Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Giannisma

Member
Μηνύματα
39
Likes
12
Για να ανοιξεις Together πρεπει να γινεις πρωτα silver .
Γιατι δεν ζητας απο τον πατερα σου να σου εξαργυρωνει εισιτηρια? Εξαργυρωνουμε για οποιον θελουμε.
Αλλα προνομια δεν εχεις στην κατωτερη βαθμιδα, μην εχεις ιδιαιτερες προσδοκιες. Το πολυ να τον ψησεις να σου εξαργυρωσει κανενα business να παρεις γευση απο προνομιακη πτηση.
Έχω 7200 μίλια εξαργύρωσης,τα αναβάθμισης είναι 3000 περίπου.Αν δεν κάνω 4-5 εξωτερικού το χρόνο στην Ευρώπη δε το βλέπω ούτε το Silver.Ο πατέρας μου ΔΕΝ ταξιδεύει σχεδόν ποτέ,οπότε μόνο να τη βγάλω στο όνομά του,να τη χρησιμοποιώ εγώ κανονικά απλά όταν έρθει η ώρα να κάνω τα εισητήρια τα free στο όνομά μου,αυτό δεν εννοείς;

Επίσης αν απλά μαζεύω μίλια και τα κάνω μεταφορά σε άλλη κάρτα;
 
Last edited:

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Τα εισιτήρια ΔΕΝ είναι δωρεάν.

Ας το καλύτερα. Θα μπλεχτείς, και δεν θα βγεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.985
1) μόνο να τη βγάλω στο όνομά του,να τη χρησιμοποιώ εγώ κανονικά απλά όταν έρθει η ώρα να κάνω τα εισητήρια τα free στο όνομά μου,αυτό δεν εννοείς;

2) Επίσης αν απλά μαζεύω μίλια και τα κάνω μεταφορά σε άλλη κάρτα;
1) Την κάρτα δεν μπορεις να την βγαλεις εσυ στο ονομα του. Την καρτα θα την βγαλει ο ιδιος και θα φερει τη δικη του υπογραφη απο πισω. Εσυ μπορεις να βγαλεις συμπληρωματικη καρτα στον ιδιο λογαριασμο, δεν ξερω το κοστος αλλα νομιζω οτι εχει.
Ο πατερας σου μπορει να εξαργυρωνει μετα για σενα (προσεχε μη γλυκαθει και αρχισει τα ταξιδια και ψαχνεις που πηγαν τα μιλια)

2) Σε ποια καρτα θα μεταφερεις μιλια; Μιλια ειναι μονο στην Aegean Bonus Visa, την οποια οπως διαπιστωσες δεν μπορεις να βγαλεις. Αναρωτιεμαι πως το εννοεις το "μεταφερω".
 

Giannisma

Member
Μηνύματα
39
Likes
12
1) Την κάρτα δεν μπορεις να την βγαλεις εσυ στο ονομα του. Την καρτα θα την βγαλει ο ιδιος και θα φερει τη δικη του υπογραφη απο πισω. Εσυ μπορεις να βγαλεις συμπληρωματικη καρτα στον ιδιο λογαριασμο, δεν ξερω το κοστος αλλα νομιζω οτι εχει.
Ο πατερας σου μπορει να εξαργυρωνει μετα για σενα (προσεχε μη γλυκαθει και αρχισει τα ταξιδια και ψαχνεις που πηγαν τα μιλια)

2) Σε ποια καρτα θα μεταφερεις μιλια; Μιλια ειναι μονο στην Aegean Bonus Visa, την οποια οπως διαπιστωσες δεν μπορεις να βγαλεις. Αναρωτιεμαι πως το εννοεις το "μεταφερω".
Νόμιζα ότι τα μίλια μεταφέρονται στον εκάστοτε Miles N Bonus λογαριασμό της Aegean.
πχ εγώ βλέπω ότι υπάρχει δικαίωμα δωρεάς η μεταφοράς,έτσι αν στην Bonus Visa μάζευε 5000 μίλια και πήγαιναν στο miles λογαριασμό θα μπορούσα να τα μεταφέρω στην δικιά μου miles κάρτα κ έτσι να τα κάνω ότι θέλω..

Δεν ταξιδεύει γιατί δεν του περισσεύει ώρα δυστυχώς...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.985
Νόμιζα ότι τα μίλια μεταφέρονται στον εκάστοτε Miles N Bonus λογαριασμό της Aegean.
πχ εγώ βλέπω ότι υπάρχει δικαίωμα δωρεάς η μεταφοράς,έτσι αν στην Bonus Visa μάζευε 5000 μίλια και πήγαιναν στο miles λογαριασμό θα μπορούσα να τα μεταφέρω στην δικιά μου miles κάρτα κ έτσι να τα κάνω ότι θέλω..
Τωρα το ειδα οτι γινεται. Εγω εβγαζα για αλλα ατομα απλα. Ετσι οπως το λες, ειναι καλη ιδεα.
 

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
Συνδρομή πληρώνουν μόνο όσοι δεν κάνουν αγορές ύψους 2000 ευρώ το χρόνο.
Δυστυχως με τους καινούργιους όρους όλων των καρτων από αρχές του μήνα έχει καταργηθεί η δωρεάν συνδρομή με αγορές σε όλες τις κάρτες. Και η συνδρομή της aegean visa από 25€ πήγε 40€
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
1) Την κάρτα δεν μπορεις να την βγαλεις εσυ στο ονομα του. Την καρτα θα την βγαλει ο ιδιος και θα φερει τη δικη του υπογραφη απο πισω. Εσυ μπορεις να βγαλεις συμπληρωματικη καρτα στον ιδιο λογαριασμο, δεν ξερω το κοστος αλλα νομιζω οτι εχει.
Ο πατερας σου μπορει να εξαργυρωνει μετα για σενα (προσεχε μη γλυκαθει και αρχισει τα ταξιδια και ψαχνεις που πηγαν τα μιλια)

2) Σε ποια καρτα θα μεταφερεις μιλια; Μιλια ειναι μονο στην Aegean Bonus Visa, την οποια οπως διαπιστωσες δεν μπορεις να βγαλεις. Αναρωτιεμαι πως το εννοεις το "μεταφερω".
Μπορεί πάντα να εκδόσει την κάρτα στο δικό του όνομα, με τον πατέρα του (και τα εισοδήματά του) ως εγγυητή.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.985
Δυστυχως με τους καινούργιους όρους όλων των καρτων από αρχές του μήνα έχει καταργηθεί η δωρεάν συνδρομή με αγορές σε όλες τις κάρτες. Και η συνδρομή της aegean visa από 25€ πήγε 40€
Για δωσε το λινκ. Ισχυει και για παλαιους κατοχους η μονο για τα νεα συμβολαια;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
...απλά όταν έρθει η ώρα να κάνω τα εισητήρια τα free στο όνομά μου...
Tα εισιτήρια δεν είναι free, πληρώνεις τους φόρους και (δεν είμαι σίγουρος) νομίζω ότι πληρώνεις και την αποσκευή (αν τη χρειάζεσαι).

6 και κατι ευρω το εισιτηριο Λουξεμβουργο Αθηνα ειναι σχεδον free.
Αλλα δεν ειναι ολα ετσι, ενταξει.
Είναι σχεδόν free γιατί κανείς νορμάλ άνθρωπος δε θέλει να πάει εκεί δεύτερη φορά ή να κάτσει πάνω από 2-3 ώρες, εκτός κι αν δουλεύει εκεί.:haha:
 
Last edited:

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
Για δωσε το λινκ. Ισχυει και για παλαιους κατοχους η μονο για τα νεα συμβολαια;
Δεν υπάρχει συγκεκριμένο link αν πας στο σάιτ σε οποιαδήποτε κάρτα και δεις πλέον τους όρους σύμβασης δεν υπάρχει ο όρος για απαλλαγή συνδρομής σε καμία κάρτα και η συνδρομη στην aegean έχει αλλάξει. Σε ερώτηση μου στην άλφα οι παλιοί παραμένουμε με τους υπάρχοντες όρους όσον αφορά τη συνδρομή ενώ για απαλλαγή δε μου απάντησαν σίγουρα θα ξανά επικοινωνησω εν καιρώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.263
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom