Scoot Scoot Airlines - Αθήνα Σιγκαπούρη

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
Δηλαδή οι τιμές που βγαίνουν στο skyscanner είναι τελικές με φόρους?Τότε ίσως είναι κι αυτό.Δέν ξέρω.Πάντως μου φάνηκε σαν να είναι υποχρεωτικά και να μην μπορούν να αφαιρεθούν και τα αιτιολογούσαν σαν φόρους,ασφάλεια εισιτηρίου κ τέτοια..Τώρα τελείωσε βέβαια,έχω πληρώσει.Αλλα εντάξει,τουλάχιστον είναι ασφαλές οπότε χαλάλι...Όμως θα ήθελα να ξέρω γενικά αν έτυχε κ σε άλλους αυτό κ αν αφαιρούνται όντως αυτές οι χρεώσεις γιατί εμένα όπως προείπα μου το πέταξε απο την αρχή,όταν επεξεργάστηκε την προσφορά η ιστοσελίδα της scoot...Το ίδιο βέβαια μου συμβαίνει κ με πτήσεις εσωτερικού.Η προσφορά του skyscanner έχει μια διαφορά γύρω στα 15 ευρώ λιγότερο μέχρι να μπώ για να κλείσω απο την aegean π.χ. (χωρίς αποσκευές έξτρα ή οτιδήποτε άλλο)
Ναι έτσι ακριβώς. Και εμένα τα έβγαλε και μάλιστα τη πρώτη φορά έδειχνε να μη βγαίνουν και πήγα πάλι από την αρχή και τα αφαίρεσα κάτι ασφάλειες για βαλίτσα ,πολύ γέλιο ποια βαλίτσα ;; η ασφάλεια για ακύρωση και άλλα τέτοια που τα βάζουν και άλλες low cost μόλις ξεκινήσεις ως προεπιλογή εγώ μόνο με Αιρ Ασία έχω ξαναπετάξει low cost και από εκεί τα ξέρω αν σε κάποιον τα βγάζει και του είναι δύσκολο να τα βγάλει να πάει πάλι από την αρχή και καλύτερα να κάνει και λογαριασμό σαν scoot insider να έχει και τις οποίες προσφορές και πόντους ....
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Ναι έτσι ακριβώς. Και εμένα τα έβγαλε και μάλιστα τη πρώτη φορά έδειχνε να μη βγαίνουν και πήγα πάλι από την αρχή και τα αφαίρεσα κάτι ασφάλειες για βαλίτσα ,πολύ γέλιο ποια βαλίτσα ;; η ασφάλεια για ακύρωση και άλλα τέτοια που τα βάζουν και άλλες low cost μόλις ξεκινήσεις ως προεπιλογή εγώ μόνο με Αιρ Ασία έχω ξαναπετάξει low cost και από εκεί τα ξέρω αν σε κάποιον τα βγάζει και του είναι δύσκολο να τα βγάλει να πάει πάλι από την αρχή και καλύτερα να κάνει και λογαριασμό σαν scoot insider να έχει και τις οποίες προσφορές και πόντους ....
Δυστυχώς όταν έκλεισα εγώ είχε τελειώσει η προθεσμία με την απίστευτη προσφορά έως και με -40% με το scoot insider.Μετά προσπάθησα να γραφτώ έτσι κι αλλιώς για να έχω κάποια έκπτωση στο μέλλον αλλα κάπου μπερδεύτηκα και τα παράτησα...Όταν θα έχω υπομονή και καθαρό μυαλό θα κάνω άλλη μια προσπάθεια..Ευχαριστώ πολύ!!!

Όταν με το καλό ταξιδέψεις στείλε μας αν θέλεις την εμπειρία σου απο το αεροδρόμιο,το check in και μέσα στο αεροπλάνο,για μας που θα ταξιδέψουμε αργότερα κ έχουμε μια περιέργεια με την συγκεκριμένη αεροπορική!!!!
 
Last edited by a moderator:

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Καλησπέρα!!!!Έχει τύχει ποτέ σε κάποιον να γίνει αναβάθμιση δωρεάν στο εισιτήριό του?Γενικά είναι εφικτό στην συγκεκριμένη αεροπορική?
 

travelparty

Member
Μηνύματα
25
Likes
13
Καλησπέρα

πετάω τον Νοεμβρη για Ταϊλάνδη με Scoot με το πιο απλό εισιτήριο μονο με χειραποσκευή, και εχω καποιες αποριες

1) ειναι αυστηρος ο ελεγχος στις χειραποσκευες για διαστασεις και βαρος?
2) να αγορασω επιλογη θέσης ή στο check in θα μας δωσουν διπλανες θεσεις (ειμαστε 2 ατομα)
3) στα email γραφει οτι απαγορευετε να εχεις φερει φαγητο στο αεροπλανο, δε μπορουμε να κραταμε ουτε ενα σαντουιτσ και νερο?
4) εχει χρησιμοποεισει κανεις στην επιστροφη το free tour στην Σιγκαπουρη? τσεκαρουν το διαβατηριο για το tour? γιατι στην επισροφη το διαβατηριο μου θα ληγει σε λιγοτερο απο 6 μηνες και σκεφτομαι μηπως δε με αφησουν να βγω απο το αεροδρομιο

ευχαριστω
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα.
1) ειναι αυστηρος ο ελεγχος στις χειραποσκευες για διαστασεις και βαρος?
2) να αγορασω επιλογη θέσης ή στο check in θα μας δωσουν διπλανες θεσεις (ειμαστε 2 ατομα)
3) στα email γραφει οτι απαγορευετε να εχεις φερει φαγητο στο αεροπλανο, δε μπορουμε να κραταμε ουτε ενα σαντουιτσ και νερο?
Τα ερωτήματα αυτά έχουν ήδη απαντηθεί σε προηγούμενα μηνύματα του θέματος. Αν θες διάβασε το προς τα πίσω.
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Ναι έτσι ακριβώς. Και εμένα τα έβγαλε και μάλιστα τη πρώτη φορά έδειχνε να μη βγαίνουν και πήγα πάλι από την αρχή και τα αφαίρεσα κάτι ασφάλειες για βαλίτσα ,πολύ γέλιο ποια βαλίτσα ;; η ασφάλεια για ακύρωση και άλλα τέτοια που τα βάζουν και άλλες low cost μόλις ξεκινήσεις ως προεπιλογή εγώ μόνο με Αιρ Ασία έχω ξαναπετάξει low cost και από εκεί τα ξέρω αν σε κάποιον τα βγάζει και του είναι δύσκολο να τα βγάλει να πάει πάλι από την αρχή και καλύτερα να κάνει και λογαριασμό σαν scoot insider να έχει και τις οποίες προσφορές και πόντους ....
Τελικά κατάλαβα γιατί μου έβγαινε παραπάνω..Η τιμή είναι αυτή που είναι τελικά.Απλά στο skyscanner οι τιμές μου εμφανίζονται σε λίρες κ όχι σε ευρώ.Έτσι όταν μπήκα να το κλείσω η Scoot έκανε την ισοτιμία και επειδή το ευρώ είναι πιο ακριβό,μου φάνηκε παραπάνω η τιμή..Και όντως οι τιμές εμφανίζονται με το σύμβολο της λίρας,απλά εγώ δεν το είχα καταλάβει...o_O
 

dino4tennis

Member
Μηνύματα
37
Likes
28
Το skyscanner έχει ρυθμιση για το νόμισμα όπως και βάζεις με το e mail σου και σου στέλνει price alert για οπότε θελεις
 

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Το ευρώ είναι πιο ακριβό; Μάλλον το αντίθετο εννοείς...
rate.net/calculator/?c_input=EUR&cp_input=GBP&amount_from=1000&amount_to=1138.69&date_input=2018-11-03&interbank_input=0 Βρήκα την ισοτιμία κ είναι το ευρώ πιο ακριβό!!!

Βρετανική λίβρα λέγεται κανονικά.Έχει το σύμβολο £

Το skyscanner έχει ρυθμιση για το νόμισμα όπως και βάζεις με το e mail σου και σου στέλνει price alert για οπότε θελεις
Το βρήκα και το έφτιαξα.Ευχαριστώ πολύ!!!!
 
Last edited by a moderator:

MarSim

Member
Μηνύματα
163
Likes
142
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Νεα Υόρκη,Περού
Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο;Επειδή πρώτη φορά έκλεισα μόνη μου αεροπορικά για μακρινό ταξίδι και έχω ένα άγχος μην αλλάξει κάτι και χάσω και τα χρήματα εν τέλει,απ'ότι διάβασα την περίοδο που έκλεισες τα αεροπορικά η πτήση ήταν στις 11.45 πμ..Τώρα έχει αλλάξει στις 11.20 πμ..Σε έχουν ενημερώσει γι'αυτό μέσω e mail;Γενικά ενημερώνουν για οτιδήποτε αλλάξει;
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.790
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom