ΗΠΑ Επιπλέον προορισμός/εκδρομή από Νέα Υόρκη

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
H Ουάσιγκτον δεν είναι για μονοήμερη, θελει 2 μέρες γεματες. Η Βοστώνη επίσης 2 κατα τη γνώμη μου, για Φιλαδέλφεια δεν έχω άποψη.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
H Ουάσιγκτον δεν είναι για μονοήμερη, θελει 2 μέρες γεματες. Η Βοστώνη επίσης 2 κατα τη γνώμη μου, για Φιλαδέλφεια δεν έχω άποψη.
Συμφωνω απολυτα. Η Ουάσιγκτον θέλει διήμερο γεμάτο και σε αυτό βλέπεις τα βασικά μονο από έξω. Το ίδιο και Βοστόνη. Ασε που ειναι και μακρια για ημερήσια.

Στην εκδρομή μου έκανα απο ένα διήμερο σε βοστονη και Ουάσιγκτον και μια ημερήσια σε Φιλαδέλφεια. Τσεκαρετε την ιστορία μου και αποφασιστε. American Dream.
 

kokas10

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα σας, θα πάμε με τη συντροφο μου τον Μαρτιο Νεα Υορκη και θα μείνουμε για 8 βράδια εκεί. Επειδή θέλουμε να δούμε και 1-2 πόλεις ακόμα σε αυθημερόν εκδρομές, τι θα διαλέγατε μεταξύ των Ουάσινγκτον, Βοστόνη, Ατλάντικ, Φιλαδέλφεια και Φλόριντα;
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Οι 8 νύχτες για νέα Υόρκη είναι ίσα ίσα για να την απολαυσεις. Θα σου πρότεινα να μην πας κάπου αλλού.

Αν πάλι δεν σε έπεισα και θέλεις να πας κάπου οπωσδήποτε τότε να προτείνω τους καταρράκτες νιαγαρα. Θα είσαι σε μια μεγάλη πόλη μάλλον στην ομορφότερη πόλη μπορείς η εκδρομή σου να είναι σε κάποιο φυσικό τοπίο απαράμιλλης ομορφιας.

Αν και πάλι δε σε επεισα οι πιο κοντινή που μπορείς να δεις αυθυμέρον είναι η Φιλαδέλφεια. 1η πρωτερουσα των ηπα.

Ουάσινγκτον και βοστωνη σίγουρα μια διανυκτερευση. Το Ατλαντικ Σίτι είναι καθαρά καζίνο αν σας αρέσει αυτό είναι επιλογη. Για Φλόριντα ούτε λογος. Είναι σαν πας διακοπές Κρήτη και λες ας πεταχτω μια κυπρο.

Το μόνο που είναι σίγουρο είναι να επιλέξεις μια εκδρομή και όχι 2.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπέρα σας, θα πάμε με τη συντροφο μου τον Μαρτιο Νεα Υορκη και θα μείνουμε για 8 βράδια εκεί. Επειδή θέλουμε να δούμε και 1-2 πόλεις ακόμα σε αυθημερόν εκδρομές, τι θα διαλέγατε μεταξύ των Ουάσινγκτον, Βοστόνη, Ατλάντικ, Φιλαδέλφεια και Φλόριντα;
Όπως ειπώθηκε σίγουρα δε θα βαρεθειτε οκτώ μέρες στη Νέα Υόρκη. Ο Μάρτιος μπορεί να αποδειχθεί γδαρτης σε θέμα καιρού και να χρειαστεί να μένετε εντός περισσότερο χρόνο από ότι υπολογισατε, η να δείτε λιγότερα πράγματα σε μια μέρα. Γι'αυτό και αν θελατε οπωσδηποτε να πατε καπου εκδρομή στο Νιαγαρα τέτοια περίοδο θα την απέφευγα. Απο τις πόλεις που αναφερατε, η Φιλαδέλφεια είναι η πιο doable σα μονοημερη αν και πάλι θα τρέχετε.
 

kokas10

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις..μακαρι να μπορουσαμε αλλο μηνα θα κοιταξουμε να το κάνουμε το τελευταίο δεκαήμερο του Μάρτη. Θα ψαξω για μια μονοήμερη Φιλαδέλφεια
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αν ο καιρός είναι καλός, Ουάσιγκτον. Φιλαδέλφεια πήγα πρόσφατα και τη θεωρώ υποδέεστερη. Το πρόβλημα με τη Ουάσιγκτον είναι πως- σε αντίθεση με τη ΝΥ- χάνεις πάρα πολλά αν δεν μπορείς να περπατήσεις λόγω βροχής.
 

kokas10

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπερα ξανα. εκλεισα εισιτηρια για Ν Υορκη για τελος Μαρτιου. Αποφασισα να παω και Ουασινγκτον απλα θελω να ρωτησω οποιον ξερει το εξης. Αξιζει να παω αυθημερον και να δω τα βασικα στην Ουασινγκτον με τα λεωφορεια , να φτασω δηλαδη 11:30 και να φυγω απο εκει 20:00 ή να βαλω την τελευταια διανυκτερευση ουασινγκτον, αναγκαστικα ομως θα φυγω στις 11:00το πρωι της επομενης γιατι το αεροπλανο αναχωρει 19:05 απο νεα υορκη;
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Που μπορώ να πάω ένα 2ήμερο από Νέα Υόρκη; Πόσο κοστίζει το τραίνο για Φιλαδέλφεια και για Ουάσιγκτον;
 

DELIDEB

Member
Μηνύματα
70
Likes
102
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Που μπορώ να πάω ένα 2ήμερο από Νέα Υόρκη; Πόσο κοστίζει το τραίνο για Φιλαδέλφεια και για Ουάσιγκτον;
Νομίζω η Ουάσιγκτον είναι καλή επιλογή. Τώρα βλέπω ότι τα εισιτήρια του τρένου εχουν ανέβει στα 53$ (μονή διαδρομή) εμείς κλείσαμε 3 διαδρομές (Νέα Υόρκη - Ουάσιγκτον, Ουάσιγκτον - Φιλαδέλφεια και Φιλαδέλφεια - Νέα Υόρκη) με 98$ το άτομο.
Δες εδώ: https://www.amtrak.com/tickets-reservations
Πάντως το λεωφορείο ήταν πολύ φθηνότερο.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
Νομίζω η Ουάσιγκτον είναι καλή επιλογή. Τώρα βλέπω ότι τα εισιτήρια του τρένου εχουν ανέβει στα 53$ (μονή διαδρομή) εμείς κλείσαμε 3 διαδρομές (Νέα Υόρκη - Ουάσιγκτον, Ουάσιγκτον - Φιλαδέλφεια και Φιλαδέλφεια - Νέα Υόρκη) με 98$ το άτομο.
Δες εδώ: https://www.amtrak.com/tickets-reservations
Πάντως το λεωφορείο ήταν πολύ φθηνότερο.
Με τέτοιες τιμές στα τρένα μήπως η ενοικίαση αυτοκινήτου ήταν καλύτερη λύση?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.715
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom