13 χρόνια Travelstories!

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Χρόνια πολλά!!!! Τρομερή και ανοδική πορεία! Πραγματικά μπράβο σε όλους!!! Πιο πολύ στον δημιουργό αλλά και σε όσους έχουν (έχουμε) συμβάλλει με τον τρόπο τους και τις ιστορίες τους να μεγαλώσει και άλλο αυτό το φόρουμ.

Εγώ ήρθα στην παρέα το 2014 με αφορμή το γαμήλιο ταξίδι (είδες τι κάνει ο γάμος?) χωρίς να έχω καμία απολύτως πρόθεση να μείνω, αλλά.....Από τότε έχω γράψει μερικές ιστορίες, κάμποσοι γέλασαν με αυτές (ε τα γράφω και ωραία ο άτιμος) αλλά διαβάζοντας τις επιτυχίες του @giannismits καταλαβαίνω ότι πρέπει να επανέλθω σε αυτές!

Πολλά ταξίδια για όλους σας! (και σε μένα περισσότερα, χοχοχο)
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Μια ιντερνετικη μου συνήθεια που διαρκεί εδώ και 11 (πάρα ένα μηνα) χρόνια. Το λένε και... εθισμό :xalara:

Συγχαρητήρια σε όλους, στον ιδρυτή και κυρίως στα πάμπολλα μέλη, νυν και πρώην, ενεργά και παθητικά.
Και τι δεν ζήσαμε.
Ταξιδέψαμε, διαβάσαμε, συγκινήθηκαμε, ερωτευτήκαμε, συγχυστηκαμε, μαλωσαμε, φάγαμε, γιορτασαμε, γράψαμε και σβήσαμε, γνωρίσαμε, ονειρεύτηκαμε, συναντήθηκε, χαθήκαμε, ενθουσιαστηκαμε και απογοητευτηκαμε, εξελίχθηκε και μεγαλωσαμε..
Η λίστα με τα ρήματα είναι ατελείωτη...
Και πάλι μπράβο :clap::cool:
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Εννεα χρονια εδω!..απιστευτο πως περασαν.Ευχομαι τα καλυτερα στον ιδιοκτητη,σ αυτους που φροντιζουν για τη λειτουργια του και σε ολα τα μελη.Λυπαμαι που δεν εχω γραψει ουτε μια ιστορια,μα τα ταξιδια μου ειναι κοινα!Τιποτα το εξωτικο, το σπανιο .Λατρευω να ταξιδευω εκει που δεν θα παω ποτε μεσα απο τις ιστοριες σας και για πρωτη φορα ομολογω πως ο βασικος λογος που εμεινα εδω ηταν η ιστορια του Yorgos για τον Κουβανο..Εχω διασκεδασει με ιστοριες.με τροπους γραφης,με γεγονοτα.Και φυσικα εχω βοηθηθει οταν χρειαστηκε.Δεν τα βρισκεις ολα ψαχνοντας στο διαδικτυο..Πηγα Μον Σαιν Μισελ και ευχομουν το μελος που με διαβεβαιωσε πως το υψος εκει παλευεται απο υψοφοβικους.Να ειναι καλα,θα εχανα ολη αυτη την ομορφια.Χρονια πολλα το λοιπον.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Χρόνια Πολλά στο αγαπημένο μου travel stories,στην αγαπημένη καθημερινή συνήθεια και παρέα.
Μου αρέσει πολύ να γράφω ιστορίες, έτσι ξαναζώ το κάθε ταξίδι, το θυμάμαι και είναι κίνητρο για να κρατώ σημειώσεις κατά τη διάρκεια των ταξιδιών.
Ονειρεύομαι να γράψω ιστορίες για ιδιαίτερα μερη ,και να μη ζηλεύω τις ιστορίες των άλλων. Και είναι αρκετοί εδώ μέσα που θαυμάζω τα ταξίδια τους.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
χρόνια πολλά στο site που οι συμφορουμίτες με έκαναν να προσπαθώ να είμαι πιο πολύ ταξιδιώτης παρά τουρίστας, στο site που παροτρύνθηκα για επιλογή αρκετών ταξιδιωτικών προορισμών , στο site που ήταν η αφορμή να γράψω ταξιδιωτική ιστορία, στο site που επισκέπτομαι καθημερινά και διαβάζω ιστορίες,σχόλια,άρθρα.απόψεις.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Να τα κατοστήσει! 11 χρόνια μέλος και οι πληροφορίες που έχω πάρει είναι σχεδόν ανεκτίμητες! Πολλά ταξίδια μου δεν θα τα έκανα ή σίγουρα δεν θα τα έκανα όπως έγιναν χάρη στις πληροφορίες που πήρα! Καλά ταξίδια σε όλους!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.674
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Πότε πέρασαν εννιά χρόνια από τότε που σας ανακάλυψα; Από τότε έχουν αλλάξει πολλά στη ζωή μου αλλά το Travelstories παραμένει σταθερό και αναντικατάστατο. Η καθημερινή συνήθεια που έγινε λατρεία. Χρόνια πολλά και ταξίδια περισσότερα σε όλους μας!
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.365
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Έτος 1977 !! Ναι, ναι καλά διαβάσατε!
Βρισκόμουν εν ζωή το πολύ μακρινό (για πολλούς) αυτό έτος και μάλιστα σκάρωνα travelstories.....

Σε ένα album με πλαστικό εξώφυλλο τοποθετούσα σελίδες στις οποίες είχα καταγράψει τα οικογενειακά μας ταξίδια, εμπλουτίζοντας τα κείμενα με καρτ-ποστάλ, φωτογραφίες, αποκόμματα εισιτηρίων από εισόδους σε αρχαιολογικούς χώρους ή μουσεία, μέχρι και αποδείξεις εστιατορίων !!

IMG_20180923_151229.jpg



IMG_20180923_151202.jpg



IMG_20180923_151258.jpg



IMG_20180923_151326.jpg



IMG_20180923_151624.jpg



IMG_20180923_151712.jpg



IMG_20180923_151758.jpg



IMG_20180923_151846.jpg



IMG_20180923_151930.jpg



IMG_20180923_151952.jpg



IMG_20180923_152015.jpg



IMG_20180923_152035.jpg



IMG_20180923_152529.jpg



IMG_20180923_152054.jpg



IMG_20180923_152553.jpg


Πού να φανταζόμουν τότε (το 1977 επαναλαμβάνω), ότι το 2016 θα γινόμουν μέλος της μεγαλύτερης ταξιδιωτικής παρέας και θα έγραφα ταξιδιωτικές ιστορίες, τις οποίες διαβάζουν πολλοί άνθρωποι και έχουν χιλιάδες θεάσεις.

Την ίδια χαρά που ένιωθα τότε, ακούγοντας τα όμορφα λόγια των γονιών μου, που με επαινούσαν για την συγγραφή και φωτογραφική αποτύπωση των ταξιδιών μας, τη νιώθω και σήμερα, όταν διαβάζω τα ωραία σας σχόλια, για τα ταξίδια που διηγούμαι με τον ίδιο παιδικό ενθουσιασμό που είχα και τότε και σας ευχαριστώ πολύ γι'αυτό !!

Χρόνια Πολλά αγαπημένο travelstories και ελπίζω, το πάθος και η ανάγκη, για συγγραφή ταξιδιωτικών ιστοριών, να μην με εγκαταλείψουν όσο προχωρούν τα χρόνια...
 
Last edited:

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Έτος 1977 !! Ναι, ναι καλά διαβάσατε!
Βρισκόμουν εν ζωή το πολύ μακρινό (για πολλούς) αυτό έτος και μάλιστα σκάρωνα travelstories.....

Σε ένα album με πλαστικό εξώφυλλο τοποθετούσα σελίδες στις οποίες είχα καταγράψει τα οικογενειακά μας ταξίδια, εμπλουτίζοντας τα κείμενα με καρτ-ποστάλ, φωτογραφίες, αποκόμματα εισιτηρίων από εισόδους σε αρχαιολογικούς χώρους ή μουσεία, μέχρι και αποδείξεις εστιατορίων !!
Τι φανταστικό πράγμα είναι αυτό :)
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Διάβαζα για μερικούς μήνες στο travelstories κάποιους τρελούς να γράφουν ιστορίες και άλλους τρελούς να ανταποκρίνονται με ενθουσιασμό. Δεν είχα γράψει ποτέ σχεδόν κάποιο κείμενο σε 'δημιουργική γραφή' και όταν ξεκίνησα να γράφω για την Σκωτία δεν είχα καν σκοπό να το ανεβάσω. Τελικά όχι μόνο το ανέβασα (και είδα με ανακούφιση ότι κάποιος το διάβασε και έγραψε μάλιστα και ένα σχόλιο!) αλλά συνεχίζω να γράφω και να διαβάζω ιστορίες με τον ίδιο 'παιδικό' ενθουσιασμό τόσα χρόνια μετά. Και όσες φορές έφυγα για λίγο, δεν άντεξα πολλούς μήνες μακριά. Νομίζω για πολλούς από εμάς το travelstories είναι μια από τις αγαπημένες μορφές εκτόνωσης. Τώρα βέβαια που διάβασα την περίπτωση του @giannismits οι ορίζοντες έχουν διευρυνθεί! :haha:
Ας έχει καλά ο Θεός, ο Αλλάχ, το Ιπτάμενο Μακαρονοτέρας (όπου πιστεύει κανείς) τον Δευκαλίωνα και όπως είπε και ο @makisg χρόνια μας πολλά!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom