Ρουμανία Βουκουρέστι

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Η απορια σου θα πρεπε να ναι ποσα θες να διαθεσεις..αν εισαι Low budget τοτε πας Βουκουρεστι εχει πραγματα να δεις ενα google search θα σε πεισει!αν εισαι πιο ανετος τοτε δεν χωραει θεμα συζητησης...
Το ότι υπάρχει το Google search το ξέρω κ το έκανα ήδη...αλλά ρώτησα εδώ για να ακούσω γνώμες από άτομα που ήδη έχουν πάει αλλιώς δεν θα έγραφα...
Απλά από άλλα budget ταξίδια έχουμε πάει Κύπρο, Μάλτα, Νότια Πολωνία και επειδή όπως είπα έχουμε ήδη πει για Βαρκελώνη κ Μαδρίτη τον Μάρτη που είναι ένα ταξίδι που χρειάζεται να ξοδέψεις χρήματα , ψάχνουμε κάτι πιο οικονομικό αλλά να αξίζει τον κόπο κιόλας...
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Το Βουκουρεστι αξιζει αρκετα.Να πατε,εχετε να δειτε πραγματα,να περπατησετε στην παλια πολη,να φατε καλα και φτηνα, να διασκεδασετε και να κανετε ψωνια
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Το ότι υπάρχει το Google search το ξέρω κ το έκανα ήδη...αλλά ρώτησα εδώ για να ακούσω γνώμες από άτομα που ήδη έχουν πάει αλλιώς δεν θα έγραφα...
Απλά από άλλα budget ταξίδια έχουμε πάει Κύπρο, Μάλτα, Νότια Πολωνία και επειδή όπως είπα έχουμε ήδη πει για Βαρκελώνη κ Μαδρίτη τον Μάρτη που είναι ένα ταξίδι που χρειάζεται να ξοδέψεις χρήματα , ψάχνουμε κάτι πιο οικονομικό αλλά να αξίζει τον κόπο κιόλας...
Τοτε βαλε κ αλλους παραμετρους προφανως και αξιζει Βουκουρεστι αλλα νομιζα οτι θες να διαλεξεις αναμεσα σε Βουκουρεστι ή Βαρκελωνη..ποσες μερες θες τι λεφτα διαθετεις...ετσι στο γενικο δε θα σε βοηθησει κανεις...αλλα χρηματα θεωρω budget ενα ταξιδι και αλλα εσυ...
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
@vasilis.gkik Και το Βουκουρεστι αλλα και η επαρχια της Ρουμανιας αν διαθεσεις χρονο εχει πολλα ενδιαφεροντα...Αλλα εφοσον αναφερεσαι συγκεκριμενα στο Βουκουρεστι αν και φετος θα παω με τις ιστοριες που διαβασα εδω και ο,τι βρηκα απο το νετ θεωρω οτι ειναι ενας πολυ πολυ καλος προορισμος.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Από το αεροδρόμιο ποια είναι η καλύτερη λύση για να πάμε στην παλιά πόλη? Διάβασα για ταξί ή Uber. Τι είναι καλύτερο? Uber δεν έχουμε ξανά πάρει ποτέ. Το ταξί πόσο κοστίζει?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Από το αεροδρόμιο ποια είναι η καλύτερη λύση για να πάμε στην παλιά πόλη? Διάβασα για ταξί ή Uber. Τι είναι καλύτερο? Uber δεν έχουμε ξανά πάρει ποτέ. Το ταξί πόσο κοστίζει?
Uber θα ναι συγκριτικα πιο φθηνο αν και για Ρουμανια λογω της ισοτιμιας με το νομισμα μας και τα 2 φθηνα ειναι..παντως πας πανευκολα και με το λεωφορειο απ εξω απο το αεροδρομιο
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Uber θα ναι συγκριτικα πιο φθηνο αν και για Ρουμανια λογω της ισοτιμιας με το νομισμα μας και τα 2 φθηνα ειναι..παντως πας πανευκολα και με το λεωφορειο απ εξω απο το αεροδρομιο
Καλά ναι εννοείται για το λεωφορείο απλά όπως είπες κ εσύ επειδή είναι φθηνό το ταξί ευκαιρία είναι.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Καλά ναι εννοείται για το λεωφορείο απλά όπως είπες κ εσύ επειδή είναι φθηνό το ταξί ευκαιρία είναι.
Απλα επειδη εχω ακουσει οτι μπορει να πεσεις σε ταξιτζη που θα σε διπλοχρεωσει κοιταξε το ή παρε uber οπου η χρεωση γινετε μεσω καρτας και δε μπορει αλλη τιμη να γραφει και αλλη να πληρωσεις
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Απλα επειδη εχω ακουσει οτι μπορει να πεσεις σε ταξιτζη που θα σε διπλοχρεωσει κοιταξε το ή παρε uber οπου η χρεωση γινετε μεσω καρτας και δε μπορει αλλη τιμη να γραφει και αλλη να πληρωσεις
Μια δοκιμή που έκανα στο Uber γιατί δεν το έχω ξανά χρησιμοποιήσει μου λέει ότι είναι 40RON δηλαδή 8€ μόνο?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Μια δοκιμή που έκανα στο Uber γιατί δεν το έχω ξανά χρησιμοποιήσει μου λέει ότι είναι 40RON δηλαδή 8€ μόνο?
Ε για να λεει αυτο το ποσο τοτε ναι!μπορει να μεταβληθει βεβαια αναλογως τις συνθηκες,αν δεν εχει κινηση να παει λιγοτερο,αν εχει περισσοτερο αλλα λιγοτερο απο την κουρσα ενος ταξι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.725
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom