ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.659
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Στη Lufthansa το check in ανοίγει 23 ώρες πριν και στην Austrian 47 ώρες πριν.
Μη το αφήσεις τελευταία στιγμή γιατί υπάρχει πιθανότητα να έχουν περιοριστεί πολύ οι επιλογές σου...
 

Marmr29

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη..
Μπορείς να βγάλεις το esta πριν βγάλεις διαβατήριο?Η συμπληρώνοντας Την αίτηση για esta ζητάει στοιχεία διαβατηριου;Γιατί αναρωτιέμαι σε περίπτωση π βγάλεις το διαβατήριο και δεν σ εγκρίνουν την esta τζάμπα πληρώνεις παράβολα διαβατηρίου;
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μπορείς να βγάλεις το esta πριν βγάλεις διαβατήριο?Η συμπληρώνοντας Την αίτηση για esta ζητάει στοιχεία διαβατηριου;Γιατί αναρωτιέμαι σε περίπτωση π βγάλεις το διαβατήριο και δεν σ εγκρίνουν την esta τζάμπα πληρώνεις παράβολα διαβατηρίου;
Οχι δε γινεται αυτο.. Πρωτα διαβατηριο.. Γιατι φοβάσαι οτι δε θα εγκριθει η esta;
 

Marmr29

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη..
Η αλήθεια είναι πως με ανησυχεί λίγο γιατί όπως διάβασα εδώ είναι κάπως σκληροπυρηνικοί και από την στιγμή που εγώ δεν εργάζομαι ανησυχώ λίγο μη τυχόν δεν μ την εγκρινουν
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Η αλήθεια είναι πως με ανησυχεί λίγο γιατί όπως διάβασα εδώ είναι κάπως σκληροπυρηνικοί και από την στιγμή που εγώ δεν εργάζομαι ανησυχώ λίγο μη τυχόν δεν μ την εγκρινουν
Αν πας για visa σε κοβουν αν δεν εργαζεσαι..Για esta δεν παιζει ρολο, απλα εκει που ζηταει στοιχεια τωρινου ή παλιοτερου εργοδοτη βαζεις τα στοιχεια απο καποιον που δουλεψες στο παρελθόν ή αν δεν εχεις δουλεψει ποτε δε βαζεις τπτ.. Η esta απορριπτεται αυτοματα αν εχεις παλιοτερη αρνηση για βιζα, αν εχεις παραβιάζει την διαρκεια παραμονης στο παρελθον, αν εχεις ταξιδεψει μετα το 2011 σε κάποιες συγκεκριμένες χωρες και για αλλους τετοιους σοβαρους λογους..
 

Marmr29

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη..
Έχω διαβάσει πολλά εδώ μέσα και ενώ Ανυπομονώ να ξεκινήσω διαδικασίες να πάω σε μερικούς μήνες έχω ένα άγχος

Μια τελευταια απορία..Έχω βρει εισιτήρια από Αθήνα για newark τα οποία είναι πιο Οικονομικά από ότι για το JFK.Η μετακίνηση από newark για Κέντρο Manhattan είναι πιο βολική από ότι από το jfk?
 
Last edited by a moderator:

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Μια τελευταια απορία..Έχω βρει εισιτήρια από Αθήνα για newark τα οποία είναι πιο Οικονομικά από ότι για το JFK.Η μετακίνηση από newark για Κέντρο Manhattan είναι πιο βολική από ότι από το jfk?
Απο το jfk εχει τρενο που συνδεει το μανχαταν μεσω ενδιαμεσου σταθμου,εγω οταν πηγα τον μαρτιο επελεξα την λυση του ομαδικου τρανσφερ με πολυ ωραιο ταξι,και με πηγε μπροστα απο το ξενοδοχειο,και με κοστος καπου στα 10-15 ευρω.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Δεν ξέρω πώς είναι το JFK, αλλά και το Newark έχει πολύ καλή πρόσβαση στη Νέα Υόρκη. Δεν νομίζω ότι πρέπει να είναι παράγοντας που θα καθορίσει τη πτήση που θα επιλέξετε.
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Μπορείς να βγάλεις το esta πριν βγάλεις διαβατήριο?Η συμπληρώνοντας Την αίτηση για esta ζητάει στοιχεία διαβατηριου;Γιατί αναρωτιέμαι σε περίπτωση π βγάλεις το διαβατήριο και δεν σ εγκρίνουν την esta τζάμπα πληρώνεις παράβολα διαβατηρίου;
ESTA αν συμπληρώσεις ότι ζητάει σωστά δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάρεις.. Αλλά σου ζητάει και στοιχεία διαβατηρίου οπότε πρέπει να το έχεις πριν κάνεις την αίτηση. . Το Εστα είναι πολύ εύκολο και πολύ απλό σε σχέση με το ΕΤΑ που ζητάνε για Καναδά. . Μην αγχώνεσαι βγάλε διαβατήριο Γτ αν έχεις καψούρα τα ταξίδια το χρειάζεσαι ούτως ή άλλως.... Τώρα από newark
Υπάρχει ένας φίλος εδώ του site ο boxeraki που κάνει αυτή τη δουλειά στο Manhattan μεταφορές από και προς αεροδρόμιο σε πολύ καλές τιμές στειλτου ένα μήνυμα να συννενοηθείς
 

kokas10

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπερα και καλη χρονια! Θελω να κλεισω εισιτηρια για αγωνα των Knicks και βλεπω πολυ καλες τιμες στα site stubhub και viagogo σε σχεση με το ticketmaster. Ειναι αξιοπιστα αυτα τα site;
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπερα και καλη χρονια! Θελω να κλεισω εισιτηρια για αγωνα των Knicks και βλεπω πολυ καλες τιμες στα site stubhub και viagogo σε σχεση με το ticketmaster. Ειναι αξιοπιστα αυτα τα site;
ειναι μια χαρα αξιοπιστα.Τσεκαρε και στο groupon επισης για εισιτηρια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom