ΗΠΑ καταρράκτες Νιαγάρα..

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Τελικά, αν δείτε στην παρακάτω διεύθυνση:

http://www.cic.gc.ca/english/visit/visas-result.asp?country=GR&result=2&message=0&standard=2&q3=

θα διαπιστώσετε ότι eTA για Καναδά χρειάζεται όταν φτάνεις στη χώρα αυτή με αεροπλάνο.
Διαφορετικά, αν φτάσεις Καναδά από ξηράς ή θαλάσσης, δεν χρειάζεται.
Καλημέρα.
Εγώ πήρα στο προξενείο καναδα κ μου είπαν ότι χρειάζεται στα για να περάσω από Αμερική πλευρά στην γέφυρα σε καναδική..εσυ τι λες για το σχολιο μου παραπάνω??
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ πήρα στο προξενείο καναδα κ μου είπαν ότι χρειάζεται στα για να περάσω από Αμερική πλευρά στην γέφυρα σε καναδική..εσυ τι λες για το σχολιο μου παραπάνω??
Εγώ πήρα και μου είπαν το αντίθετο...
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Τελικά δεν πήγα Νιαγάρα κ πηγα Σικάγο αλλά όταν πήρα τηλέφωνο στην καναδική πρεσβεια Ελλάδας μου είπαν ότι από τον Μάρτιο άλλαξε. Τι να πω..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τελικά δεν πήγα Νιαγάρα κ πηγα Σικάγο αλλά όταν πήρα τηλέφωνο στην καναδική πρεσβεια Ελλάδας μου είπαν ότι από τον Μάρτιο άλλαξε. Τι να πω..
Το Μάρτιο άλλαξε και ζητανε βίζα ή δε ζητάνε;;;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα σε όλους!

Έχει μήπως κάποιος εμπειρία από πτήση με ελικόπτερο πάνω από τους καταρράκτες; Αξίζει;
 

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλημερα σας,,, για Οκτωβριο (σε ουτε μηνα δλδ) αρχισα και εγω να σκεφτομαι την επιλογη αυθημερον του Νιαγαρα μιας και βρισκω αεροπορικα γυρω στα 130-140€!!!! Η μεταφορα ειναι σχετικα οικονομικη ως το Νιαγαρα απ το αεροδρομιο;;; η αποσταση διαβασα οτι ειναι μαξιμουμ 1 ωρα οποτε δεν ειναι κατι απαγορευτικο!!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ πήρα στο προξενείο καναδα κ μου είπαν ότι χρειάζεται στα για να περάσω από Αμερική πλευρά στην γέφυρα σε καναδική..εσυ τι λες για το σχολιο μου παραπάνω??
To έκανα και δε χρειάζεται τίποτε για Καναδα (πλην διαβατηρίου βεβαια) αν πας πεζός.

Από το αεροδρόμιο του Μπούφαλο μέχρι τους καταρράκτες με uber ποικίλλει κάπου ανάμεσα στα 35-45$. Μάλιστα το αεροδρόμιο έχει ειδική υποδοχή για την uber, πολύ βολική. Κίνηση μου είπαν ότι δεν έχει ποτέ, σπάνιο να κάνεις πάνω από 35 λεπτά. Η πτήση από ΝΥ μετ' επιστροφής μας κόστισε λιγότερο από 100€/άτομο και περιλαμβανόταν και η βαλίτσα. Για μένα αξίζει μία διανυκτέρευση, ανάλογα τις δραστηριότητες που θες να κάνεις, ίσως και δύο.
 

tade_efi

Member
Μηνύματα
95
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
Costiera Amalfinata
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα σας!
Ταξιδεύω στις 23/04 από Φρανκφούρτη για Νέα Υόρκη με ενδιάμεσο σταθμό το Τορόντο. Φτάνω στο Τορόντο Πίαρσον Διεθνές στις 16:20 και θα μείνω εκεί μέχρι την επόμενη μέρα στις 06:30 που είναι και η επόμενη πτήση μου. Πιστεύετε πως προλαβαίνω να κάνω μια επίσκεψη στους καταρράκτες; Τι γίνεται με τους χρόνους, τις μετακινήσεις, τα εισιτήρια κλπ;
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλησπέρα σας!
Ταξιδεύω στις 23/04 από Φρανκφούρτη για Νέα Υόρκη με ενδιάμεσο σταθμό το Τορόντο. Φτάνω στο Τορόντο Πίαρσον Διεθνές στις 16:20 και θα μείνω εκεί μέχρι την επόμενη μέρα στις 06:30 που είναι και η επόμενη πτήση μου. Πιστεύετε πως προλαβαίνω να κάνω μια επίσκεψη στους καταρράκτες; Τι γίνεται με τους χρόνους, τις μετακινήσεις, τα εισιτήρια κλπ;
Σαν απόσταση δεν ειναι τιποτα φοβερο,περιπου 1,5 ωρα αν νοικιασεις αυτοκινητο κατευθειαν απ το αεροδρομιο.Πρεπει να τσεκαρεις στο σαιτ τους μεχρι τι ωρα γινονται κρουαζιερες και το light show.
Ριξε μια ματια εδω:
https://www.travelstories.gr/commun...αι-halloween-στη-Νέα-Υόρκη.60291/#post-720290
στην 3η μερα,για τον δρομο,παρκινγκ και πληροφοριες για εισιτηρια και κρουαζιερες.Αν παντως εισαι 19:30 εκει πιστευω θα μπορεσεις να δεις τους καταρρακτες πριν δυσει ο ηλιος γυρω στις 20:15.
 
Μηνύματα
40
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Θα κάνουμε ένα ταξίδι στη Νέα Υόρκη με μια φίλη, το καλοκαίρι και ήθελα να ρωτήσω ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να πάμε και στους Καταρράκτες Νιαγάρα.Θα θέλαμε να διανυκτερεύσουμε εκεί. Τι έχετε να μας προτείνετε ??:):)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom