Ρουμανία Ερωτήσεις Ρουμανία

iro n.

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Το σχόλιο αυτό έχει γίνει το 2009 και το συγκεκριμένο μέλος έχει να μπεί στο φόρουμ απο το 2010....κρίμα, γιατί το σχόλιο είναι πολύ καλό και παλιότερα το είχα διαβάσει και εγώ!

Διάβασε εδώ για τρένα και λεωφορεία.
Ωχ ναι έχεις δίκιο! Πάνω στον ενθουσιασμό μου δεν το πρόσεξα :lol:
Σ' ευχαριστώ πολύ!

@carouzos σ' ευχαριστώ πολύ! Το κοιτάζω τώρα!

Και ανταποδίδω τις ευχές! Χρόνια πολλά και Καλά Χριστούγεννα :)
 
Last edited by a moderator:

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
@carouzos σ' ευχαριστώ πολύ! Το κοιτάζω τώρα!

Και ανταποδίδω τις ευχές! Χρόνια πολλά και Καλά Χριστούγεννα :)
Για να κλεισεις εισητηρια θα πρεπει δε να σου πω οτι πρεπει να κανεις λογαριασμο και κανονικα επιλεγεις τον προορισμο που φευγεις και που πας..Ειναι λιιιιγο δυσκολο σαν σαιτ αλλα πιστευω θα το βρεις..αν χρειαστεις κατι και μπορουμε εδω ειμαστε...
Και κατι άλλο...επειδη και εγω ημουν αναμεσα στο να νοικιασω αμαξι και την επιλογη της μετακινησης σε τρενο επελεξα το τρενο επειδη φοβαμαι την κινηση στους δρομους γιατι καπου διαβασα για πανικο...Εχε το στο μυαλο σου και αυτο!!
 

iro n.

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Για να κλεισεις εισητηρια θα πρεπει δε να σου πω οτι πρεπει να κανεις λογαριασμο και κανονικα επιλεγεις τον προορισμο που φευγεις και που πας..Ειναι λιιιιγο δυσκολο σαν σαιτ αλλα πιστευω θα το βρεις..αν χρειαστεις κατι και μπορουμε εδω ειμαστε...
Και κατι άλλο...επειδη και εγω ημουν αναμεσα στο να νοικιασω αμαξι και την επιλογη της μετακινησης σε τρενο επελεξα το τρενο επειδη φοβαμαι την κινηση στους δρομους γιατι καπου διαβασα για πανικο...Εχε το στο μυαλο σου και αυτο!!
Ναι βασικά κι εγώ γι'αυτό κλείνω περισσότερο προς το τρένο. Θυμάσαι μήπως αν είχε απευθείας από το αεροδρόμιο Οτοπένι ή πρέπει να πάμε πρώτα Βουκουρέστι και από εκεί με ανταπόκριση να πάρουμε το τρένο για Μπρασόβ κλπ?
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Ναι βασικά κι εγώ γι'αυτό κλείνω περισσότερο προς το τρένο. Θυμάσαι μήπως αν είχε απευθείας από το αεροδρόμιο Οτοπένι ή πρέπει να πάμε πρώτα Βουκουρέστι και από εκεί με ανταπόκριση να πάρουμε το τρένο για Μπρασόβ κλπ?
Εχει απο το αεροδρομιο για Brasov!!!Κατσε να κοιταξω..για δωσε μου ημερομηνιες..ποτε θελεις??

Ναι βασικά κι εγώ γι'αυτό κλείνω περισσότερο προς το τρένο. Θυμάσαι μήπως αν είχε απευθείας από το αεροδρόμιο Οτοπένι ή πρέπει να πάμε πρώτα Βουκουρέστι και από εκεί με ανταπόκριση να πάρουμε το τρένο για Μπρασόβ κλπ?
Λοιπον βλεπω οτι πρεπει να πας στο σταθμο του Βουκουρεστιου και απο εκει για Μπρασοβ!!!

@iro n. Προσπαθησε στην σελιδα που σου εβαλα πιο πανω να επιλεξεις την διαδρομη... Στο πρωτο κουτι πατα otopeni airport(στο βγαζει μονο του αν πας να πατησεις 2-3 λεξεις) και τέικο προορισμο brasov!
 
Last edited by a moderator:

iro n.

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Εχει απο το αεροδρομιο για Brasov!!!Κατσε να κοιταξω..για δωσε μου ημερομηνιες..ποτε θελεις??
28 του μήνα πετάμε 9 το πρωί. Φαντάζομαι 10.30 θα έχουμε φτάσει, αλλα για να είμαστε πιο χαλαροί λεω να δω γι 11.30 κ μετά.. Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια!..
Και η αλήθεια είναι ότι τη χρειάζομαι λίγο γιατί έχω πελαγώσει. Με μπερδεύει λιγο το σάιτ ετσι όπως έχει τα δρομολόγια. Δεν μπορώ να καταλάβω. Βλέπω ώρα αναχώρησης αλλα στην ώρα άφιξης κάτι δε μου κολλάει. Η στήλη Arrival time που αναφέρεται?? Δεν μπορεί στον τελικό προορισμό.. Προσπαθώ να βγάλω άκρη..
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Μου βγαζει καποια δρομολογια με διαφορετικη ωρα αφιξης στο τελικο σημειο..
Μην αγχωνεσαι...Εγω σκεψου οτι θα κανω το αντιθετο με εσενα..θα ειμαι Βουκουρεστι στις 29 Δεκεμβριου και αποφασισαμε απο εκει να ξεκινησουμε για ημερησια εκδρομη σε Σιναια και Μπρασοβ...
Ημερησια λεμε αλλα μπορει και να μεινουμε εκει..θα δειξει..
 

iro n.

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Λες μήπως να το αφήσω και να κλείσω τα εισιτήρια όλα από εκεί μόλις φτάσουμε για πιο σίγουρα?? o_O

Αλλά και πάλι, λόγω ημερών φοβάμαι λίγο για τη διαθεσιμότητα..
 
Last edited by a moderator:

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Λες μήπως να το αφήσω και να κλείσω τα εισιτήρια όλα από εκεί μόλις φτάσουμε για πιο σίγουρα?? o_O
Θα σου πω τι εκανα εγω..Τωρα το τι θα κανεις εσυ ειναι δικο σου θεμα...
Μην σε παρω στο λαιμο μου και με βριζεις..
Εγω εκλεισα εισητηρια για τπ πρωι που θα ξεκινησω για Σιναια και τα υπολοιπα θα τα κλεισω απο εκει γιατι με τις ωρες δεν ξερω πως θα παμε και δεν μπορουσα να υπολογισω κατι..Εκλεισα τα πρωινα και απο εκει και μετα τα αλλα στο σταθμο..Ισως πληρωσω κατι παραπανω αλλα λιγο με νοιαζει
 

iro n.

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
θα ειμαι Βουκουρεστι στις 29 Δεκεμβριου και αποφασισαμε απο εκει να ξεκινησουμε για ημερησια εκδρομη σε Σιναια και Μπρασοβ...
@carouzos καλημέρα!

Τώρα πρόσεξα τις ημερομηνίες στο παραπάνω μήνυμά σου.. Οπότε θα είμαστε σχεδόν ίδιες μερες εκεί!
Σου έχω ερώτηση :) Σκοπεύετε να πάρετε ισοθερμικά μαζί σας? Μου το έχουν πει αρκετοί. Θα έχει τόοσο κρύο που θα τα χρειαστούμε λες?

Επίσης, αναφορικά με το συνάλλαγμα, ξέρεις να πρέπει να κάνουμε από εδώ, ή να περιμένουμε να φτάσουμε εκεί καλύτερα?

Τέλος, αναφορικά με το τελευταίο σου μήνυμα, συνήθως όποτε ταξιδεύουμε, έτσι το κάνουμε κι εμείς, τα κλείνουμε όλα από εκεί που είμαστε. ΑΛΛΑ. Τώρα έχουμε ήδη κλείσει διανυκτέρευση για 28 και 29 σε Μπρασοβ, 30 σε Σιγκισοάρα και 31 μέχρι 3 σε Βουκουρέστι. Πιστεύεις θα ήταν πιο φρόνιμο να τα κλείσω όλα τα εισιτήρια από εδώ για να μην γίνει καμιά στραβή και μείνουμε στο δρόμο πρωτοχρονιάτικα???? o_O

Και πάλι σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την πολύτιμη βοήθεια!!!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
@carouzos καλημέρα!

Τώρα πρόσεξα τις ημερομηνίες στο παραπάνω μήνυμά σου.. Οπότε θα είμαστε σχεδόν ίδιες μερες εκεί!
Σου έχω ερώτηση :) Σκοπεύετε να πάρετε ισοθερμικά μαζί σας? Μου το έχουν πει αρκετοί. Θα έχει τόοσο κρύο που θα τα χρειαστούμε λες?

Επίσης, αναφορικά με το συνάλλαγμα, ξέρεις να πρέπει να κάνουμε από εδώ, ή να περιμένουμε να φτάσουμε εκεί καλύτερα?

Τέλος, αναφορικά με το τελευταίο σου μήνυμα, συνήθως όποτε ταξιδεύουμε, έτσι το κάνουμε κι εμείς, τα κλείνουμε όλα από εκεί που είμαστε. ΑΛΛΑ. Τώρα έχουμε ήδη κλείσει διανυκτέρευση για 28 και 29 σε Μπρασοβ, 30 σε Σιγκισοάρα και 31 μέχρι 3 σε Βουκουρέστι. Πιστεύεις θα ήταν πιο φρόνιμο να τα κλείσω όλα τα εισιτήρια από εδώ για να μην γίνει καμιά στραβή και μείνουμε στο δρόμο πρωτοχρονιάτικα???? o_O

Και πάλι σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την πολύτιμη βοήθεια!!!
Ναι οπωσδηποτε ισοθερμικα θα κανει φουλ κρυο!!συναλλαγμα μονο σε ανταλακτηριο εδω που δε συμφερει ιδιαιτερα..θα προτεινα αναλογως την τραπεζα σου να κανεις μια φορα αναληψη απο εκει το ποσο που θες και θα χεις μια μικρη χρεωση,ενημερωσου απο την τραπεζα σου
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
@carouzos καλημέρα!

Τώρα πρόσεξα τις ημερομηνίες στο παραπάνω μήνυμά σου.. Οπότε θα είμαστε σχεδόν ίδιες μερες εκεί!
Σου έχω ερώτηση :) Σκοπεύετε να πάρετε ισοθερμικά μαζί σας? Μου το έχουν πει αρκετοί. Θα έχει τόοσο κρύο που θα τα χρειαστούμε λες?

Επίσης, αναφορικά με το συνάλλαγμα, ξέρεις να πρέπει να κάνουμε από εδώ, ή να περιμένουμε να φτάσουμε εκεί καλύτερα?

Τέλος, αναφορικά με το τελευταίο σου μήνυμα, συνήθως όποτε ταξιδεύουμε, έτσι το κάνουμε κι εμείς, τα κλείνουμε όλα από εκεί που είμαστε. ΑΛΛΑ. Τώρα έχουμε ήδη κλείσει διανυκτέρευση για 28 και 29 σε Μπρασοβ, 30 σε Σιγκισοάρα και 31 μέχρι 3 σε Βουκουρέστι. Πιστεύεις θα ήταν πιο φρόνιμο να τα κλείσω όλα τα εισιτήρια από εδώ για να μην γίνει καμιά στραβή και μείνουμε στο δρόμο πρωτοχρονιάτικα???? o_O

Και πάλι σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την πολύτιμη βοήθεια!!!
Καλημερα και απο εμενα αγαπητη μου!!Κοιταξε κρυο θα εχει και πολυ..Τωρα επειδη περισυ στην πραγα απ τα ισοθερμικα ημουν σαν ξυλο και δεν μπορουσα να περπατησω για φετος θα παρω μονο ενα κολαν ισοθερμικο και τελος..Εσυ σαν γυναικα ισως χρειαστεις το κατι παραπανω..
Εμεις θα χαλασουμε καποια χρηματα ισα ισα για πρωτες αναγκες και απο εκει και μετα θα χρησιμοποιησουμε την καρτα!
Σ οτι αφορα με τα εισητηρια θα σ απογοητευσω γιατι εγω κανονισα συμφωνα με το δικο μου προγραμμα..βλεπεις εμεις δεν εχουμε σκοπο να μεινουμε εκει απλα μια ημερησια θα παμε..Στη θεση σου νομιζω πως θα τα εκλεινα..σε εμενα ειναι διαφορετικη η περιπτωση..Γιατι εγω θα ξεκινησω για Σιναια και δεν ξερω ποτε θα μου την βαρεσει να αναχωρησω για Μπρασοβ...εσυ πανω κατω μπορεις να υπολογισεις πιστευω...
Να μην με ξανα ευχαριστησεις...Καλες γιορτες αν δεν σε πετυχω εκει!!α
 

Irene.V

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Καλησπέρα.
Ένας από τους προορισμούς του μελλοντικού ταξιδιού μου είναι η Ρουμανία. Από Βουκουρέστι θα πάμε μπρασοβ από εκεί Σιμπιου (και στην συνέχεια Βουδαπέστη).
Για μετακίνηση από την μία περιοχή στην άλλη τι θα προτείνατε;
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.582
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom