη Λουκέρνη όπως ήταν το αρχικό σχέδιο, αλλά να μοιράσω τις διανυκτερεύσεις... Θέλω να είμαι χαλαρά, όχι μπρος πίσω με τα τρένα..

Ελπίζω όλα να πάνε καλά κ να πάω... Αχ ποιος αντέχει 4 μήνες ως τότε οεο???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom