Τουρκία Πρώτο ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη

Konstantina.vl

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
παιδιά καλημέρα σας!!!!!

πολυ συζητημένο θέμα το ξέρω αλλα κανονίζω ταξιδάκι για την Πόλη μετα συζήγων και τέκνων 22/12-30/12 εισητήρια κομμένα....
προσπαθώ να βγάλω πρόγραμμα αλλα δεν τα καταφέρνω διαβαζω διαβάζω και τίποτε... δεν μπορώ να προσανατολιστώ ώστε να πρόγραμματίσω την κάθε μέρα.... Βοηθήστε με σας παρακαλώ να βγάλω ένα πρόγραμμα με όσο περισσότερα μπορώ να δω!!!!
Σας ευχαριστώ
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
8 μέρες είναι. Πανευκολά βγαίνει ένα πρόγραμμα.
Πας αγοράζεις έναν οδηγό, ανοίγεις έναν χάρτη, και το φτιάχνεις.

Αλλιώς, ψάχνεις προσφορά γραφείου, με 4-6 μέρες, και τους κλέβεις τις ιδεές.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
παιδιά καλημέρα σας!!!!!

πολυ συζητημένο θέμα το ξέρω αλλα κανονίζω ταξιδάκι για την Πόλη μετα συζήγων και τέκνων 22/12-30/12 εισητήρια κομμένα....
προσπαθώ να βγάλω πρόγραμμα αλλα δεν τα καταφέρνω διαβαζω διαβάζω και τίποτε... δεν μπορώ να προσανατολιστώ ώστε να πρόγραμματίσω την κάθε μέρα.... Βοηθήστε με σας παρακαλώ να βγάλω ένα πρόγραμμα με όσο περισσότερα μπορώ να δω!!!!
Σας ευχαριστώ
Καλημέρα. Έχεις πάρα πολύ χρόνο μπροστά σου. Χρόνο για διάβασμα. Από εδώ μπορείς να διαβάσεις ιστορίες των μελών για τα ταξίδια τους στην Κωνσταντινούπολη https://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ασία.58/?prefix_id=51 για να δεις το πρόγραμμά τους και εδώ: https://www.travelstories.gr/community/forums/Ασία.22/?prefix_id=51 υπάρχουν πολλές πληροφορίες για τα πάντα. Εννοείται ότι ο χάρτης θα είναι αχώριστος φίλος σου. ;)
 

despoinapan

Member
Μηνύματα
72
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα, Νεα Υορκη!
παιδιά καλημέρα σας!!!!!

πολυ συζητημένο θέμα το ξέρω αλλα κανονίζω ταξιδάκι για την Πόλη μετα συζήγων και τέκνων 22/12-30/12 εισητήρια κομμένα....
προσπαθώ να βγάλω πρόγραμμα αλλα δεν τα καταφέρνω διαβαζω διαβάζω και τίποτε... δεν μπορώ να προσανατολιστώ ώστε να πρόγραμματίσω την κάθε μέρα.... Βοηθήστε με σας παρακαλώ να βγάλω ένα πρόγραμμα με όσο περισσότερα μπορώ να δω!!!!
Σας ευχαριστώ



Εχεις πολυ χρονο μεχρι τοτε και μπορεις να φτιαξεις ενα πολυ ομορφο προγραμμα για αυτην την Πολη. Μιας και οι μερες ειναι αρκετες θα προτεινα να κανετε και μια επισκεψη στα Πριγκηπονησια( κατι που εμεις λογω 4 ημερων δεν προλαβαμε να δουμε και μου εχει μεινει αποθυμενο!! ). Προσωπικα παντα, πιστευω πως η Κωνσταντινουπολη θελει και καποια πραγματα στο φλου,χωρις προγραμμα! Ειναι τοσες πολλες οι ομορφιες της που περπατωντας ξεχνιεσαι απο αυτα που βλεπεις! Για οποιαδηποτε βοηθεια ρωτα εδω στο φορουμ να σε βοηθησουμε οσοι εχουμε παει, αν και οι πληροφοριες ειναι τοσες πολλες που με ενα διαβασμα τα εχεις μαθει ολα!!! Τα περισσοτερα ομως θα τα ανακαλυψετε εκει!
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Και...ναι.... Κλείσαμε για Κωνσταντινούπολη!!!
Τον Αύγουστο του 2019 βέβαια...αργουμε δηλαδή αλλά οπως λενε οι σοφοι των φρονιμων τα παιδιά...
Τα βασικα δίλημματα είναι τα εξής:

✓ξενοδοχείο ή airbnb (να σημειώσω ότι δεν το εχουμε τολμησει ακόμη,και με ψιλοαγχωνει το σκηνικό, εσείς εχετέ καποια σχετικη εμπειρία;))
✓στην Ευρωπαϊκή Τουρκία η διαμονή ή στην απέναντι όχθη;
✓safe μαγαζιά για φαγητό;
✓υπαρχουν αξιοθέατα στα οποία μπορούμε να αποφύγουμε την αναμονή σε ουρα αγοράζοντας εισιτήρια από το ίντερνετ;
✓τι πρέπει να αγοράσουμε φεύγοντας από την Πόλη;
✓ υπάρχει κάποια παγίδα;
✓χρειαζομαστε διαβατήριο;
 
Last edited:

connosp

Member
Μηνύματα
388
Likes
825
Και...ναι.... Κλείσαμε για Κωνσταντινούπολη!!!
Τον Αύγουστο του 2019 βέβαια...αργουμε δηλαδή αλλά οπως λενε οι σοφοι των φρονιμων τα παιδιά...
Τα βασικα δίλημματα είναι τα εξής:

✓ξενοδοχείο ή airbnb (να σημειώσω ότι δεν το εχουμε τολμησει ακόμη,και με ψιλοαγχωνει το σκηνικό, εσείς εχετέ καποια σχετικη εμπειρία;))
✓στην Ευρωπαϊκή Τουρκία η διαμονή ή στην απέναντι όχθη;
✓safe μαγαζιά για φαγητό;
✓υπαρχουν αξιοθέατα στα οποία μπορούμε να αποφύγουμε την αναμονή σε ουρα αγοράζοντας εισιτήρια από το ίντερνετ;
✓τι πρέπει να αγοράσουμε φεύγοντας από την Πόλη;
✓ υπάρχει κάποια παγίδα;
✓χρειαζομαστε διαβατήριο;
Εκτός από τις ιστορίες στο travelstories δες και εδώ,http://mykonstantinoupoli.blogspot.com/ εμένα με βοήθησε πάρα πολύ, και όπως έχω ξαγράψει προσπάθησε να αποφύγεις τα τουριστικά εστιατόρια.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Ταξιμ και περιξ ειναι καλη γειτονια ή φαση ομονοια δικια μας?επισης οποιος ξερει καλο καπως κυριλε εστιατοριο(αν εχει και θεα ακομα καλυτερα)να μου προτεινει ευπροσδεκτο...(δε βρηκα αλλο σχετικο τοπικ για φαγητο στη πολη αυτη)
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Καλησπέρα!!!θα παμε τον Αύγουστο πρώτη φορά στην Πολη! λέγαμε να μείνουμε στην Παλιά πόλη,πΟία είναι η γνώμη σας;;; δεν εχουμέ σκοπο να κάνουμε κλάμπινγκ.. θέλουμε να γνωρίσουμε την περιοχή, να δούμε τα αξιοθέατα και να χαλαρώσουμε,να φάμε και να ταξιδέψουμε με το μυαλό!
 
Μηνύματα
252
Likes
383
Επόμενο Ταξίδι
καλοκαιρινές διακοπές!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Νομίζω ότι είναι η καλύτερη επιλογή για κάποιον που πάει πρώτη φορά..πόσες μέρες;
3 νύχτες αλλά την τελευταία μερα φεύγουμε 9το βράδυ...
Αξίζει λες εκδρομή στα Πριγκηπόνησια;
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Δεν προλαβαίνεις να πας και στα νησιά θέλεις τουλάχιστον 5 ημέρες για να πας και εκεί κατά τη προσωπική μου άποψη πάντα, άλλος μπορεί να σου πει να τρέχεις από το πρωί ως το βράδυ κ ότι μπορεί να βγει με αγώνα δρόμου όμως :)
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Ας ξαναρωτησω καπως κυριλε εστιατοριο εχει να προτεινει κανεις?με θεα αν εχει ακομα καλυτερα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.740
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom