Ryanair Ryanair news

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Γνωρίζουμε κάτι για κατάργηση δρομολογίου Θεσσαλονίκη-Πάφος;;Έχω κάνει κράτηση για τον αδερφό μου για τον μήνα Δεκέμβρη και έλαβα email πως η πτήση ακυρώθηκε και απ οτι βλέπω σταματάνε τον Οκτώβρη...
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
463
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Τρομοκρατήθηκα με αυτά που λέτε για τη Θεσσαλονίκη και είδα τώρα ότι και από Αθήνα φαίνονται να σταματούν το Νοέμβριο τα εξης: Σόφια, Βουκουρέστι, Βαρσοβία, Μάλτα, Μαρακές, Μπολόνια, Δουβλίνο, ίσως και Κατάνια.
Μέχρι χθες μπορούσες να κλείσεις.
Βλέπω όμως ότι αυτό δεν αφορά μόνο ελληνικά αεροδρόμια. Π.χ. το Τρεβίζο-Σόφια που κοίταζα πριν λίγες μέρες για χειμώνα φαίνεται να σταματάει κι αυτό το Νοέμβρη.
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Τρομοκρατήθηκα με αυτά που λέτε για τη Θεσσαλονίκη και είδα τώρα ότι και από Αθήνα φαίνονται να σταματούν το Νοέμβριο τα εξης: Σόφια, Βουκουρέστι, Βαρσοβία, Μάλτα, Μαρακές, Μπολόνια, Δουβλίνο, ίσως και Κατάνια.
Μέχρι χθες μπορούσες να κλείσεις.
Βλέπω όμως ότι αυτό δεν αφορά μόνο ελληνικά αεροδρόμια. Π.χ. το Τρεβίζο-Σόφια που κοίταζα πριν λίγες μέρες για χειμώνα φαίνεται να σταματάει κι αυτό το Νοέμβρη.
Στη σελίδα της εταιρίας στο Facebook στα σχόλια γράφουν δεκάδες επιβάτες οτι ακυρώθηκε και η δικιά τους πτήση,άλλοι γράφουν οτι κόλλησε το σύστημα λόγω συντήρησης.Το θέμα είναι οτι εγώ πρόλαβα και έκανα αίτηση επιστοφής χρημάτων,εαν όντως έχει πρόβλημα το σύστημα θα αντιμετωπίσω κάποιο θέμα έαν στο μέλλον επιχειρήσω να κάνω ξανά κράτηση για τις ίδιες ημερομηνίες και τα ίδια άτομα;
 

thalia 35

Member
Μηνύματα
158
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Μήπως είναι κάποιο τεχνικό πρόβλημα γιατί βλεπω τώρα οι πτήσεις μέχρι Νοέμβριο είναι πάλι διαθεσιμες.
Απανωτά εγκεφαλικά.......
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
463
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Πράγματι αυτό γράφουν σε σχόλια στο Facebook και ήδη εμφανίζονται πτήσεις που δεν εμφανίζονταν πριν 10 λεπτά. Λίγο θέλει κανείς όμως να πανικοβληθεί δεδομένων των κυμάτων ακυρώσεων που ανακοινώνει η εταιρεία κατά καιρούς.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Τρομοκρατήθηκα με αυτά που λέτε για τη Θεσσαλονίκη και είδα τώρα ότι και από Αθήνα φαίνονται να σταματούν το Νοέμβριο τα εξης: Σόφια, Βουκουρέστι, Βαρσοβία, Μάλτα, Μαρακές, Μπολόνια, Δουβλίνο, ίσως και Κατάνια.
Από τους προορισμούς που γράφεις μόνο για Σόφια φαίνεται να μην υπάρχουν πτήσεις. Όλοι οι άλλοι κανονικά.

Από Σόφια για Αθήνα όμως έχει κανονικά δρομολόγια!Ενώ από Αθήνα δείχνει πως δεν έχει. Το ίδιο και για Τρεβίζο που γράφεις!
Αν βάλεις τους προορισμούς ανάποδα και μπεις να κάνεις κράτηση σου βγάζει κανονικά τιμές, επιλέγεις τροποποίηση ταξιδιού ας πούμε Αθήνα-Σόφια και σου εμφανίζει τις τιμές για τις ημέρες που θες.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
463
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
@giorgtsi Ακριβώς επειδή έλαβες e-mail για ακύρωση της πτήσης, το σφάλμα είναι δικό τους και υποθέτω ότι θα λυθεί το θέμα. Αυτό είναι απλά η εκτίμησή μου.

@jimp Ανακούφιση! Εμφανίζονται σταδιακά οι ημερομηνίες που είχαν κενωθεί. Πέρσι τον Οκτώβρη ακυρώθηκε η πτήση που θα είχα από το Βουκουρέστι στην Αθήνα το Δεκέμβρη και γι'αυτό ήμουν λίγο παραπάνω καχύποπτος σήμερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.812
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom