Ηνωμένο Βασίλειο Χριστουγεννα στο Λονδινο

Malin

Member
Μηνύματα
10
Likes
7
Καλησπέρα σε όλους!
25/12 έχει λεωφορείο από το Heathrow και μπορείς να βρεις τα δρομολόγια στο book.nationalexpress.com
Στις 25 ταξιδεύω κι εγώ και είχα το ίδιο άγχος...:)
 

Malin

Member
Μηνύματα
10
Likes
7
Εμεις θα ειμαστε 4 ατομα μαζι με 2 παιδια 10 και 14 ετων.Εκτός τα παιδιά οι υπολοιποι εχουμε παει Λονδινο ξανα. 24 Θα πάμε στο madame tussaud και μετά london eye κυριολεκτικα μονο και μονο για τα παιδια. Το απογευμα βολτες στο κεντρο.
25 αν δεν βρεχει αρκετο περπατημα στο κεντρο μέχρι Big Ben, Hyde Park, και γενικά στο άδειο κεντρο.
26 Εγώ και η γυναίκα μου θα πάμε στο Fulham-Wolves και οι υπολοιποι ψώνια. Το απογευμα Oxford Street,Regent Street, Carnaby street και ολα τα τριγυρο.
Επίσης για τα παιδιά είναι πολύ όμορφη και η Winter Wonderland. Δεν έχει είσοδο αλλά πληρώνεις για τα παιχνίδια που θα επιλέξετε!
Επίσης έχει από καφέ μέχρι φαγητό όποτε θα βολευτείτε πιστεύω!
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Επίσης για τα παιδιά είναι πολύ όμορφη και η Winter Wonderland. Δεν έχει είσοδο αλλά πληρώνεις για τα παιχνίδια που θα επιλέξετε!
Επίσης έχει από καφέ μέχρι φαγητό όποτε θα βολευτείτε πιστεύω!
Ευχαριστώ, αν δεν βρέχει θα πάμε κάποιο απόγευμα.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μπα για δες εξελίχθηκαν, το λέει και στο επίσημο site. Αν όντως έχουν σε όλα τα μαγαζάκια μπράβο. Θα περάσω μια βολτίτσα την άλλη εβδομάδα και θα σας πω. :)
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.961
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πόσο σας ζηλεύω.Παντως περυσι δεν επαιρναν καρτες αλλα ειχε atm μεσα στην Winter Wonderland
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Πόσο σας ζηλεύω.Παντως περυσι δεν επαιρναν καρτες αλλα ειχε atm μεσα στην Winter Wonderland
Το ξέρω αλλά ήταν από αυτά τα μoύφα ΑΤΜ που και για εμένα ακόμη που έχω αγγλικό λογαριασμό μου κράταγε προμήθεια αρκετή, φαντάσου σε εσάς. Γιαυτό συμβουλευα να κρατούν μετρητά από πριν:p
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Τα περισσότερα μεγάλα παιχνιδια δέχονται καρτα, έχουν σήμανση tap to play, κάτι τέτοιο, τα φαγητά δεν ξερω. Οι τιμές όπως περιμένατε είναι πανάκριβες. Το κλίμα φανταστικό. Σήμερα στις 5 το απόγευμα πέρασα και είχε πάρα πολύ κόσμο. Δεν έχει εισοδο αλλά εάν εξαιρέσεις την τουαλέτα όλα τα άλλα θα τα πληρώσεις ακριβά. Πολλά παιχνίδια και πολλές επιλογες για βρώμικο street food. Έχουν αυτοκίνητα με ενσωματωμένα ΑΤΜ αλλά έλεγε ότι για ανάληψη από λογαριασμό θα κρατήσει 2.95 λίρες επιπλέον.
 

Attachments

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Τα περισσότερα μεγάλα παιχνιδια δέχονται καρτα, έχουν σήμανση tap to play, κάτι τέτοιο, τα φαγητά δεν ξερω. Οι τιμές όπως περιμένατε είναι πανάκριβες. Το κλίμα φανταστικό. Σήμερα στις 5 το απόγευμα πέρασα και είχε πάρα πολύ κόσμο. Δεν έχει εισοδο αλλά εάν εξαιρέσεις την τουαλέτα όλα τα άλλα θα τα πληρώσεις ακριβά. Πολλά παιχνίδια και πολλές επιλογες για βρώμικο street food. Έχουν αυτοκίνητα με ενσωματωμένα ΑΤΜ αλλά έλεγε ότι για ανάληψη από λογαριασμό θα κρατήσει 2.95 λίρες επιπλέον.
Τα παιχνιδια μπορεις να τα κλεισεις και ονλινε αν καποιος ενδιαφερετε να παει στα σιγουρα..για τα φαγητα θελουμε τιμες αν κ φανταζομαι θα ναι απλησιαστες...:haha:
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Από όσο είδα οι τιμές είναι ψιλοφιξ. Δύσκολα τρως γεύμα με λιγότερο από 7-8 λίρες, αυτή ήταν η κατώτερη τιμή που είδα (ακόμη και φαλαφελ στην Camden market τόσο είχε) είτε είναι πίτσα, είτε μπουριτος, είτε μπέργκερ. Και οταν λεω τρως μιλαω το κυριως, αναψυκτικά και αλλα δυνοδευτικα εχουν εξτρα. Αυτό που αναφέρω το είδα σε κάθε υπαίθρια αγορά street food που είδα, το ίδιο και για το ww.
Μόνο για γλυκάκια μπορείς να πάρεις κάτι φτηνότερα, πχ 5 λίρες βαφλακια με διάφορα γλυκα επάνω.
 

Malin

Member
Μηνύματα
10
Likes
7
Έχω να σας πω ότι έχουν ανοίξει πολλά μαγαζιά της αλυσίδας Busaba με ταϊλανδέζικο φαγητό και εξαιρετικές τιμές!
Εάν σας αρέσει η Ταιλανδέζικη κουζίνα αξίζει να τα επισκεφθείτε...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.233
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom