Ιταλία Πληροφορίες για Παλέρμο

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.073
Πλην του ταξιδιωτικού οδηγού της Σικελίας από τον εξπλόρερ, εχετε κάτι άλλο υπόψιν σας;,
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Έχω έναν οδηγό στα ελληνικά από την Καθημερινή (μετάφραση της DK υποθέτω), καλός για τα αξιοθέατα αλλά για τα υπόλοιπα μάλλον ελλειπής και ξεπερασμένος.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.073
Έχω έναν οδηγό στα ελληνικά από την Καθημερινή (μετάφραση της DK υποθέτω), καλός για τα αξιοθέατα αλλά για τα υπόλοιπα μάλλον ελλειπής και ξεπερασμένος.
αυτά της καθημερινής, ήσαν/έμοιαζαν εξπλόρερ, νό;
 

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.073
Γινεται λόγος για τις αγορές Ballarò και Capo στην Albergheria .

Ψάχνοντας , βρήκα κατι σχετικο και στην via Giovanni di Cristina.

ποίο το ορθόν;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γινεται λόγος για τις αγορές Ballarò και Capo στην Albergheria .

Ψάχνοντας , βρήκα κατι σχετικο και στην via Giovanni di Cristina.

ποίο το ορθόν;
Η via που λες μαλλον αναφερεται στο ballaro', την πιο χαρακτηριστικη αγορα. Κ πρωτη που πρέπει να επισκεφθεις. Το σούρουπο να πας στην ιστορικη Vucciria (ακολουθωντας τις προτάσεις μου για φαγητο βεβαια) κ εισαι οκ.
 
Last edited by a moderator:

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Στείλε κάνα λίνκ!
Η επεμβαση μοντ ηταν αμεση.. Τωρα εισαι στο σωστο θεμα. Διαβασε αυτο, το αλλο του λινκ, κανε μια αναζητηση για Παλερμο κ οτι αλλο θες εδω ειμαστε. Τα περισσοτερα τα εχω αναφερει, οταν τα διαβασεις κανουμε κ ενα update.. Ποτε πας?
https://www.travelstories.gr/community/threads/Λίγα-λόγια-για-το-Παλέρμο.60267/
 
Last edited:

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.073
Πάω (σύν Θεῷ) εντος μηνού Φεβρουαρίου - περισσότερα δεν μπορώ να πώ εδώ εν κοινῇ θέᾳ, φοβάμαι το κακό ματι (ειτε καλοπροαίρετο, ειτε ουχί) από περαστικούς ή θαμώνες του σεπτού φλόρουμ ημών!

Συνεπώς... Αι δύο λούμπεν αγοραί, είναι η (i) vucciria εις την πιάτσα Γκαρραφφέλλο και η (ii) Albergheria εις την οδόν Τζοβάννι ντί Κριστίνα.

Πάω να δώ τα επίλοιπα είς το παρόν νήμα και είς το Λίγα λόγια για το Παλέρμο.


Ευχαριστώ!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Πάω (σύν Θεῷ) εντος μηνού Φεβρουαρίου - περισσότερα δεν μπορώ να πώ εδώ εν κοινῇ θέᾳ, φοβάμαι το κακό ματι (ειτε καλοπροαίρετο, ειτε ουχί) από περαστικούς ή θαμώνες του σεπτού φλόρουμ ημών!

Συνεπώς... Αι δύο λούμπεν αγοραί, είναι η (i) vucciria εις την πιάτσα Γκαρραφφέλλο και η (ii) Albergheria εις την οδόν Τζοβάννι ντί Κριστίνα.

Πάω να δώ τα επίλοιπα είς το παρόν νήμα και είς το Λίγα λόγια για το Παλέρμο.


Ευχαριστώ!
Taverna Azzurra, μην τυχόν και δεν πας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.575
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom