Λευκορωσία Πληροφορίες για Λευκορωσία

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Με την βιβλικην εννοιαν, εγνώρισα δυο εξ αυτών.
Καλό σκορ...

Αι ιστορίαι του gelf και του τάβερ διαβαζόμεναι, είναι τοσο μεσταί ώστε σέ κάνουν να λές ντάξει ναούμε, τις ο λόγος νά πάω πέρα, τά έχω μάθει λίαν καλως όπως την ιστορία της δέσμης για τους εγκυκλοπαιδιστάς, τόν Χόλμπαχ και τον Ελβέτιο όπερ εστί μεθερμηνευόμενον ασέβεια να τολμήσεις νά φτιάξεις ένα σκέφτομαι και γράφω ίνα τεθεί δίπλα των.
Δεν είσαι χέλι, δεν ξεγλυστράς έτσι εύκολα :)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.384
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Λακαμά μου, ενεργοποίησόν το!

Ταδε μοι ειπεν!

Και το ενεργοποιησα. Αναζητουσα γυναικαι. Από 24 μεχρι 99 ετων. Απόστασις 12 χιλιομετρα.

Και σε τρια μερονυκτα εγνώρισα таня 46, людмила 29, алехандра 44 , алина 24 , внкторня 24, ната 33, яна 101... Με την βιβλικην εννοιαν, εγνώρισα δυο εξ αυτών. Παύω όμως, απολογουμαι και σταματώ, καθόσον ταύτα δεν ενδιαφέρουν διότι εκφεύγουν του περιεχομενου του φόρουμ ημων - αλλως τε διαγομεν την νηστειαν των Χριστουγεννων.
:haha::haha::haha::haha: θεϊκό!!!!
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.220
πραγματικά ήτο ωσάν να παραβιάζεις ανοικτές πόρτες.

Ξυπνούσα τα πρωϊνα και ενοιωθα ατιμασμένος και πρόστυχος. Αναζητουσα εις ματην, γενεαλογικα δενδρα ωστε να καταφύγω εις τον εκαστοτε πατέρα ίνα εύρω δικαίωσιν καθόσον με ειχαν τοσο εκθέσει αι θυγατέραι αυτών!

Περιμενω συν θεω , την ηλικίαν καθην ο δαίμων της σαρκός θα εκλείπει δια παντός - πώς το περιέγραφε ενας πλατωνικός ήρως μωρεε... μου διαφευγει.


Δεν είσαι χέλι, δεν ξεγλυστράς έτσι εύκολα :)
οι ιστοριες σας πραγματικα ησαν κατι περισσοτερο απο περιγραφη. γυρνοβολούσα και έλεγα : Ιδου ο τάβερ. Ιδού ο γκέλφ.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.878
Likes
14.383
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Να θέσω μιαν απορίαν εις τον γράφοντα. Δημόσια ουρητήρια διαθέτει η πρωτεύουσα της Λευκορωσίας, ινά ουρεί και λίγο, μη συνουσιάζεται μόνο.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
είχε μανίτσα μου, αλλά τι να τις κανεις τις Καλλιόπες όταν είσαι στην Λευκησαρκί εε... Λευκορωσία ηθελα να πω ?
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.220
Να θέσω μιαν απορίαν εις τον γράφοντα. Δημόσια ουρητήρια διαθέτει η πρωτεύουσα της Λευκορωσίας, ινά ουρεί και λίγο, μη συνουσιάζεται μόνο.
απορία ειναι ή κατάφαση; Ως απορια ξεκινά, αλλά εν τέλει, μπορει σε δυό αράδες να μπερδευτεί ενας άνθρωπας. Για συσταση εν τελει μου κανει διαβαζοντας την, την οποίαν σύσταση, βάζω πολυ καλά στο μυαλό μου - αλλωστε στα 74 μου δεν εγνωριζα τιποτις περι της φροντίδος του προστάτου αδένος μου.

Τέλος, ειναι αρχή μου· δεν μαλώνω ποτές απο το διαδίκτυο
, στέλνω την αγαπη μου και γραφω σε γειτονικούς, του προστάτου, αδένες, συμπαθείς συστάσεις, απορίες.

Καλά Χριστούγεννα! Και υγίεια τοις πάσι! Γιά να κάμνουτε ατελειωτα ταξιδια!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.878
Likes
14.383
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εχει βρει κανείς οικονομικό τρόπο να μεταβεί αεροπορικώς στο Μινσκ; Το φθηνότερο που βρίσκω είναι αεροπορικό απο Κίεβο κοντά στα 150 ευρώ.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το έχω δει και στα 110-120 πήγαινε-έλα από Κίεβο ειδικά αν αγοράσεις απευθείας από το site της Belavia. H πιο φθηνή αεροπορική μετάβαση νομίζω είναι από Βίλνιους με 80 πήγαινε-έλα.
 
Last edited:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.878
Likes
14.383
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Το έχω δει και στα 110-120 πήγαινε-έλα από Κίεβο ειδικά αν αγοράσεις απευθείας από Belavia. H πιο φθηνή αεροπορική μετάβαση νομίζω είναι από Βίλνιους με 80 πήγαινε-έλα.
Το Βιλνιους για μένα που έχω βάση SKG δε βολεύει, μπορώ να βρω ένα σχετικά φτηνό εισιτήριο να πάω στο αγαπημένο μου Κιέβο (βρίσκω με εκατό ευρώ) αλλά δε θεωρώ ότι συμφέρει να δώσω έστω 110-120 ακόμα για να πάω στο Μινσκ. Γι’αυτό ρωτάω, μήπως κανένας πήγε αεροπορικώς με κάποιον συμφέροντα τρόπο.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν υπάρχει πιο συμφέρων τρόπος αεροπορικά, παρακολούθα τις τιμές είναι ψιλοφίξ. Αφού όμως με το αεροπορικό γλιτώνεις τα χρήματα της βίζας (>60 ευρώ) και τη μετάβαση είτε με τρένο είτε με λεωφορείο από Κίεβο (50~60 ευρώ), το αεροπορικό σου βγαίνει τζάμπα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.878
Likes
14.383
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Δεν υπάρχει πιο συμφέρων τρόπος αεροπορικά, παρακολούθα τις τιμές είναι ψιλοφίξ. Αφού όμως με το αεροπορικό γλιτώνεις τα χρήματα της βίζας (>60 ευρώ) και τη μετάβαση είτε με τρένο είτε με λεωφορείο από Κίεβο (50~60 ευρώ), το αεροπορικό σου βγαίνει τζάμπα.
К чёрту που θα λεγε κι η Μαρούσκα.
Θα παραμείνει wish list για την ώρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.795
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom