Πολωνία Αποριες για κρακοβια

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Καλημέρα και εγώ για αυτό το έψαξα απλά επειδή διάβασα σε ένα σχόλιο είπα να ρωτήσω για να είμαι σίγουρη παρόλο που ήταν λίγο χαζή ερώτηση .
Ο σταθμός των λεωφορείων είναι δίπλα στον σιδηροδρομικό (για την ακρίβεια,από πίσω ) :p
 
Μηνύματα
5
Likes
3
Γεια σας,

Βρήκα οικονομικά εισιτήρια Σάββατο πρωί - πρωί για Κρακοβία και επιστροφή από Βαρσοβία Δευτέρα απόγευμα. Η ερώτησή μου είναι αν αξίζει να διοργανώσω αυτό το ταξίδι και αν θα προλάβουμε σε 2.5 ημέρες ουσιαστικά να δούμε την Κρακοβία (συν Άουσβιτς,αλατωρυχεια). Το κόστος όπως το υπολόγισα θα είναι πολύ χαμηλό. Τι λέτε?
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Γεια σας,

Βρήκα οικονομικά εισιτήρια Σάββατο πρωί - πρωί για Κρακοβία και επιστροφή από Βαρσοβία Δευτέρα απόγευμα. Η ερώτησή μου είναι αν αξίζει να διοργανώσω αυτό το ταξίδι και αν θα προλάβουμε σε 2.5 ημέρες ουσιαστικά να δούμε την Κρακοβία (συν Άουσβιτς,αλατωρυχεια). Το κόστος όπως το υπολόγισα θα είναι πολύ χαμηλό. Τι λέτε?
Νομίζω ότι θα είστε πολύ στο τρέξιμο και δεν θα προλάβετε να χαρείτε την πόλη... μια μέρα ακόμα καλή θα ήταν.
 

Konstantinb

Member
Μηνύματα
223
Likes
948
Γεια σας,

Βρήκα οικονομικά εισιτήρια Σάββατο πρωί - πρωί για Κρακοβία και επιστροφή από Βαρσοβία Δευτέρα απόγευμα. Η ερώτησή μου είναι αν αξίζει να διοργανώσω αυτό το ταξίδι και αν θα προλάβουμε σε 2.5 ημέρες ουσιαστικά να δούμε την Κρακοβία (συν Άουσβιτς,αλατωρυχεια). Το κόστος όπως το υπολόγισα θα είναι πολύ χαμηλό. Τι λέτε?
Στην καλύτερη αλλά στο πολύ τρέξιμο και χιλιόμετρο θα πάτε σε μια μέρα Άουσβιτς και αλατωρυχεία και δε θα προλάβετε να γυρίσετε καθόλου την Κρακοβία. Βάλε συν μισή μέρα που θα φάτε για να πας στη Βαρσοβία.

Άσε που δε θα δείτε καθόλου την Βαρσοβία στην οποία θα μπορούσατε να αφιερώσετε ένα 2ήμερο χαλαρά. Γνώμη μου, μη τη χαραμίζεις την εκδρομή και το μέρος κράτα το στην άκρη για όταν θα έχεις τουλάχιστον ένα 5ήμερο.
 

Kiriakoula

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας! Είμαι νέο μέλος και θέλουμε με την παρέα μου να πάμε στην Κρακοβία. Είμαστε όλοι καπνιστές και θέλουμε πληροφορίες για το κάπνισμα στην Κρακοβία.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.659
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Τι εννοείς αν επιτρέπεται; Σε εσωτερικούς χώρους;
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Θα ξέρει καλύτερα ο @ThanasisU2 , αλλά η δική μ0υ λογική λέει ότι και σ' αυτή τη χώρα μάλλον έχουν περισσότερη παιδεία ή τήρηση νόμων από εδώ. Ελπίζω να μην πέφτω έξω. :rolleyes-80:
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.603
Όπως στις περισσότερες χώρες της Ευρώπης, την Τουρκία και αλλού, έτσι και στην Πολωνία το κάπνισμα απαγορεύεται σε όλους τους κλειστούς χώρους , σε στάσεις μέσων μαζικής μεταφοράς αλλά και σε κάποιους ανοιχτούς χώρους. Υπάρχουν ξενοδοχεία που επιτρέπουν το κάπνισμα και ελάχιστα καφέ/εστιατόρια με ειδικά διαμορφωμένη περιοχή για καπνιστές. Κάνε μια εξειδικευμένη αναζήτηση στο google ή δες κάποιες προτάσεις εδώ. Ο Θανάσης θα σου απαντήσει εκ των έσω, αν το δει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.267
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom