Εστιατόρια και μπαράκια στη Θεσσαλονίκη

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
ευχαριστω πολυ παιδια,για τις πληροφορίες ...δεν εμπιστεύομαι το tripadvisor γιατι αν κρινω απο τον τοπο μου δεν υπαρχει καμια επαφη με τη πραγματικοτητα.....τωρα εσεις ,ελπιζω να μην ειστε Vegan.......χαχαχα.....να στε καλα
ευχαριστω πολυ παιδια,για τις πληροφορίες ...δεν εμπιστεύομαι το tripadvisor γιατι αν κρινω απο τον τοπο μου δεν υπαρχει καμια επαφη με τη πραγματικοτητα.....τωρα εσεις ,ελπιζω να μην ειστε Vegan.......χαχαχα.....να στε καλα
Τα λίνκ του tripadvisor τα βάζω απλά για να έχεις μια εικόνα.Σε όλα (εκτός από duck που είναι πολύ ακριβό) έχω πάει τουλάχιστον 2 φορες
 

psyhas

Member
Μηνύματα
51
Likes
69
Καλησπερα στην ομαδα,

ανεβαινω θεσσαλονικη μετα απο αρκετα χρονια για ΠΣΚ. εχει να προτεινει καποιος κανα ψαγμενο εστιατοριο ή ψησταρια ή γκουρμεδια?

ευχαριστω προκαταβολικα
Λιγο πιο κρυμμενο,αλλα με εξαιρετικο φαγητο και ατμοσφαιρα περισσοτερο brasserie, το Οδος Δελφων, στην Δελφων,κοντα στο Θεαγενειο. Στο κεντρο φυσικα πολυ περισσοτερες επιλογες. Το Ομικρον, στα Λαδαδικα, τα Τρια γουρουνακια στην Καποδιστριου, η Νεα Φωλια, ηΑκαδημια, φυσικα το grada nuevo,κτλ. Επισης το Εργον,αν και το βρηκα καπως πεσμενο σε προσφατες επισκεψεις. Γενικα θα φας καλα στην πολη..
 

Eleinaa

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα! Ταβέρνες με μουσική στα λαδάδικα για Σαββατο βράδυ τι προτείνετε? Παλάτι και Ρεμπετικο Λαδάδικα είναι γεμάτα
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπέρα! Ταβέρνες με μουσική στα λαδάδικα για Σαββατο βράδυ τι προτείνετε? Παλάτι και Ρεμπετικο Λαδάδικα είναι γεμάτα
Κοίτα στο Κουρμπέτι στα Λαδάδικα που συνήθως έχει μουσική τα Σάββατα αλλά κάνε κράτηση γιατί είναι μικρό. Επίσης αν θες ουζακι και μεζέ δοκίμασε στο καφενείον "Το Ανατολικόν" που έχει live σχεδόν κάθε μέρα. Δεν είναι λαδάδικα αλλά είναι κοντά. Απλά τσέκαρε στη σελίδα τους για το είδος μουσικής.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Ξανα επαναφερω το θεμα και επειδη ειμαι ολιγον ασχετη θα θελα προτασεις στη περιοχη Λαδαδικα για βραδακι παρασκευης για φαγητο ή μεζε..αν εχει και μουσικη για τζερτζελο θα εκτιμηθει επισης!ευχαριστωω!
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
3.739
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Ξανα επαναφερω το θεμα και επειδη ειμαι ολιγον ασχετη θα θελα προτασεις στη περιοχη Λαδαδικα για βραδακι παρασκευης για φαγητο ή μεζε..αν εχει και μουσικη για τζερτζελο θα εκτιμηθει επισης!ευχαριστωω!
Μαρία, έχω ακούσει πολυ καλά λόγια για το ΤΟΠ ΧΑΝΕ στα άνω Λαδάδικα. Είναι μεζεδοπωλείο με ζωντανή ορχήστρα την Παρασκευή το βράδυ με ελαφρο λαϊκό πρόγραμμα. Την δε Κυριακή μεσημέρι γίνεται ωραιο γλέντι με ρεμπέτικα και παραδοσιακά τραγούδια.
Προγραμματίζουμε κοπη βασιλόπιτας προσεχως στο μαγαζί οπότε μετά θα έχω και προσωπική άποψη.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Μαρία, έχω ακούσει πολυ καλά λόγια για το ΤΟΠ ΧΑΝΕ στα άνω Λαδάδικα. Είναι μεζεδοπωλείο με ζωντανή ορχήστρα την Παρασκευή το βράδυ με ελαφρο λαϊκό πρόγραμμα. Την δε Κυριακή μεσημέρι γίνεται ωραιο γλέντι με ρεμπέτικα και παραδοσιακά τραγούδια.
Προγραμματίζουμε κοπη βασιλόπιτας προσεχως στο μαγαζί οπότε μετά θα έχω και προσωπική άποψη.
Ααα τελεια θα περιμενω γνωμη τοτε!θα το ψαξω βεβαια και εγω,σ ευχαριστω πολυ!
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
3.739
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Ααα τελεια θα περιμενω γνωμη τοτε!θα το ψαξω βεβαια και εγω,σ ευχαριστω πολυ!
Ποτέ προγραμματιζεις επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη για να ψαχτούμε για προτάσεις;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Ποτέ προγραμματιζεις επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη για να ψαχτούμε για προτάσεις;
Τελος Φλεβαρη θα παμε απλα ειπα να ριξω μια ματια απο τωρα:haha:ειχα ξαναπαει Θεσσαλονικη στο γυμνασιο για ενα γαμο οποτε απο νυχτερινη ζωη και μαγαζια εχω μαυρα μεσανυχτα:haha:
 

katerinapap99

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
ευχαριστω πολυ παιδια,για τις πληροφορίες ...δεν εμπιστεύομαι το tripadvisor γιατι αν κρινω απο τον τοπο μου δεν υπαρχει καμια επαφη με τη πραγματικοτητα.....τωρα εσεις ,ελπιζω να μην ειστε Vegan.......χαχαχα.....να στε καλα
συμφωνω με γιοκ μπαλικ, αν και το βρισκω λίγο στεγνό,αλλα ποιοτικό ! γοριλακια προς τουμπα,τα πάντα εκτός απο γύρο, σωλομονιδη στο κέντρο και καλαμαριά και ο ένας και αθάνατος Γιώτης στην Τούμπα παλι για..γυροβρωμιά
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Για ελληνική μουσική δοκιμάστε μήπως σας αρέσει το "Σταφύλι".
Ξεκινάει ως εστιατόριο και το γυρίζει σε κλαμπ. Δεν έχω πάει βέβαια αλλά μπορεί να ψάχνετε κάτι τέτοιο.
Το καλύτερο φαγητό πάντως στα Λαδάδικα το έχει στο Νεγροποντε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.744
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom