Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Βρήκαμε αρκετά ξενοδοχεία από 35-70€ / διανυκτέρευση και μάλιστα σε ακτίνα 5χλμ από το κέντρο. Αν μπεις στην trivago βρίσκεις εύκολα. Γύρω στα 50-70€ είναι καλά για εμάς, απλά επειδή έχει άπειρα οικονομικά ξενοδοχεία προσπαθούμε να βρούμε κάποιο που να βολεύει και με τις συγκοινωνίες. Οποιαδήποτε σχετική πρόταση αποτελεί βοήθεια στην έρευνα.
Κριτικες διαβασε σε καθε ξενοδοχειο και κρινε...δες και τον χαρτη του μετρο και αποφασισε...αλλιως αν εχεις καταληξει σε μερικα απλα ποσταρε τα να σε βοηθησουν να διαλεξεις..ετσι αοριστα μην περιμενεις φως!
 

sof1a_vs

Member
Μηνύματα
17
Likes
7
Καλέ ναι, να γλιτώσω χρόνο προσπαθώ για αυτό ρωτάω. Προφανώς και μπορώ μόνη μου να τα ψάξω ένα ένα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Καλέ ναι, να γλιτώσω χρόνο προσπαθώ για αυτό ρωτάω. Προφανώς και μπορώ μόνη μου να τα ψάξω ένα ένα.

Για τις μεταφορές την περίοδο των γιορτών κοιτάμε εδώ https://tfl.gov.uk/status-updates/major-works-and-events/christmas-travel

Για τα ξενοδοχεία, αν δεν βάλεις εδώ να δούμε τι σκέφτεσαι, δεν μπορούμε να σου πούμε κάτι συγκεκριμένο.
 

sof1a_vs

Member
Μηνύματα
17
Likes
7
Για τις μεταφορές την περίοδο των γιορτών κοιτάμε εδώ https://tfl.gov.uk/status-updates/major-works-and-events/christmas-travel

Για τα ξενοδοχεία, αν δεν βάλεις εδώ να δούμε τι σκέφτεσαι, δεν μπορούμε να σου πούμε κάτι συγκεκριμένο.
Σε ευχαριστώ πολύ!
Για ξενοδοχεία έχω ξεχωρίσει μέχρι στιγμής
1) Travelodge London Stratford, 43€/ διαμονή 1χλμ από το κέντρο
2) ibis London Stratford, 52€/διαμονή
1,5 xλμ από το κέντρο
3) Holliday in Express London Stratford, 66€/διαμονή
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
2) ibis London Stratford, 52€/διαμονή
1,5 xλμ από το κέντρο
Αποκλειεται 1,5χιλιομετρο, μήπως είναι 15;
Την προηγούμενη βδομάδα μέναμε εκεί κ το μισάωρο το χρειαζομασταν για να πάμε westminster με το underground,

Υ. Γ. Δωμάτιο χωρίς ψυγειάκι, χωρίς κάδο απορριμάτων, χωρίς πιγκαλ στο WC
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Σε ευχαριστώ πολύ!
Για ξενοδοχεία έχω ξεχωρίσει μέχρι στιγμής
1) Travelodge London Stratford, 43€/ διαμονή 1χλμ από το κέντρο
2) ibis London Stratford, 52€/διαμονή
1,5 xλμ από το κέντρο
3) Holliday in Express London Stratford, 66€/διαμονή
Οπως προειπα και σου λενε οι υπολοιποι δεν ειναι εντος 1χλμ...επισης αν κοιταξεις τις ζωνες του μετρο(μου φαινετε ειναι στη ζωνη 3)θα θες και ακριβοτερο εισιτηριο...κοιτα σ αυτο που σου προτεινα εξαρχης
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Για τις 25/12 γνωρίζεις τελικά τί ισχύει; Γιατί αλλού διαβάζω ότι δε λειτουργεί κανένα μέσο μεταφοράς, αλλού ότι απλά υπολειτουργούν, αλλού ότι δε λειτουργεί μόνο το overground.
Ειναι η δευτερη φορα που ρωτας και η δευτερη και τελευταία που απανταω σε αυτη την ερωτηση.
25 Δεκ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΣΟ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ.
Τωρα που γράφω 24 με 27 εχει το travelodge Covent garden 150 ευρω τα 3 βραδια με δωρεαν ακυρωση. Πολυ κεντρικο.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Σε ευχαριστώ πολύ!
Για ξενοδοχεία έχω ξεχωρίσει μέχρι στιγμής
1) Travelodge London Stratford, 43€/ διαμονή 1χλμ από το κέντρο
2) ibis London Stratford, 52€/διαμονή
1,5 xλμ από το κέντρο
3) Holliday in Express London Stratford, 66€/διαμονή
Κανένα δεν θα σε βολέψει, ειδικά απ'τη στιγμή που τα μμμ δεν λειτουργούν.

Με κλειστά μάτια κλείνεις τώρα αυτό που γράφει ο @Hugin
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.321
Likes
1.795
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Εχει κανενας εμπειρια απο το ξενοδοχειο point a hotel στην περιοχη king cross?
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εχει κανενας εμπειρια απο το ξενοδοχειο point a hotel στην περιοχη king cross?
Πολύ καλή αλυσίδα τα point A. Δεν έχω μείνει σε αυτό του Kings Cross αλλά σε ένα που έμεινα στο City ήταν αρκετά καλό. Έχουν μια περιέργη πολιτική στο καθαρισμό των δωματίων και πιστεύω ότι είναι λίγο πιο ακριβά για αυτά που προσφέρουν. Από τότε που έχω μείνει στα Hub by Premier Inn πραγματικά δεν μπορώ να μείνω πουθενά αλλού. :p
 
Last edited:

sof1a_vs

Member
Μηνύματα
17
Likes
7
Κανένα δεν θα σε βολέψει, ειδικά απ'τη στιγμή που τα μμμ δεν λειτουργούν.

Με κλειστά μάτια κλείνεις τώρα αυτό που γράφει ο @Hugin
Ευχαριστώ πολύ και πάλι, για τις ευγενικές, χρήσιμες και κατατοπιστικότατες απαντήσεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.730
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom