Turkish Airlines Τurkish Airlines

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Δοκίμασε να βάλεις τυχαία ημερομηνία στα +15 χρόνια από την έκδοση της ταυτότητας.Διαφορετικά οι κάρτες εκτυπώνονται στο αεροδρόμιο.
οκ σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση μόλις το έκανα και τύπωσα και τις κάρτες.. ευχαριστώ και πάλι.
 

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Πρόσφατα είχα μια περιπέτεια με την Turkish και τελικά με ενημέρωσαν ότι μου δίνουν ένα electronic miscellaneous document (EMD) αξίας 400 ευρώ. Στο email που μου έστειλαν γράφει το παρακάτω:

"Kindly get in touch with our sales office for detailed information about how you may redeem the EMD for Turkish Airlines sales issues (excess baggage/reissue charges/ticketing payments etc.) or as a refund."

Αυτό σημαίνει ότι μπορώ να τα πάρω και μετρητά; Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία με EMD;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κάθε επίσκεψη του προέδρου συνοδεύεται με αγορά αεροσκαφών...Τώρα Airbus..

https://www.reuters.com/article/us-...turkish-airlines-a350-deal-idUSKBN1EU1P6?il=0
Για να ακριβολογουμε δεν εγινε καμμια αγορα, ουτε καν παραγγελια. Συμφωνια κυρίων απλως εγινε για ενδεχομενη μελλοντική παραγγελια. Εδω ουτε αυτη η παραγγελια του Σεπτεμβρίου για 787 δεν εχει ολοκληρωθει ακομα.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Καλησπέρα και καλή χρονιά
Μιας και μιλάμε για αεροπορικές εταιρείες δώστε μου τα φώτα σας
Έχω κλείσει εισιτήριο για Μπουένος Άιρες 24/1. Η πτήση είναι με Turkish από την Αθήνα μέσω Κωνσταντινούπολης. Την Παρασκευή το βράδυ το πρακτορείο με ειδοποίησε ότι η πτήση από την Αθήνα ακυρώθηκε η εταιρεία εναλλακτικά δίνει την επόμενη με την οποία όμως χάνεις την ανταπόκριση. Δεν υπάρχει πτήση την ίδια μέρα με την οποία να προλαβαίνεις την ανταπόκριση που είναι 10,30 το πρωί . Τι γίνεται τώρα? πρέπει να πάμε από την προηγούμενη. Τι πληρώνει η εταιρεία?
Ευχαριστώ.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.404
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Καλησπέρα και καλή χρονιά
Μιας και μιλάμε για αεροπορικές εταιρείες δώστε μου τα φώτα σας
Έχω κλείσει εισιτήριο για Μπουένος Άιρες 24/1. Η πτήση είναι με Turkish από την Αθήνα μέσω Κωνσταντινούπολης. Την Παρασκευή το βράδυ το πρακτορείο με ειδοποίησε ότι η πτήση από την Αθήνα ακυρώθηκε η εταιρεία εναλλακτικά δίνει την επόμενη με την οποία όμως χάνεις την ανταπόκριση. Δεν υπάρχει πτήση την ίδια μέρα με την οποία να προλαβαίνεις την ανταπόκριση που είναι 10,30 το πρωί . Τι γίνεται τώρα? πρέπει να πάμε από την προηγούμενη. Τι πληρώνει η εταιρεία?
Ευχαριστώ.
Εχεις κλεισει ενιαιο εισιτηριο ή ειναι δυο διαφορετικες κρατησεις ;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Επικοινωνούμε με το πρακτορείο, για να βρει άλλη πτήση. Αποκλείεται να μην έχει άλλη την ίδια ημέρα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Επικοινωνούμε με το πρακτορείο, για να βρει άλλη πτήση. Αποκλείεται να μην έχει άλλη την ίδια ημέρα.
Οχι δεν εχει. Που να προλαβαινει την επομενη πτηση της... Η 1η της Aegean φτανει 9.55.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Το εισιτήριο είναι ενιαίο. Η πτήση ήταν 5,35 το πρωι έφθανε 8,00 και η άλλη είναι 10,30 για Μπουένος Άιρες δεν έχει άλλη που να την προλαβαίνει.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Ευχαριστώ Θανάση Θα επικοινωνήσω αύριο και με την αεροπορική έχω βγάλει 4 εισιτήρια από δύο διαφορετικά πρακτορεία, βέβαια το ένα που επικοινώνησα θέλει έξοδα διαχείρησης 22ε το άτομο για να ασχοληθεί.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Το εισιτήριο είναι ενιαίο. Η πτήση ήταν 5,35 το πρωι έφθανε 8,00 και η άλλη είναι 10,30 για Μπουένος Άιρες δεν έχει άλλη που να την προλαβαίνει.
Έλυσα το θέμα με την πτήση και σας παραθέτω τα αποτελέσματα
Η εταιρεία μας έδωσε πτήση την προηγούμενη ημέρα το βράδυ, πληρωμένο το ξενοδοχείο κοντά στο αεροδρόμιο και η μεταφορά.
Η μισή παρέα αποφάσισε να πάρει την πτήση που έχει την προηγούμενη το πρωί 10.30 Η εταιρεία σε αυτή την περίπτωση μας δίνει την πτήση που θέλουμε, ξενοδοχείο στο κέντρο της πόλης και μας κρατάει την βαλίτσα γιατί οι ώρες μεταξύ των πτήσεων είναι λιγότερες από 12. Οι μεταφορές στην περίπτωση αυτή επιβαρύνουν εμάς. ¨Ολα καλά και το πρόγραμμά μας άλλαξε προς το καλύτερο.
Να συμπληρώσω ότι η αλλαγή έγινε αφού πήγε μία από εμάς στα γραφεία στην Ποσειδώνος. Τα τηλέφωνα δεν απαντούσαν καθόλου και το πρακτορείο ήθελε 22ε για το κάθε εισιτήριο που άλλαζε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.804
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom