Aegean Airlines Ryanair Γενικά Συζήτηση για αεροπορικές εταιρείες στην Ελλάδα.

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Δεν σε είδα να κάνεις παράπονο στην ΟΠΕΛ, ΦΙΑΤ ή ότι έχεις αν έχεις.
Και δεν θα με δεις ποτε, αγοραζω κορεατικα Huyndai, Kia και τοσα χρονια ποτε δεν με εχουν αφησει στον δρομο.

Το ερωτημα μου παραμενει (δεν θυμαμαι που ρωτησα, μετακινηθηκαν κατι μυνηματα, εχω χαθει) σε περιπτωση που δεν κατσει η μπιλια να πας εκει που θες λογω καιρικων συνθηκων σε αποζημιωνουν; Η απλα εχουν υποχρεωση να σε πανε στον προορισμο σου μονο;

Ευτηχως δεν ειμαι νοικοκυραιος και δεν θα γινω ποτε :)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Υπάρχει ο σχετικός κανονισμός της Ευρωπαϊκής Ένωσης, τον διαβάζουμε και ζητάμε αυτά που δικαιούμαστε.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.743
Το ερωτημα μου παραμενει (δεν θυμαμαι που ρωτησα, μετακινηθηκαν κατι μυνηματα, εχω χαθει) σε περιπτωση που δεν κατσει η μπιλια να πας εκει που θες λογω καιρικων συνθηκων σε αποζημιωνουν; Η απλα εχουν υποχρεωση να σε πανε στον προορισμο σου μονο;
Υπάρχει ο Ευρωπαικός κανονισμός και ισχύει για όλες τις εταιρίες.Έχει αναφερθεί πολλές φορές σ'αυτό το φόρουμ.
Ευτηχως δεν ειμαι νοικοκυραιος και δεν θα γινω ποτε :)
Τι να σχολιάσω εγώ;;;Συ είπας.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Και δεν θα με δεις ποτε,
1. αγοραζω κορεατικα Huyndai, Kia και τοσα χρονια ποτε δεν με εχουν αφησει στον δρομο.
2.Ευτηχως δεν ειμαι νοικοκυραιος και δεν θα γινω ποτε :)
1-2: αντιφαση... Οι νοικοκυραιοι παιρνουν κορεατικα για το μυθο "να μην τους αφησουν στο δρομο". Εμεις οι υπολοιποι παιρνουμε τα αυτοκίνητα της καρδιας μας. Fiat, Alfa κ καμια Ferrari.
Οι νοικοκυραιοι επισης δεν παιρνουν ποτε ραιαν ακριβως "για να μην τους αφησει στο δρομο"...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.857
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Κάποια στιγμή αναφέρθηκε πριν ένα παράδειγμα που αεροπορική εταιρία πρότεινε λόγω απεργίας την επιστροφή του επιβάτη μια βδομάδα μετά.
Τι θα έπρεπε να κάνουμε ως επιβάτες στο συγκεκριμένο παραδειγμα; να ακολουθήσουμε την πρόταση της εταιρίας; και της μιας βδομάδας παραμονής έξοδα, θα τα πλήρωνε ποιος; ο επιβάτης τα οποία μετά θα διεκδικούμε από την εταιρία;
Και αν ο επιβάτης αποφάσιζε να επιστρέψει νωρίτερα πίσω αγνοώντας την εταιρία και φροντίζοντας για νέα αεροπορικά εισιτήρια; Θα τα πλήρωνε από την τσέπη του και μετά θα τα διεκδικούσε από την εταιρία;
 

Christos1968

Member
Μηνύματα
144
Likes
54
Λάθος τους που δε σου απάντησαν. Έπρεπε να σου απαντήσουν να διαβάζεις καλύτερα τους όρους του εισιτηρίου που κλείνεις και να μη διαμαρτύρεσαι για παροχές που δε δικαιούσαι.

https://www.swiss.com/gr/EN/fly/on-board/food-and-beverage/meals-swiss-economy
Food isn't included in Economy Light fare on flights from/to Geneva. The same applies to all SWISS Economy fares on flights shorter than 1 hour from/to Switzerland.
Απλα σχολίασα το γεγονός οτι πλήρωσα τοσα χρήματα και δεν ειχα το "πλασικο φαγητο τους" δωρεάν !
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δε σχολίασες απλά, διαμαρτυρήθηκες στην εταιρεία, μίλησες για διαμαρτυρία στην ΕΕ και για ατιμωρησία. Και σου επαναλαμβάνω το έγκλημά τους είναι που δε σε τάισαν επειδή εσύ πίστευες ότι έπρεπε να ταϊστείς ή το λάθος σου είναι που δε διάβασες το site της εταιρείας να δεις τι αγοράζεις;
 

Christos1968

Member
Μηνύματα
144
Likes
54
Πτήση της Astra με αναχώρηση από Bratislava -heraklio ενα μεσημέρι του Δεκέμβρη . Η πτήση ειχε καθυστέρηση 7ωρες λογω καιρικών συνθηκών οχι στην Bratislava αλλα στην Prague .
Η ετειρεια ολο αυτο το διαστημα δεν μας ςδωας ούτε ενα ποτήρι νερό . Απευθύνθηκα στις αρχές του αεροδρομίου για να κανω μήνυση μαζι με αλλους επιβάτες για να καταγραφεί το συμβάν άλλά μάταια. Δεν με άφηναν . Ανέφερα το γεγονός σε μια complain form E .U . Και ακρη δεν εβγαλα .!!!
Σημειωτέον δεν οτι εξ αιτιας της καθυστέρησης ςχασα χρονο πολύτιμο απο την δουλεια μου και τα πρόγραμμα για μένα ραντεβού .
Εσείς που γνωρίζετε περισσοτερα τι θα κάνατε αν βρισκόσασταν στην θεση μου?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.235
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom