Ryanair Χειραποσκευή Ryanair

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλησπέρα , ταξιδεύω το Δεκέμβριο εξωτερικό . Έχω αγοράσει βαλίτσα 20kg με Ryanair αυτό το σακίδιο πλάτης το παίρνω επάνω μαζί μου στην καμπίνα σας προσωπική τσάντα ; Ή πρέπει να αγοράσω την προτεραιότητα για να το έχω σας χειραποσκευή ;
Ευχαριστώ !
Η βαλίτσα 20 κιλών είναι άσχετη με το τι μπορείς να έχεις στην καμπίνα.

Αρχικά πότε και έκανες την κράτηση; Αν την έκανες μέχρι 31 Αυγούστου τότε στο λογαριασμό σου θα έχει προστεθεί 10 κιλη βαλίτσα την οποία πρέπει να την παραδόσεις στον γκισέ.
Αν την έκανες μετά, ναι πρέπει να αγοράσεις προτεραιότητα και φυσικά το σακίδιο να είναι μέσα στις διαστάσεις 55x40x20.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Βρε παιδιά, δεν είναι και τόσο δύσκολο!
Καλησπέρα , ταξιδεύω το Δεκέμβριο εξωτερικό . Έχω αγοράσει βαλίτσα 20kg με Ryanair αυτό το σακίδιο πλάτης το παίρνω επάνω μαζί μου στην καμπίνα σας προσωπική τσάντα ; Ή πρέπει να αγοράσω την προτεραιότητα για να το έχω σας χειραποσκευή ;
Ευχαριστώ !
Βεβαίως μπορείς να το πάρεις, εφόσον δεν αποκλίνει εμφανώς από τις επιτρεπόμενες διαστάσεις (40x20x25):
https://www.ryanair.com/gr/el/plan-trip/flying-with-us/baggage-policy
 

eva_var

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Η βαλίτσα 20 κιλών είναι άσχετη με το τι μπορείς να έχεις στην καμπίνα.

Αρχικά πότε και έκανες την κράτηση; Αν την έκανες μέχρι 31 Αυγούστου τότε στο λογαριασμό σου θα έχει προστεθεί 10 κιλη βαλίτσα την οποία πρέπει να την παραδόσεις στον γκισέ.
Αν την έκανες μετά, ναι πρέπει να αγοράσεις προτεραιότητα και φυσικά το σακίδιο να είναι μέσα στις διαστάσεις 55x40x20.
Σε ευχαριστώ !
20 Σεπτεμβρίου ...
 

knightwish

Member
Μηνύματα
49
Likes
5
Καλησπέρα.Εγώ που θέλω να κλείσω με χειραποσκευή αλλά να την στείλω κάτω και όχι να την έχω μαζί μου πάνω στην καμπίνα ποιό με συμφέρει να κλείσω,αυτό με τα 6 και να πάω στο desk να την δώσω κάτω ή αυτό με τα 8;
 

teoper

Member
Μηνύματα
88
Likes
135
Δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το πλεονέκτημα του να παίρνει ένας ταξιδιώτης την χειραποσκευή του μαζί του στο θάλαμο του αεροπλάνου. Αν δηλαδή πηγαίνει κάτω μαζί με τις μεγάλες αποσκευές τι πρόβλημα υπάρχει.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
504
Likes
979
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
To μοναδικό πρόβλημα είναι η αναμονή μετά για να την παραλάβεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
To μοναδικό πρόβλημα είναι η αναμονή μετά για να την παραλάβεις.
Ε οχι και το μοναδικο. Σε μια πιθανη καταστροφη αντε βγαλε ακρη με τη Ryan που θα σου βγαλει την ψυχη για αντικατασταση.
 

teoper

Member
Μηνύματα
88
Likes
135
Ουσιαστικά λοιπόν είναι η αναμονή του 20λεπτου για την παραλαβή και η ταλαιπωρία της βαλίτσας με πιθανές τραυματικές για αυτήν και για σένα εμπειρίες. Ευχαριστώ.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Ουσιαστικά λοιπόν είναι η αναμονή του 20λεπτου για την παραλαβή και η ταλαιπωρία της βαλίτσας με πιθανές τραυματικές για αυτήν και για σένα εμπειρίες. Ευχαριστώ.
Μπορεί κάποιος να έχει ανταπόκριση και να θέλει να προλάβει πτήση. Μπορεί απλά να θέλει να βγει γρήγορα ώστε να προλάβει κάποιο τρένο/λεωφορείο.

Ε οχι και το μοναδικο. Σε μια πιθανη καταστροφη αντε βγαλε ακρη με τη Ryan που θα σου βγαλει την ψυχη για αντικατασταση.
Πανεύκολα, αίτηση online και σου βάζουν λεφτά στην τράπεζα, δεν πήρε καιρό, μάλιστα μου έκανε εντύπωση για τα δεδομένα της εταιρείας.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.050
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Ουσιαστικά λοιπόν είναι η αναμονή του 20λεπτου για την παραλαβή και η ταλαιπωρία της βαλίτσας με πιθανές τραυματικές για αυτήν και για σένα εμπειρίες. Ευχαριστώ.
Η μπορει να εχεις αντικειμενα μεγαλης αξιας. Παραδειγματος χαρη η @paefstra κουβαλα διαμαντια και μαργαριταρια, και ο @jimp ακριβα ρολογια και πουρα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Η μπορει να εχεις αντικειμενα μεγαλης αξιας. Παραδειγματος χαρη η @paefstra κουβαλα διαμαντια και μαργαριταρια, και ο @jimp ακριβα ρολογια και πουρα.
Μονο μαργαριταρια και τα φοραω στη διαρκεια του ταξιδιου. Τα διαμαντια μενουν στη θυριδα.
Ας μην υποτιμουμε τη χρησιμοτητα των μαργαριταριων στα ταξιδια. Στη Beaune πχ που ηθελα διακαως να δω τον καθεδρικο και ηταν κλειστος, τρυπωσα απο την πλαινη πορτα και επεσα σε κηδεια. Η μαυρη καμπαρντινα και τα μαργαριταρια με εβγαλαν ασπροπροσωπη. Οταν βγηκα εξω αναψα και θρασυτατα τσιγαρο και ημουν ετοιμη αν διαμαρτυροταν κανενας παπας να πω "Αφηστε με, παρακαλω, τι θελετε πια. Ημουν η ερωμενη".
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Η μπορει να εχεις αντικειμενα μεγαλης αξιας. Παραδειγματος χαρη η @paefstra κουβαλα διαμαντια και μαργαριταρια, και ο @jimp ακριβα ρολογια και πουρα.
Την Κυριακή κουβαλούσα κάτι κραγιον, κρέμες,μανο, argan oil και όταν μου ζήτησαν να τα βγάλω με κοιτούσαν περίεργα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom