Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
Καλησπέρα σε όλους,

Καταλήξαμε στο Barry House Hotel ( "https://barryhouse.co.uk" ), ένα Β&Β στο Paddington στα 193 € το βράδυ για δωμάτιο 5 ατόμων με Agoda. Έχει καλές κριτικές, κεντρικό, πολύ κοντά στο σταθμό. Ελπίζουμε στα καλύτερα.
 

angelicsp

Member
Μηνύματα
79
Likes
26
Καλησπέρα παιδιά έχω θέμα κ αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.. Πριν 2 μήνες έψαχνα ξενοδοχείο στο λονδίνο κ κάποιος από την ομάδα μου συνέστησε το royal scot όπου κ το έκλεισα. Το θέμα είναι ότι το έκλεισα χώρις επιστροφή χρημάτων κ ενώ είδα από την κάρτα μ ότι τα πήραν τα χρήματα σήμερα που τσέκαρα ξανά είδα πως τα έχουν επιστρέψει πίσω. Ξέρει κανείς να μ πει τι έχει γίνει? Έχω πάρει 100 τηλέφωνα δν το σηκώνει κανείς μειλ δν έχουν κ εγώ κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Τσέκαρα κ τα μειλ μου τίποτα. Σε 2 βδομάδες πάω κ δν ξέρω αν ισχύει η κράτηση η όχι. Μπήκα κ στην travelodge έβαλα τον αριθμό της κράτησης κ μου την βγάζει κανονικά..
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπέρα παιδιά έχω θέμα κ αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.. Πριν 2 μήνες έψαχνα ξενοδοχείο στο λονδίνο κ κάποιος από την ομάδα μου συνέστησε το royal scot όπου κ το έκλεισα. Το θέμα είναι ότι το έκλεισα χώρις επιστροφή χρημάτων κ ενώ είδα από την κάρτα μ ότι τα πήραν τα χρήματα σήμερα που τσέκαρα ξανά είδα πως τα έχουν επιστρέψει πίσω. Ξέρει κανείς να μ πει τι έχει γίνει? Έχω πάρει 100 τηλέφωνα δν το σηκώνει κανείς μειλ δν έχουν κ εγώ κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Τσέκαρα κ τα μειλ μου τίποτα. Σε 2 βδομάδες πάω κ δν ξέρω αν ισχύει η κράτηση η όχι. Μπήκα κ στην travelodge έβαλα τον αριθμό της κράτησης κ μου την βγάζει κανονικά..
https://travelodgesdo.force.com/support/s/contact-us κάτω δεξιά βγαίνει ένα παράθυρο που λέει chat with an advisor.Πάτησε εκεί να μιλήσεις με εκπρόσωπο τους. Αλλιώς στείλε μήνυμα στο facebook τους. Όσες φορές χρειάστηκε μου έχουν απαντήσει αμέσως.
 

angelicsp

Member
Μηνύματα
79
Likes
26
Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου.. Δοκίμασα το chat δν είχα ανταπόκριση και έστειλα στο Facebook. Αγχώθηκα γιατί διάβασα σχόλια που έλεγαν πως ενώ είχαν κάνει κράτηση πήγαν κ τους είπαν πως δν έχουν δωμάτια.. Εύχομαι να βγάλω από εκεί τουλάχιστον μια άκρη..
Ευχαριστώ και πάλι..
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Εννοείς το travelodge. Πέρσι μου έτυχε κάτι παρόμοιο. Ενώ πλήρωσα κανονικά, όταν πήγα να κάνω check in μου ζήτησαν την κάρτα που έκανα την κράτηση γιατί το ποσο δεν το πήραν, απλά ήταν δεσμευμένο.
Παρεμπιπτόντως θα είμαστε και εμείς στο συγκεκριμένο. Μάλλον να κοιτάξω και εγώ τις χρεώσεις μου.
 

angelicsp

Member
Μηνύματα
79
Likes
26
Εννοείς το travelodge. Πέρσι μου έτυχε κάτι παρόμοιο. Ενώ πλήρωσα κανονικά, όταν πήγα να κάνω check in μου ζήτησαν την κάρτα που έκανα την κράτηση γιατί το ποσο δεν το πήραν, απλά ήταν δεσμευμένο.
Παρεμπιπτόντως θα είμαστε και εμείς στο συγκεκριμένο. Μάλλον να κοιτάξω και εγώ τις χρεώσεις μου.
Ποτέ θα πάτε?? Επικοινώνησα μέσω Facebook και μου είπαν πως το ποσό πρέπει να επιστραφεί μέσα σε 10 εργάσιμες και πως θα πληρώσουμε κανονικά στο check in.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Ποτέ θα πάτε?? Επικοινώνησα μέσω Facebook και μου είπαν πως το ποσό πρέπει να επιστραφεί μέσα σε 10 εργάσιμες και πως θα πληρώσουμε κανονικά στο check in.
Απλα ισως σου κανει δεσμευση ποσου και μετα στο επεστρεψε πισω..παντως εμεις οταν κλεισαμε δε μας επεστρεψε κατι πισω..μηπως το royal scott θελει πληρωμες σε μετρητα?παντως αφου εχεις valid το κωδικο κρατησης δε θα χεις θεμα και αφου στο επιβεβαιωσαν και στο φμπ!
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλησπέρα παιδιά έχω θέμα κ αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.. Πριν 2 μήνες έψαχνα ξενοδοχείο στο λονδίνο κ κάποιος από την ομάδα μου συνέστησε το royal scot όπου κ το έκλεισα. Το θέμα είναι ότι το έκλεισα χώρις επιστροφή χρημάτων κ ενώ είδα από την κάρτα μ ότι τα πήραν τα χρήματα σήμερα που τσέκαρα ξανά είδα πως τα έχουν επιστρέψει πίσω. Ξέρει κανείς να μ πει τι έχει γίνει? Έχω πάρει 100 τηλέφωνα δν το σηκώνει κανείς μειλ δν έχουν κ εγώ κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα. Τσέκαρα κ τα μειλ μου τίποτα. Σε 2 βδομάδες πάω κ δν ξέρω αν ισχύει η κράτηση η όχι. Μπήκα κ στην travelodge έβαλα τον αριθμό της κράτησης κ μου την βγάζει κανονικά..
Εμένα μου κάνει εντύπωση που σε μη επιστρέψιμη τιμή, έγινε αυτό και σου είπαν να πληρώσεις στο τσεκ ιν. Αν και φαντάζομαι ότι αν δεν εμφανιστείς θα σου τραβήξουν ξανά όλο το ποσό.
Έχω μείνει καμμιά 50αριά φορές σε Travelodge λόγο δουλειάς και πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο. Πιστεύω ότι κάποιο λάθος θα έγινε στο σύστημα τους και θα λειτούργησαν έτσι. Αφού συννενοηθήκατε όλα καλά. Να περάσεις όμορφα. Και ζήτα τους ήσυχο δωμάτιο με τσαχπίνικο ύφος στο business floor.
Δεν παίζει να θέλουν μετρητά στο τσεκ ιν όπως σχολίασε μια φίλη παραπάνω, ούτε αυτό το έχω δει ποτέ. Επίσης θα είμαι και εγω στο Royal Scott σε δυο μήνες :p
 

angelicsp

Member
Μηνύματα
79
Likes
26
Και εγώ δεν κατάλαβα τι έγινε.. Σίγουρα δεν χρειάζονται μετρητά θα τα τραβήξουν από την κάρτα.. Θα σας πω όταν επιστρέψω τι έγινε τελικά.. Σας ευχαριστώ όλους πολύ..
Να περάσεις καλά κ εσυ♥
 

ARGYRO S.

Member
Μηνύματα
124
Likes
16
Παιδιά καλησπέρα!,
Επειδή εχω διαβάσει οτι κάποιοι έχουν μείνει στο Τravelodge King Cross Royal Scott.... Εχει χωρο φυλαξης για αποσκευες αλλιως αν δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα γνωριζει καποιος εκει κοντα καπου;;;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Παιδιά καλησπέρα!,
Επειδή εχω διαβάσει οτι κάποιοι έχουν μείνει στο Τravelodge King Cross Royal Scott.... Εχει χωρο φυλαξης για αποσκευες αλλιως αν δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα γνωριζει καποιος εκει κοντα καπου;;;
Δεν εχω μεινει στο συγκεκριμενο αλλα σε αλλο της ιδιας αλυσιδας και μας τις κρατησαν στη ρεσεψιον!αν δε σε εξυπηρετησουν ομως σιγουρα θα χει καπου εκει κοντα υπηρεσια φυλλαξης..κανε google search "luggage storage king cross" και θα σου βγαλει σε ποια σημεια εχει!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom