Ιράν Βίζα για ΙΡΑΝ

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ονειρεμένο Ταξίδι
papua
Όταν ταξιδεύουμε ισραηλ δε βάζουμε σφραγίδες στο διαβατήριό μας για να μπορούμε μετά να μπουμε σε χώρες όπως το Ιράν, σωστά? Αν όμως έχεις σφραγίδα εισόδου Ιορδανίας αλλά δεν έχεις σφραγίδα εξόδου από την ίδια χώρα δεν είναι προφανές που πήγες? Τι κάνουμε τώρα???
 
Μηνύματα
29
Likes
10
Καλησπερα παιδια, γνωριζει κανεις ποια ειναι η κατασταση στο Ιραν σχετικα με covid? Ψαχνω αλλα δεν μπορω να βρω ξεκαθαρα πληροφοριες, υπαρχει υποχρεωτικη καραντινα κατα την εισοδο? Επισης για το θεμα της βιζας δεν υπαρχει κατι online σωστα, πρεπει να απευθυνθω στην πρεσβεια?

UPDATE: Σχετικα με την βιζα βρηκα το παρακατω link Application Register φανταζομαι ειναι valid σωστα?
 
Last edited:
Μηνύματα
29
Likes
10
Καλημερα σας,
ερωτηση σχετικα με διαφορά visa και VOA.
Απο εδω εκδιδω VOA και αν θελω visa πριν φτασω πρεπει να μιλησω με καποιο πρακτορειο να μου την εκδωσει.παρολαυτα βλεπω οτι πρεπει να παραλαβεις την βιζα ειτε απο την πρεσβεια εδω ειτε απο το αεροδρομιο οταν φτασεις σωστα? Σε καποια πρακτορεια που ειδα δεν βρηκα να μπορω να την παραλαβω απο την πρεσβεια εδω, αρα η μονη λυση ειναι να την παραλαβω απο το αεροδρομιο με το που φτασω. Και η ερωτηση μου ειναι η εξης, γιατι να βγλαω βιζα και να πληρωσω αντι να κανω την διαδιακασια του VOA οταν φτασω εκει? τι εχω να κερδισω?
 
D

Delmem38110

Guest
αν έχεις σκοπό να πας Αμερική στο μελόν να ξέρεις ότι δεν θα σου εκκριθεί η εστα μόνο και μόνο επειδή επισκέφτηκες το Ιράν.
μπορείς βεβαια να αιτηθείς βίζα με το όποιο κόστος που συνήθως παίρνεις άνετα.
 
Μηνύματα
29
Likes
10
αν έχεις σκοπό να πας Αμερική στο μελόν να ξέρεις ότι δεν θα σου εκκριθεί η εστα μόνο και μόνο επειδή επισκέφτηκες το Ιράν.
μπορείς βεβαια να αιτηθείς βίζα με το όποιο κόστος που συνήθως παίρνεις άνετα.
να ρωτησω κατι σχετικα με αυτο που λες, αν εγω αλλαξω διαβατηριο ως τοτε πως θα ξερουν οτι επισκεφτηκα το Ιραν?
 
D

Delmem38110

Guest
να ρωτησω κατι σχετικα με αυτο που λες, αν εγω αλλαξω διαβατηριο ως τοτε πως θα ξερουν οτι επισκεφτηκα το Ιραν?
δεν λεμε ποτέ ψέματα στην αίτηση μας.
αν βρουν (που θα βρουν) ότι έχεις πάει Ιράν και δεν το δήλωσες θα σου απαγορέψουν ισόβια την είσοδο στις ΗΠΑ.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
29
Likes
10
δεν λεμε ποτέ ψέματα στην αίτηση μας.
αν βρουν (που θα βρουν) ότι έχεις πάει Ιράν και δεν το δήλωσες θα σου απαγορέψουν ισόβια την είσοδο στις ΗΠΑ.
Σωστο και αυτο που λες, μια ερωτηση σχετικη ειναι αν πας Ιραν και σε ρωτησουν θρησκευμα φανταζομαι δηλωνεις την αληθεια, υπαρχει περιπτωση να σου αρνηθουν βιζα για αυτο το λογο?
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
δεν λεμε ποτέ ψέματα στην αίτηση μας.
αν βρουν (που θα βρουν) ότι έχεις πάει Ιράν και δεν το δήλωσες θα σου απαγορέψουν ισόβια την είσοδο στις ΗΠΑ.
Δλδ λες οτι αν κάποιος επισκεφτεί το Ιράν δεν θα πάει ποτέ στη ζωή του Ηνωμένες Πολιτείες.. Εκτός αν δεν το καταλαβαίνω καλα..

Edit:γραψε λαθος τωρα καταλαβα ότι μιλας για Esta και οχι Visa... Visa στο προξενείο-πρεσβεια βγαζεις κανονικα ναι
 
D

Delmem38110

Guest
Δλδ λες οτι αν κάποιος επισκεφτεί το Ιράν δεν θα πάει ποτέ στη ζωή του Ηνωμένες Πολιτείες.. Εκτός αν δεν το καταλαβαίνω καλα..
ποιος είπε κάτι τέτοιο.
όταν κάνεις την αίτηση εστα αναγκαστικά θα πρέπει να τους πεις αν πήγες η όχι Ιράν. αν τιγκάρεις ότι πήγες απορρίπτεται αυτόματα.
τότε πρέπει να κάνεις συνέντευξη για βίζα στην πρεσβεία τους με το όποιο κόστος (200 ευρώ νομίζω) και θα τους πεις για ποιο λόγο πήγες Ιράν.
επίσης ισχύει για το Ιράκ τη Συρία το Σουδάν τη Λιβύη τη Σομαλία και την Υεμένη από την 01 Μαρτίου του 2011
 
Last edited by a moderator:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.313
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
να ρωτησω κατι σχετικα με αυτο που λες, αν εγω αλλαξω διαβατηριο ως τοτε πως θα ξερουν οτι επισκεφτηκα το Ιραν?
Παίρνουν flight manifest από σχεδόν όλες τις αεροπορικές εταιρείες μετά τις 9/11 με το patriot act.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.313
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εμένα η δεκαετης βιζα με βόλεψε. Πετάγομαι και ΗΠΑ τελευταία στιγμή χωρίς ESTA, εγκρίσεις κλπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.691
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom