Κούβα Πρακτορείο για Κούβα?

ka8y

Member
Μηνύματα
66
Likes
311
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Καλημέρα σας!

Για πρώτη φορά στη ζωή μου λέω να πάω ταξίδι με πρακτορείο και όχι να το οργανώσω μόνη μου λόγω έλλειψης χρόνου και απίστευτης κούρασης.
Επειδή φοβάμαι όμως μην μου γυρίσει μπούμερανγκ έχει πάει κάποιος με κάποιο πρακτορείο στην Κούβα και να έμεινε ευχαριστημένος? Τα περισσότερα έχουν πανω-κάτω τις ίδιες τιμές για τα ίδια πράγματα.
Στα travelstories διαβασα για το versus, μηπως έχετε και κανένα άλλο υπόψη?

Σας ευχαριστω!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
νομίζω ότι είναι από τα καλύτερα. αλλά άσχετα με αυτό, θα πρέπει να ρωτήσεις στο πρακτορείο που θα κλείσεις πιο πρακτορείο θα έχει την αρχηγία. δηλαδή 5 άτομα κλείνουν με το Α πρακτορείο, άλλοι 10 με το Β αλλά στο τέλος όλοι ενώνονται υπό τον αρχηγία του versus.
 

ka8y

Member
Μηνύματα
66
Likes
311
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Κάπως έτσι το κατάλαβα και εγω οτι είναι, γιατι ρώτησα και για διαφοροποίηση του προγράμματος (να προσθέσουμε 4-5 μερες στο τέλος για αραλίκι στο varadero ή σε κάποιο cayo) και μου είπαν πρέπει να ρωτήσουμε αλλού και κάτι τετοια :)
 

xalara

Member
Μηνύματα
217
Likes
665
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
Καλησπερα, ψάχνω πρακτορείο για Κουβα την ανοιξη για τους γονείς μου. Αμα έχετε καλες εντυπώσεις απο καποιο τουριστικό γραφείο μπορείτε να μου στειλετε το ονομα σε προσωπικό μήνυμα (αμα δεν γίνετε δημόσια)? Με το Versus που αρχικα ειχα στο μυαλο μου δεν ειχα καλη εξυπηρέτηση στο τηλεφωνο (ισως να εχω καλομάθει στο εξωτερικο) οπότε ειπα να βρω κάποια άλλη εναλλακτική.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Καλησπερα, ψάχνω πρακτορείο για Κουβα την ανοιξη για τους γονείς μου. Αμα έχετε καλες εντυπώσεις απο καποιο τουριστικό γραφείο μπορείτε να μου στειλετε το ονομα σε προσωπικό μήνυμα (αμα δεν γίνετε δημόσια)? Με το Versus που αρχικα ειχα στο μυαλο μου δεν ειχα καλη εξυπηρέτηση στο τηλεφωνο (ισως να εχω καλομάθει στο εξωτερικο) οπότε ειπα να βρω κάποια άλλη εναλλακτική.
Travel Latino ξερω απο φιλη που δουλευε εκει οτι κανει πακετα για Κουβα και εξειδικευετε σε τετοιους προορισμους,ριξε μια ματια και εκει
 

ka8y

Member
Μηνύματα
66
Likes
311
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Εγω τελικα τοτε πηγα με versus εμεινα υπερευχαριστημενη!
 

kwstas86

Member
Μηνύματα
104
Likes
109
Καλησπέρα σε όλους!

Ενδιαφερόμαστε για ταξίδι Κούβα για τέλη Νοέμβρη ή αρχές Δεκέμβρη με την κοπέλα μου.
Λέμε για πρώτη φορά να πάμε με πρακτορείο λόγω της ιδιαιτερότητας του προορισμού αλλά και επειδή είναι το πρώτο μας ταξίδι εκτός Ευρώπης.

Έχουμε βρει ένα πακέτο στο versus με 7 διανυκτερεύσεις, 4 Αβάνα, 1 Τρινιδάδ και 2 Βαραδέρο και ένα στο palmos travel για 10 διανυκτερεύσεις, 5 Αβάνα, 2 Σινφουέγκος και 3 Βαραδέρο.
Το versus το γνωρίζουμε και έχουμε ακούσει καλά λόγια από γνωστούς που το έχουν χρησιμοποιήσει για Κούβα (για ταξίδι 16 ημερών όμως), ωστόσο μας προβληματίζει ότι 7 ημέρες μας φαίνονται πολύ λίγες για ένα ταξίδι στην άλλη άκρη του κόσμου! Έχουμε ρωτήσει και δεν υπάρχει δυνατότητα επέκτασης. Ούτε για 1-2 ημέρες.

Από την άλλη το palmos travel μας είναι τελείως άγνωστο. Δεν γνωρίζουμε αν το διοργανώνουν οι ίδιοι ή αν είναι με την αιγίδα κάποιου άλλου πρακτορείου, δεν βρήκαμε όμως αντίστοιχο πρόγραμμα στα μεγάλα πρακτορεία της ελληνικής αγοράς!
Έχουμε δει και κάποια άλλα γνωστά πρακτορεία και έχουν προγράμματα παρόμοια με του versus, το maximum για 8 διανυκτερεύσεις για τις ημερομηνίες που θέλουμε.

Το ερώτημα μας είναι αν έχει χρησιμοποιήσει κανείς το συγκεκριμένο πρακτορείο και πως σας φάνηκε. Επίσης για όσους έχουν πάει, πείτε καμιά γνώμη, 7 ημέρες δεν είναι πολύ λίγες για ένα τέτοιο ταξίδι?
Τέλος αν μπορεί κάποιος να προτείνει κάποιο άλλο καλό πρακτορείο για Κούβα.

Σας ευχαριστούμε!!
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Δεν ξέρω τις προτιμήσεις σας αλλά το Βαραδέρο δεν θα το πρότεινα. Θα έψαχνα πρόγραμμα που να πηγαίνει Τρινιδάδ 2 μέρες, Cienfuegos 1 μέρα και Viňales 1 μέρα ή έστω διανυκτέρευση. Αβάνα πολύ όμορφη, αλλά 5 μέρες μου φαίνονται πολύ, όταν έχεις και τόσα άλλα να κάνεις.
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Το versus γενικά είναι πολύ αξιόπιστο. Δεν έχω πάει όμως μαζί του Κούβα. Αν εννοείς το 9ημερο του versus, κυκλοφορεί χρόνια και είναι δοκιμασμένο και βλέπω έχει μέσα τα βασικά, αν και εν τάχει.
Ο Έλληνας "αρχηγός αποκάλυψη", αν είναι αυτός που νομίζω, είναι όντως αποκάλυψη και αξίζει να πας και μόνο γι' αυτόν. Στην Κούβα δεν πας μόνο για τα τοπία. Είναι πολύ σημαντικό να μπορεί να σου μιλήσει κάποιος για την ιστορία και την πραγματική ζωή.

Το palmos δεν το ξέρω.
 
Last edited:

kwstas86

Member
Μηνύματα
104
Likes
109
@Pel σε ευχαριστώ πολύ!

Vinales οι περισσότεροι έχουν σαν μονοήμερο από Αβάνα. Οπότε στην ουσία η Αβάνα είναι 3 και 4 ημέρες αντίστοιχα.

Πόσες ημέρες θα έλεγες ότι είναι οκ για Αβάνα?
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Νομίζω 3 μέρες είναι οκ. Κοιτάω το πρόγραμμα του versus και δεν είναι 4 μέρες Αβάνα καθαρές, έχει εκδρομές τριγύρω συν Viňales. Έτσι είναι μια χαρά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.248
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom