Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καμιά ιδέα για βαλίτσα; Θέλω να αγοράσω μία αλλά δεν ξερω ποία, πόθεν κλπ

Αναφέρομαι σε μια των εικοσι κιλων, ξερετε, αυτην που πλερώνουμε στις πτησεις. Ειχα παρει καποτε μια μπαρτούτσι (σωστα το προφέρω;) αλλά μου βγηκε οφφ σε χρονο τάχιστο.

Δεν ξερω επισης και καποιο καλό (Ἀθήνησι ή και πειραιεῖ) κατάστημα, διεύθυνση κλπ., δεν ξερω επίσης πάλι, αν προβλεπεται που ρωτώ τέτοια.
Πες μας budget για αρχή και αν προτιμάς μαλακή ή σκληρή βαλίτσα.
Για αρχή μπαίνεις σε ένα ηλεκτρονικό κατάστημα, πατάς κατηγορία ταξίδια ή κάτι σχετικό και παίρνεις μια ιδέα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Εχει κανεις να μου προτεινει χειραποσκευη στα 30ε μαξ οπου να ειναι καλη;;κοιταξα για στυλ σαμσονιτε αλλα ειναι πανακριβες..
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία

john_shadow86

Member
Μηνύματα
92
Likes
205
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Πειραιά εκεί πίσω απ τον ηλεκτρικό έχει αρκετά μαγαζιά και έχουν και καλές βαλίτσες σε καλές τιμές
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Για χειραποσκευη βαλιτσα κοιταω απλα θελω να ναι σ αυτο το ποσο ακριβως γιατι τοσα θα παρω επιστροφη απο aegean
Με μια ματιά ειδα ότι υπάρχουν diplomat έως 30 ευρώ στο skroutz.Αλλιως βάλε φίλτρο έως 30 ευρω
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Εγω θα κοιταζα τα λιτρα. Οι αεροπορικες συνηθως επιτρεπουν 55χ40χ 20 = 44 λιτρα. Κι εσυ κοιτας βαλιτσες των 25 η 33 λιτρων.
Χανεις τεραστια χωρητικοτητα. Τα 19 λιτρα που χανεις ειναι το αντιστοιχο 38 μικρων μπουκαλιων νερου!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Εγω θα κοιταζα τα λιτρα. Οι αεροπορικες συνηθως επιτρεπουν 55χ40χ 20 = 44 λιτρα. Κι εσυ κοιτας βαλιτσες των 25 η 33 λιτρων.
Χανεις τεραστια χωρητικοτητα. Τα 19 λιτρα που χανεις ειναι το αντιστοιχο 38 μικρων μπουκαλιων νερου!
Χμμμ δεν την ηξερα αυτη τη λεπτομερεια!σ ευχαριστωω!
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Προσπάθησε να βρεις κάποια που να είναι 55χ40χ20 αλλά και να μη ζυγίζει πολύ. Οι diplomat συνήθως είναι γύρω στα 2,5 κιλά. Εγώ έχω μια 2,8 κιλά και σκέφτομαι να τη ξεφορτωθώ. Ειδικά όταν το όριο πχ της lufthansa είναι 8 κιλά σχεδόν άδεια πάει κ έρχεται!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Χμμμ δεν την ηξερα αυτη τη λεπτομερεια!σ ευχαριστωω!
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01LWM7IO5/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2MQKJIJR17TRV&psc=1
Βαρος 2 κιλα, 44 λιτρα.
Κατεβαζεις την εφαρμογη για εκπτωση 5 λιρες, βαζεις και κανενα 10ευρο μεταφορικα, λιγο πανω απο τα 30 ευρω βγαινει. Γιατι κοιτας απο ελληνικα σαιτ που εχουν λιγες επιλογες;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.782
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom