Scoot Scoot Airlines - Αθήνα Σιγκαπούρη

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
Νομίζω έχεις δικαίωμα οχι μονο χειραποσκευή αλλά και τσάντα σαν την παλιά ραιανερ όπως είπαν και μερικά παιδιά παραπάνω ! Άρα είναι τίμια επιλογή ! 410 Αθήνα πουκετ για Χριστούγεννα με επιστροφή φυσικά όταν η καταρ το είχε 760 ακατεβατό και Τουρκίς πάνω από 800 . Βαλιου φορ μανει κατ εμε! Μοναδικό μείον η μη παροχή γεύματος δωρεάν για τόσο μεγάλη πτήση (Αθήνα Σιγκαπούρη 10ωρες) . Όπως είπαν όμως και παραπάνω λύνεται με λίγη ξηρά τροφή στην αποσκευή
Σωστά ,όταν είσαι καθισμένος σε μια θέση δεν καις ενέργεια και δεν πεινάς.Αλώστε και τα γεύματα των αεροπορικών είναι μικρά και της κακιάς ώρας τις περισσότερες φορές. Και η scoot έχει να αγοράσεις στο σαϊτ με 35 € ανά πτήση γεύμα αλλά δεν αξίζει το κόπο ,το μόνο που μάλλον θα χρειαστούμε τόσες ώρες είναι το νερό, τέλος πάντων θα το πληρώσουμε κάνα 5ευρω που το χρεώνουν και αυτό είναι όλο.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Μπορείς να αγοράσεις νερό πριν επιβιβαστείς στο αεροπλάνο ή να γεμίσεις το μπουκάλι σου από τον ψύκτη στην αίθουσα αναμονής.
 

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ματσου Πιτσου
Πάντως εγώ με απλή βίζα καρτα χρεωστική ούτε καν πιστωτική της Πειραιώς δεν είχα κανένα πρόβλημα !
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
780 euro για Πουκέτ, να φανταστώ Bussines/Premium Econonomy;
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Σωστά ,όταν είσαι καθισμένος σε μια θέση δεν καις ενέργεια και δεν πεινάς.Αλώστε και τα γεύματα των αεροπορικών είναι μικρά και της κακιάς ώρας τις περισσότερες φορές. Και η scoot έχει να αγοράσεις στο σαϊτ με 35 € ανά πτήση γεύμα αλλά δεν αξίζει το κόπο ,το μόνο που μάλλον θα χρειαστούμε τόσες ώρες είναι το νερό, τέλος πάντων θα το πληρώσουμε κάνα 5ευρω που το χρεώνουν και αυτό είναι όλο.
Συμφωνώ απόλυτα..Ούτε κι εγώ έκλεισα γεύμα.Γενικά δεν μου αρέσει το φαγητό στο αεροπλάνο,οπότε δεν αξίζει.Στην ανάγκη παίρνεις μόνο νερό και άντε σε καμια μεγάλη πείνα να πάρεις και κανένα νούντλς με 7-8 ευρώ αν δεν κάνω λάθος + κάποιο σνάκ που θα υπάρχει ήδη στην τσάντα κ είμαστε καλυμμένοι.Γενικά πιστεύω οτι αν γευματίσεις στο αεροδρόμιο πριν την πτήση είσαι οκ μόνο με σνάκ στο αεροπλάνο κ μετά πάλι στο αεροδρόμιο της Σιγκαπούρης που έτσι κι αλλιώς κάτι θα τσιμπήσεις να περάσει η ώρα..

Μπορείς να αγοράσεις νερό πριν επιβιβαστείς στο αεροπλάνο ή να γεμίσεις το μπουκάλι σου από τον ψύκτη στην αίθουσα αναμονής.
Γίνεται απο Αθήνα αυτό?Μέχρι τώρα δεν έχω παρατηρήσει αν μετά τον έλεγχο έχει ψύκτη ή αν υπάρχει κάπου να αγοράσεις νερό..

τι κόλπα ειναι αυτα της Scoot και χρεώνει περίπου 7 ευρώ ανά πτήση όταν πληρώσεις με κάρτα?

θέλω να κλείσω αθήνα - Μπανγκοκ με επιστροφή για 2 άτομα και όταν πάω να πληρώσω μου βγάζει +55 ευρώ στο σύνολο

γίνεται να πληρώσουμε χώρις αυτή την χρέωση???
Και εμένα μου έβγαλε +50 περίπου αλλα όχι λίγο πριν πληρώσω.Μου το έβγαλε στο δεύτερο βήμα.Βρήκα προσφορά απο το skyscanner και μετά μπήκα στην ιστοσελίδα της scoot για να το κλείσω.Αμέσως η τιμή ανέβηκε στα 45-50 ευρώ περίπου κ απ'όσο διάβασα είναι οι φόροι κ τέτοια (για σκέτο εισιτήριο μιλάμε,χωρίς βαλίτσα κ γεύμα).Δεν ξέρω αν αυτό γίνεται πάντα ή αν μόνο σε μένα έτυχε..Γενικά όμως το έψαξα κ αργότερα για δήθεν κρατήσεις ως επισκέπτης κ πάντα στο δεύτερο βήμα η τιμή ανεβαίνει τόσο..Άρα είναι οι φόροι και κάποιες έξτρα χρεώσεις για την χώρα που πάμε..
 
Last edited by a moderator:

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
Και εμένα μου έβγαλε +50 περίπου αλλα όχι λίγο πριν πληρώσω.Μου το έβγαλε στο δεύτερο βήμα.Βρήκα προσφορά απο το skyscanner και μετά μπήκα στην ιστοσελίδα της scoot για να το κλείσω.Αμέσως η τιμή ανέβηκε στα 45-50 ευρώ περίπου κ απ'όσο διάβασα είναι οι φόροι κ τέτοια (για σκέτο εισιτήριο μιλάμε,χωρίς βαλίτσα κ γεύμα).Δεν ξέρω αν αυτό γίνεται πάντα ή αν μόνο σε μένα έτυχε..Γενικά όμως το έψαξα κ αργότερα για δήθεν κρατήσεις ως επισκέπτης κ πάντα στο δεύτερο βήμα η τιμή ανεβαίνει τόσο..Άρα είναι οι φόροι και κάποιες έξτρα χρεώσεις για την χώρα που πάμε..
Εμένα πάντως όταν μετά το skyscanner με έβαλε στη scoot δεν μου ανέβασε τη τιμή 365,80 το Μάρτιο το είχα βρει αυτή τη τιμή πλήρωσα. Βέβαια βγάζει διάφορα που τα αφαιρείς κάτι ασφάλειες και έξτρα κόλπα που κανουνα όλες οι low cost ,μπας και μπερδευτείς και τα αφήσεις ...
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Εμένα πάντως όταν μετά το skyscanner με έβαλε στη scoot δεν μου ανέβασε τη τιμή 365,80 το Μάρτιο το είχα βρει αυτή τη τιμή πλήρωσα. Βέβαια βγάζει διάφορα που τα αφαιρείς κάτι ασφάλειες και έξτρα κόλπα που κανουνα όλες οι low cost ,μπας και μπερδευτείς και τα αφήσεις ...
Δηλαδή οι τιμές που βγαίνουν στο skyscanner είναι τελικές με φόρους?Τότε ίσως είναι κι αυτό.Δέν ξέρω.Πάντως μου φάνηκε σαν να είναι υποχρεωτικά και να μην μπορούν να αφαιρεθούν και τα αιτιολογούσαν σαν φόρους,ασφάλεια εισιτηρίου κ τέτοια..Τώρα τελείωσε βέβαια,έχω πληρώσει.Αλλα εντάξει,τουλάχιστον είναι ασφαλές οπότε χαλάλι...Όμως θα ήθελα να ξέρω γενικά αν έτυχε κ σε άλλους αυτό κ αν αφαιρούνται όντως αυτές οι χρεώσεις γιατί εμένα όπως προείπα μου το πέταξε απο την αρχή,όταν επεξεργάστηκε την προσφορά η ιστοσελίδα της scoot...Το ίδιο βέβαια μου συμβαίνει κ με πτήσεις εσωτερικού.Η προσφορά του skyscanner έχει μια διαφορά γύρω στα 15 ευρώ λιγότερο μέχρι να μπώ για να κλείσω απο την aegean π.χ. (χωρίς αποσκευές έξτρα ή οτιδήποτε άλλο)
 

Viewmaster

Member
Μηνύματα
80
Likes
316
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί-Μαλδίβες
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Κατά τη γνώμη μου η Scoot αξίζει περισσότερο από πολλές πρωτοκλασάτες εταιρείες! Εχω ταξιδέψει 5 φορές και ήμουν κάτι παραπάνω από ευχαριστημένος συν του ότι μπορείς να πετύχεις εκπληκτικές τιμές!

Νομίζω έχεις δικαίωμα οχι μονο χειραποσκευή αλλά και τσάντα σαν την παλιά ραιανερ όπως είπαν και μερικά παιδιά παραπάνω ! Άρα είναι τίμια επιλογή ! 410 Αθήνα πουκετ για Χριστούγεννα με επιστροφή φυσικά όταν η καταρ το είχε 760 ακατεβατό και Τουρκίς πάνω από 800 . Βαλιου φορ μανει κατ εμε! Μοναδικό μείον η μη παροχή γεύματος δωρεάν για τόσο μεγάλη πτήση (Αθήνα Σιγκαπούρη 10ωρες) . Όπως είπαν όμως και παραπάνω λύνεται με λίγη ξηρά τροφή στην αποσκευή
Συμφωνώ σε όλα,έτσι ακριβώς είναι! Και χειραποσκευή και μεγάλη backpack και μια μικρότερη τσάντα είχα χωρίς πρόβλημα! Flyscoot forever,value for money ;)
 
Last edited by a moderator:

panos.d.lee

Member
Μηνύματα
46
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινουπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ματσου Πιτσου
Βίουμάστερ θα είσαι ο κατάλληλος να με πεις τι παίζει με τις βαλίτσες γτ έκλεισα σκέτο εισιτήριο το πιο οικονομικό ! Θα μπορώ να πάρω μι βαλίτσα με ροδάκια ραιανερ κι άλλη μια τσάντα σχολική! Η θα έχω καμία καμπάνα !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom