Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπέρα ,
Θα επισκεφτώ με την γυναίκα μου το Λονδίνο για 6 νύχτες στις 24-12 έως 30-12 . Έχω ξεχωρίσει δυο ξενοδοχείο με βάση τις κριτικές μέσω booking .
1)http://www.booking.com/Share-KliyHZJ
2) http://www.booking.com/Share-IqW47p

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας και αν έχετε κάτι άλλο να προτείνεται ευχαριστώ εκ των προταιρων !
Πρώτο δαγκωτο. Αρκετά τίμιο ξενοδοχείο και σε κεντρικότατη τοποθεσία.
 

vasiliki vaso

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Καλησπερα, τα ξενοδοχεια του travelodge και premier inn εχουν ιδιωτικο μπανιο?τρομαζω λιγο γιατι ειναι ιδιαιτερα οικονομικα σε σχεση με αλλα ξενοδοχεια..εχουν κρυφες χρεωσεις ή κατι που πρεπει να προσεξω?
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλησπερα, τα ξενοδοχεια του travelodge και premier inn εχουν ιδιωτικο μπανιο?τρομαζω λιγο γιατι ειναι ιδιαιτερα οικονομικα σε σχεση με αλλα ξενοδοχεια..εχουν κρυφες χρεωσεις ή κατι που πρεπει να προσεξω?
Παιδάκια τα έχουμε χιλιοπεί και σε αυτό το νήμα :)...Και το λένε ξεκάθαρα και στα site τους. Σαφώς και έχουν ιδιωτικό μπάνιο. Είναι πολύ καλά ξενοδοχεία με καλές παροχές. Πολύ ασφαλής και οικονομική λύση για το Λονδίνο και όλη τη Βρετανία. Τα premier inn έχουν λίγο καλύτερες παροχές. Κρυφές χρεώσεις δεν υπάρχουν. Τσέκαρε το post μου #568 για κάποιες λεπτομέρειες καθώς και τα site τους.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Καλησπερα, τα ξενοδοχεια του travelodge και premier inn εχουν ιδιωτικο μπανιο?τρομαζω λιγο γιατι ειναι ιδιαιτερα οικονομικα σε σχεση με αλλα ξενοδοχεια..εχουν κρυφες χρεωσεις ή κατι που πρεπει να προσεξω?
Ολα του travelodge εχουν δικό τους μπάνιο. H τιμή που θα δεις οταν πας να κάνεις κράτηση αυτη την τιμή θα πληρώσεις και τιποτα παραπάνω.
 

Christos1968

Member
Μηνύματα
144
Likes
54
Εχω κλεισει family super room sto travelodge acton hotel london απο 25-31 Δεκεμβρίου. Συνολικά το δωματιο κοστιζει 256 λιρες. Επειδή χτές πληροφοριθηκα το κλεισημο της COBALT σκεφτομαι να αναβαλω ολο το ταξίδι. Οποιος ενδιαφερεται , μπορω να του δωσω το voucher
 

evripidis4

Member
Μηνύματα
75
Likes
458
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Καλησπέρα. Κλείσαμε να πάμε Λονδίνο στις 28/11 για τέσσερα βράδια με ένα φιλικό ζευγάρι. Έχω να πάω στο Λονδίνο από το 2001, πολλά πράγματα έχουν αλλάξει, πέρασαν και τα χρόνια, οπότε θα ήθελα να μου προτείνετε σε ποια περιοχή θα ήταν προτιμότερο να βρούμε ξενοδοχείο-διαμέρισμα με βάση την ευκολότερη μετακίνηση προς το κέντρο της πόλης (μια διαδρομή με το μετρό) αλλά και την ασφάλεια κατά τις νυχτερινές ώρες που θα επιστρέφουμε από την ολοήμερη βόλτα μας. Επίσης μια ένδειξη σε χρονική απόσταση από κάθε περιοχή (με το μετρό) θα ήταν πολύ χρήσιμη. Ευχαριστώ πολύ.
 

sof1a_vs

Member
Μηνύματα
17
Likes
7
Καλησπέρα,

Αναζητάμε το καλύτερο ξενοδοχείο στο Λονδίνο, καλό & οικονομικό, κοντά σε μετρό και βασικούς προορισμούς. Έχετε να προτείνετε κάτι; Επίσης 5 μέρη (εστιατόρια/καφέ) που αξίζει να επισκεφτούμε. Επειδή τώρα σχεδιάζουμε το πλάνο, υπάρχει γενικά κάτι που δεν πρέπει με τίποτα να χάσουμε; Περίπου τιμές στα μουσεία;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Καλησπέρα,

Αναζητάμε το καλύτερο ξενοδοχείο στο Λονδίνο, καλό & οικονομικό, κοντά σε μετρό και βασικούς προορισμούς.
Καλή τύχη με αυτό!

Έχετε να προτείνετε κάτι;
Γενικά κοίτα σε αλυσίδες όπως Travelodge, Ibis, Easyhotel, Holiday Inn (όλα έχουν προσφορές σήμερα)

Επίσης 5 μέρη (εστιατόρια/καφέ) που αξίζει να επισκεφτούμε.
Με μία μικρή αναζήτηση στο φόρουμ θα βρεις παραπάνω από 5.

Επειδή τώρα σχεδιάζουμε το πλάνο, υπάρχει γενικά κάτι που δεν πρέπει με τίποτα να χάσουμε; Περίπου τιμές στα μουσεία;
Υπάρχουν πολλά που θα χάσετε, αν και δεν ξέρω πόσες μέρες θα πάτε. Πάλι ψάξιμο στις ιστορίες για να δεις ένα πλάνο, γενικά Westminster, Oxford street/Carnaby/Piccadilly Circus, Covent Garden, Notting Hill, Βόλτα σε SouthBank με Millenium Bridge/Tower Bridge και London Tower, Βόλτα στο City και στο Wapping, Canary Warf, Camden, ChinaTown.

Τα περισσότερα μουσεία είναι δωρεάν, τουλάχιστον σίγουρα αυτά που θα προτιμήσεις πρώτα, όπως Βρετανικό ή Φυσικής Ιστορίας.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Καλησπέρα,

Αναζητάμε το καλύτερο ξενοδοχείο στο Λονδίνο, καλό & οικονομικό, κοντά σε μετρό και βασικούς προορισμούς. Έχετε να προτείνετε κάτι; Επίσης 5 μέρη (εστιατόρια/καφέ) που αξίζει να επισκεφτούμε. Επειδή τώρα σχεδιάζουμε το πλάνο, υπάρχει γενικά κάτι που δεν πρέπει με τίποτα να χάσουμε; Περίπου τιμές στα μουσεία;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Καλο και οικονομικο ειναι σχετικο..αλλα στανταρ εχω εγω και αλλα εσυ...οικονομικο τετοια εποχη δε θα βρεις στο εγγυωμαι!σε καπως νορμαλ τιμη ισως!travelodge north acton εχουμε κλεισει εμεις μια μερα μετα απο εσας,που ειναι 20λεπτα με μετρο απο το κεντρο..η πιο οικονομικη αλυσιδα ξενοδοχειων ειναι αυτη..εκτος αν βρεις διαμερισμα μεσω airbnb ή κανενα χοστελ...αν σε παιρνουν τα οικονομικα σου κλεισε πιο κοντα στο κεντρο διοτι 25-12 θα πρεπει να κινηθεις με ταξι ή uber
 

sof1a_vs

Member
Μηνύματα
17
Likes
7
Βρήκαμε αρκετά ξενοδοχεία από 35-70€ / διανυκτέρευση και μάλιστα σε ακτίνα 5χλμ από το κέντρο. Αν μπεις στην trivago βρίσκεις εύκολα. Γύρω στα 50-70€ είναι καλά για εμάς, απλά επειδή έχει άπειρα οικονομικά ξενοδοχεία προσπαθούμε να βρούμε κάποιο που να βολεύει και με τις συγκοινωνίες. Οποιαδήποτε σχετική πρόταση αποτελεί βοήθεια στην έρευνα.
Για τις 25/12 γνωρίζεις τελικά τί ισχύει; Γιατί αλλού διαβάζω ότι δε λειτουργεί κανένα μέσο μεταφοράς, αλλού ότι απλά υπολειτουργούν, αλλού ότι δε λειτουργεί μόνο το overground.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.744
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom