Ηνωμένο Βασίλειο Χριστουγεννα στο Λονδινο

alexandra

Member
Μηνύματα
56
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
αυστραλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο γύρος του κόσμου
Καλημερα!
Η μια επιλογή είμαι να καλέσετε Uber.
Εναλλακτικά μπορείς να ψάξεις τα γραφεία ταξιδιών εκεί και να κλείσεις κάποια ημερήσια εκδρομή (εάν σας συμφέρει).
Εμείς ρίξαμε μια ματιά και βρήκαμε ενα πρακτορείο στη Victoria το οποίο είχε ημερήσια εκδρομή στην Αγγλική εξοχή (πούλμαν και φαγητό) με 160£\ατομο.
Επίσης κοντά στην London bridge θα υπάρχουν κάποιες pub ανοιχτές (δουλεύει π φίλος μου σε μια από αυτές).
Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες...βεβαια £160/ατομο ειναι πολλα για εμας καθοτι το συνολο θα μας κοστισει σχεδον £500.... Ομως μου εδωσες μια κατευθυνση και θα το ψαξω... Θα ενημερωσω για το τι θα βρω.... :)

Αφού θέλετε να πάτε εκτός Λονδίνου ανήμερα τα Χριστούγεννα η μόνη λύση είναι οργανωμένη εκδρομή.
https://www.viator.com/London-tours/Day-Trips-and-Excursions/d737-g5

Τώρα σχετικά με ρεβεγιόν θα είναι αρκετά ακριβά και δεν ξέρω τί διαθεσιμότητες υπάρχουν. Πχ εγώ κοίταγα για Coppa Club (σαν κάτι ξεχωριστό) https://www.coppaclub.co.uk/towerbridge/ αλλά δεν ξέρω τί υπάρχει. Προσωπικά προτίμησα να κλείσω afternoon tea ανήμερα τα Χριστούγεννα παρά να χρυσοπληρώσω κάποιο menu. Mέσω groupon θα βρείς αρκετές προσφορές (κοίτα μήπως έχει και για εκδρομές)
Και πολυ καλα εκανες....δεν ετυχε να παω ποτε....τι περιλαμβανει, τσαι και διαφορα συνοδευτικα? ....θα δω τι θα βρω και θα ζητησω τη γνωμη σας για να επιλεξω το μερος με την ωραιοτερη ατμοσφαιρα.... Ευχαριστω πολυ για τις προτασεις... :)
 

alexandra

Member
Μηνύματα
56
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
αυστραλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο γύρος του κόσμου
Εγώ προτείνω να μην φύγετε απο το Λονδίνο την ημέρα των Χριστουγέννων. Το Λονδίνο μια μέρα το χρόνο ειναι άδειο το κέντρο του και θα χάσετε αυτη την ευκαιρία?? Μπορεί να ακούγεται ξενερωτο αλλα είναι πολύ ωραία εμπειρία, ειδικά αν έχει καλό καιρό.
Συμφωνω απολυτα απλα θεωρω οτι η μικρη θα κουραστει απο το περπατημα και θα βαρεθει και αυτο συνεπαγεται γκρινια....αυτο προσπαθω να αποφυγω...;)
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες...βεβαια £160/ατομο ειναι πολλα για εμας καθοτι το συνολο θα μας κοστισει σχεδον £500.... Ομως μου εδωσες μια κατευθυνση και θα το ψαξω... Θα ενημερωσω για το τι θα βρω.... :)



Και πολυ καλα εκανες....δεν ετυχε να παω ποτε....τι περιλαμβανει, τσαι και διαφορα συνοδευτικα? ....θα δω τι θα βρω και θα ζητησω τη γνωμη σας για να επιλεξω το μερος με την ωραιοτερη ατμοσφαιρα.... Ευχαριστω πολυ για τις προτασεις... :)
To afternoon tea δεν το χάνεις στο Λονδίνο! Είναι μενού με γλυκά και αλμυρά, κοίταξε στο groupon θα βρεις προσφορές. Εμείς κλείσαμε στο Leonard hotel
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Συμφωνω απολυτα απλα θεωρω οτι η μικρη θα κουραστει απο το περπατημα και θα βαρεθει και αυτο συνεπαγεται γκρινια....αυτο προσπαθω να αποφυγω...;)
Πάτε Hyde park και St James park. Εχει πολλές πάπιες, κυκνους και σκιουράκια. Αν εχετε ψωμάκι μαζί σας θα τα ταίσετε και φαντάζομαι οτι θα χαρεί η μικρή.
 

alexandra

Member
Μηνύματα
56
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
αυστραλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο γύρος του κόσμου
Jimp, Hugin, Katerina, Maria91 θα ηθελα να σας ευχαριστησω για το χρονο και τις προτασεις σας....:agnes overjoyed:
Να πω. Πως τελικα θα μαγειρεψω εγω στο διαμερισμα ενα σουπερ ρεβεγιον με καμμια παραδοσιακη βρεττανικη χριστουγεννιατικη :icon_biggrin: συνταγη....και θα απολαυσουμε ενα afternoon tea...με τα ολα του....at tea o clock...ηδη ψαχνω!
Οπως επισης ψαχνω και εισητηρια για μιουζικαλ Aladdin or The Lion King....προτιμω το δευτερο...ασχετο αλλα ειπα να αναφερθω....
Επισης να σας προτεινω ενα υπεροχο blog το οποιο αφορα σε διαδρομες εντος κι εκτος Λονδινου...και οχι μονο και ειναι το παρακατω....
https://www.aladyinlondon.com

Θα ενημερωσω για τα ευρηματα μου....καλο απογευμα!:agnes happy:
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Οπως επισης ψαχνω και εισητηρια για μιουζικαλ Aladdin or The Lion King....προτιμω το δευτερο...ασχετο αλλα ειπα να αναφερθω....
Το Lion King ειναι αποστευτο.Δεν ξερω τελευταια στιγμη ποσο μπορει να κανει το εισιτηριο αλλα η κορη σου θα το λατρεψει σιγουρα!!
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Συμφωνω για τα δυο παρκα που αναφερθηκαν παραπανω, πιο πολυ μου αρεσει το St James Park.
Για τα σκιουρακια πηρα απο σουπερ μαρκετ ξηρους καρπους (χωρις αλατι, χωρις ζαχαρη, ουτε καν καβουρδισμενους) τα σκιουρακια θα μαζευτουν και θα τα ταιζετε απο το χερι.
Φυσικα δεν κανουμε καμια προσπαθεια να τα πιασουμε, ειναι αγρια ζωα. Καποιοι τα χαιδευουν κιολας εγω απλα τα ταισα (και με σαλιωσαν)
 

Attachments

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Κοιταγα για το Christmas Carol θεσεις και εχουν μεινει κατι τερμα θεου οποτε μαλλον παει χαμενο...αλλη χριστουγεννιατικη παρασταση που να αξιζει και να ναι σε νορμαλ τιμη το εισιτηριο γνωριζει κανεις?ξερω ειναι αργα για ψαξιμο αλλα αν "κατσει" εχει καλως...
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Κοιταγα για το Christmas Carol θεσεις και εχουν μεινει κατι τερμα θεου οποτε μαλλον παει χαμενο...αλλη χριστουγεννιατικη παρασταση που να αξιζει και να ναι σε νορμαλ τιμη το εισιτηριο γνωριζει κανεις?ξερω ειναι αργα για ψαξιμο αλλα αν "κατσει" εχει καλως...
Αν θες να εισαι στο κλιμα δες το το Christmas Carol.Περυσι που το ειδα η παρασταση ηταν μαγικη.Το Old Vic ειναι μικρο θεατρο πιστευω κι απο ψηλα βλεπεις καλα.Παρε μια ιδεα εδω:
https://seatplan.com/london/old-vic-theatre/
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Κοιταγα για το Christmas Carol θεσεις και εχουν μεινει κατι τερμα θεου οποτε μαλλον παει χαμενο...αλλη χριστουγεννιατικη παρασταση που να αξιζει και να ναι σε νορμαλ τιμη το εισιτηριο γνωριζει κανεις?ξερω ειναι αργα για ψαξιμο αλλα αν "κατσει" εχει καλως...
Στην τελική και για το πνεύμα των Χριστουγέννων υπάρχουν και τα κάλαντα στο St.Paul!
https://www.stpauls.co.uk/christmas
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Αν θες να εισαι στο κλιμα δες το το Christmas Carol.Περυσι που το ειδα η παρασταση ηταν μαγικη.Το Old Vic ειναι μικρο θεατρο πιστευω κι απο ψηλα βλεπεις καλα.Παρε μια ιδεα εδω:
https://seatplan.com/london/old-vic-theatre/
Τα κοιταζα χθες και τις ημερες οπου θα ειμαι εγω εχουν μεινει μονο κατι πλαινες οπου ελεγε audio only ή restricted view γι αυτο δε το πολυ εψαξα παραπανω..θα το ξανα κοιταξω ομως βαση αυτο που μου στειλες
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Τα κοιταζα χθες και τις ημερες οπου θα ειμαι εγω εχουν μεινει μονο κατι πλαινες οπου ελεγε audio only ή restricted view γι αυτο δε το πολυ εψαξα παραπανω..θα το ξανα κοιταξω ομως βαση αυτο που μου στειλες
Δυστυχώς για Restricted view δεν θα έλεγε ότι αξίζει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom