2019.Που πάμε;

ILONA

Member
Μηνύματα
24
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η άκρη του κόσμου......
Προς το παρόν έχει κλειστεί ένα σκ στο Baden- Baden της Γερμανίας με φιλοξενία από τον ξάδερφο. Για αργότερα ακόμη δεν έχει κλειστεί κάτι.
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
16.824
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso, Las Vegas
@ka8y : Βρήκα πριν λίγο μια πτήση 20€ πήγαινε έλα Αθήνα-Κατάνια και την έκλεισα πριν το καλοσκεφτώ!
@underwater : Kι εγώ κάτι αντίστοιχο έκανα η τρελή, αλλά Αθήνα-Παλέρμο. Τρεις φουλ μέρες αρχές Δεκέμβρη. Να τις περάσουμε χαλαρά Παλέρμο ή προτείνετε και κάτι άλλο; :)


Λίγο τα παραπάνω λόγια ... λίγο και τα λόγια της @paefstra, του @makisg και του @STKF, δεν ήθελα πολύ και εγώ ... και ξεσηκώθηκα για Σικελία.
Έτσι απ' το πουθενά :lol: και χωρίς να το καταλάβω έκλεισα ένα ταξίδι, στην καρδιά του χειμώνα (το Γενάρη, κάτι που δεν το συνηθίζω) για το Παλέρμο!!!

Μόλις το έκλεισα αυτό, προέκυψαν οι επιτυχίες του Τσιτσιπά παράλληλα με τα 8άρια (ευρώ) της ryan για Σόφια. Οπότε χωρίς να το καταλάβω έκλεισα και δεύτερο ταξίδι στην καρδιά του χειμώνα (τον Φλεβάρη, κάτι που δεν το συνηθίζω)! :lol:

Έχω προγραμματίσει και ένα οδικό το καλοκαίρι για κεντρική Ευρώπη (από Αθήνα για Βουδαπέστη, Βιέννη, Πράγα, Κρακοβία). Ταξίδι που συνηθίζω τα καλοκαίρια, αλλά που πέρυσι "δεν μου έκατσε".

Ελπίζω φέτος και προγραμματισμένα και συνηθισμένα και ασυνήθιστα ταξίδια να τα πραγματοποιήσω, αλλά όπως και να έχει μου αρέσει που ....παρασύρομαι, ... ονειρεύομαι ... και ταξιδεύω!
 
Last edited:

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
Προγραμματισμένα και κλεισμένα ( σε άλλα αεροπορικά, σε άλλα ξενοδοχεία, σε άλλα και τα δύο) τα εξής :
Μάρτιος : Οκτώ μέρες Αίγυπτο με βάση το΄Λούξορ
Απρίλιος (Πάσχα) : Οκτώ μέρες Ρουμανία ( Ιάσιο, Μπουκοβίνα, Μαραμούρες)
Μάϊος : Δεκαπέντε μέρες Μικρασιατικά παράλια ( από Κουσάντασι μέχρι Φέτιγιε)
Ιούλιος ΅Οκτώ μέρες Στοκχόλμη
Εδώ λέω να κάνω στοπ για μπορέσω να ετοιμάσω κάτι "μεγάλο" για τις γιορτές τού 19.
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
με μια μικρη αλλαγη Νεπαλ, Θιβετ, Βορεια Κινα 40 ημερες... μετα εξαρταται..αν εχω απολυθει θα το τραβηξω 2-3 μηνες..ειτε βορεια (μογγολια - υπερσιβηρικο) ειτε νοτια (βιετναμ, Λαος, Καμποτζη, Βιρμανια, Ταυλανδη) αν παλι οχι τα κεφαλια μεσα.
Κλασσικα αναμεσα σε ολα τα επαγγελματικα ταξιδια συνεχιζονται με αμειωτους ρυθμους
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Στις πολύ αρχές του 19 Ελλάδα στα γρήγορα με την πολυαγαπημένη Θεσσαλονίκη να κατέχει τα πρωτεία της καρδιάς και του προγράμματός μου, τα Τρίκαλα να ακολουθούν σε απόσταση αναπνοής και τέλος, το νέο Βερολίνο, δηλαδή την Αθήνα, για να κλείσει όμορφα το ταξίδι. Από κει και πέρα κανένα άλλο σχέδιο για το 2019 προς στιγμήν μιας και είναι όλα ρευστά.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Στις πολύ αρχές του 19 Ελλάδα στα γρήγορα με την πολυαγαπημένη Θεσσαλονίκη να κατέχει τα πρωτεία της καρδιάς και του προγράμματός μου, τα Τρίκαλα να ακολουθούν σε απόσταση αναπνοής και τέλος, το νέο Βερολίνο, δηλαδή την Αθήνα, για να κλείσει όμορφα το ταξίδι. Από κει και πέρα κανένα άλλο σχέδιο για το 2019 προς στιγμήν μιας και είναι όλα ρευστά.
Τσέκαρε μήπως θα είσαι Αθήνα για την κοπή ;)
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Τσέκαρε μήπως θα είσαι Αθήνα για την κοπή ;)
Ευχαριστώ, μόλις το τσέκαρα. Δυστυχώς δε θα είμαι, δεν έχω κλείσει επιστροφή αλλά πρέπει το αργότερο 14 του μήνα να είμαι πίσω.:(
 

anlazar

Member
Μηνύματα
134
Likes
917
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού,Γαλλική Πολυνησία
Πρώτα κλείνουμε τα βασικά και μετά πάμε στα επόμενα! Έτσι λοιπόν τον Αύγουστο έχει Περού !! Τον υπόλοιπο χρόνο θα πρέπει να τον γεμίσω...με καμιά Νέα Υόρκη, κανένα Μαυρίκιο...και λοιπά μικρά...θα δούμε !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.767
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom