Γαλλία Κορσική

theodoros La

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη!
Έχω μια σημαντική ερώτηση. Πως στο καλό φτάνουμε με το συντομότερο τρόπο στην Κορσική; Πλοίο, αεροπλάνο (κολυμπώντας#not);
 

Bluestalker1

Member
Μηνύματα
7
Likes
4
Καλησπέρα! Τι περίοδο σκοπεύετε να ταξιδέψετε? Το ταξίδι σας θα είναι για αναψυχή ή επαγγελματικό με συγκεκριμένες ημερομηνίες; Σας ενδιαφέρει ο συντομότερος τρόπος, ανεξαρτήτως κόστους;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη!
Έχω μια σημαντική ερώτηση. Πως στο καλό φτάνουμε με το συντομότερο τρόπο στην Κορσική; Πλοίο, αεροπλάνο (κολυμπώντας#not);
Συντομότερος τρόπος: Ενοικιάζοντας ένα lear jet.

Αν τώρα αυτό είναι πάνω από το budget σας, δείτε το ενδεχόμενο πτήσης με ανταπόκριση στο Παρίσι (ή όπου), πτήσης για Μασσαλία και φέρρυ, ή συνδιασμό πτήσης για Pisa με φέρρυ από το Livorno. Τα αεροδρόμια του Ajaccio και της Bastia έχουν και αρκετές low cost επιλογές κατά τη θερινή περίοδο (όχι από Ελλάδα όμως).
 

theodoros La

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα! Τι περίοδο σκοπεύετε να ταξιδέψετε? Το ταξίδι σας θα είναι για αναψυχή ή επαγγελματικό με συγκεκριμένες ημερομηνίες; Σας ενδιαφέρει ο συντομότερος τρόπος, ανεξαρτήτως κόστους;
Το μόνο χρονικό διάστημα που μπορούμε (δύο άτομα) είναι αρχές Αυγούστου (2019). Το ταξίδι θα είναι αναψυχής. Το κόστος είναι ένα θέμα.
 

theodoros La

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Συντομότερος τρόπος: Ενοικιάζοντας ένα lear jet.

Αν τώρα αυτό είναι πάνω από το budget σας, δείτε το ενδεχόμενο πτήσης με ανταπόκριση στο Παρίσι (ή όπου), πτήσης για Μασσαλία και φέρρυ, ή συνδιασμό πτήσης για Pisa με φέρρυ από το Livorno. Τα αεροδρόμια του Ajaccio και της Bastia έχουν και αρκετές low cost επιλογές κατά τη θερινή περίοδο (όχι από Ελλάδα όμως).
Η πρώτη επιλογή μπορεί να είναι η πιο σύντομη, αλλά είναι, βέβαια, η οικονομικά πιο απρόσφορη. Για να μην πω για κάποια άλλη ζωή...
Η ακτοπλοϊκή μετάβαση μου φαίνεται ότι θα διαρκέσει μια ολόκληρη μέρα, συμπεριλαμβανομένης της αεροπορικής σύνδεσης. Το θέμα είναι ότι το Ajaccio, ως βάση εξορμήσεων φαίνεται καλύτερο για την ενδοχώρα και το νότιο τμήμα που θεωρείται πιο όμορφο (;), αλλά από αεροπορικές συνδέσεις, έχει μόνο από Παρίσι;.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.074
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Απο προς Αιακειο κ Μπαστια πεταει η volotea -low cost- απο πολεις της Γαλλιας. Οι πολεις που βολεύουν για σύνδεση με αθηνα τον αυγουστο ειναι η Τουλουζη, Μπορντο, Λιλ κ Ναντη που πεταει απευθειας η Aegean. Κ απο Στρασβούργο πεταει η volotea αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν παει πια η Aegean. Τέλος πάντων ριξε μια ματια αν σε βολευει κ προτεινω να μεινεις κ κανα δυο μερες σε καποια πολη για εξτρα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom