Wizz Air WizzAir -- Πληροφορίες - Ερωτήσεις

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Η πτηση ειναι μια χαρα, αν γινει. Εχει πολλες ακυρωσεις και αλλαγες ωρας. Απο τις 4 πτησεις που εχω κλεισει ειχα σε 2 μεγαλες αλλαγες ωρας και μια ακυρωση. Πεταξα μονο 2 φορες. Χαλια ποσοστο.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Η πτηση ειναι μια χαρα, αν γινει. Εχει πολλες ακυρωσεις και αλλαγες ωρας. Απο τις 4 πτησεις που εχω κλεισει ειχα σε 2 μεγαλες αλλαγες ωρας και μια ακυρωση. Πεταξα μονο 2 φορες. Χαλια ποσοστο.
Η αλήθεια είναι οτι αλλάζουν συχνά ώρες και εάν έχεις άλλη πτήση την ίδια ημέρα πιθανό να σε κρεμάσουν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Δεν ειναι προβλημα μονο αλλης πτησης , ποτε δεν θα εκλεινα κατι τετοιο με ασταθη εταιρεια. Αλλα οταν κλεινω αναχωρηση πρωι και με παει τελικα να φτανω 12 το βραδυ σε 3ημερο ταξιδι η το αναποδο, μου κανει το τριημερο 1,5 μερα, δεν αξιζει τον κοπο να παω και να πληρωνω διαμονες αδικα.
Οι ακυρωσεις ενταξει ειναι ανεκδοτο. Λες και παιζεις τζοκερ.
 

Masbass

Member
Μηνύματα
113
Likes
184
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
κι εγώ το ίδιο, έχασα μία μέρα από 5μερο γιατί η αλλαγή έγινε 2 μήνες πριν. Βασικα διαφημίζουν μία ημερομηνία, αν δε γεμισει η πτηση την πανε στην επόμενη μέρα κλπ μέχρι να γεμίσει. Αν δεν έχεις μεγάλη ελαστικότητα σε διαμονή/άδεια κλπ είναι ρίσκο η wizz και το χειρότερο: τους πληρώνεις αν θες να επικοινωνήσεις μαζί τους ακόμη κι αν φταίνε αυτοί. Απλά δεν δίνω τα λεφτά μου εκεί όσο φτηνό κι αν είναι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
κι εγώ το ίδιο, έχασα μία μέρα από 5μερο γιατί η αλλαγή έγινε 2 μήνες πριν. Βασικα διαφημίζουν μία ημερομηνία, αν δε γεμισει η πτηση την πανε στην επόμενη μέρα κλπ μέχρι να γεμίσει. Αν δεν έχεις μεγάλη ελαστικότητα σε διαμονή/άδεια κλπ είναι ρίσκο η wizz και το χειρότερο: τους πληρώνεις αν θες να επικοινωνήσεις μαζί τους ακόμη κι αν φταίνε αυτοί. Απλά δεν δίνω τα λεφτά μου εκεί όσο φτηνό κι αν είναι.
To καλοκαιρι στην πτηση για Βιλνιους εκοψαν το ενα απο τα δυο δρομολογια την εβδομαδα και το 7ημερο ταξιδι γινοταν 3ημερο στα καλα καθουμενα. Θεουληδες, δεν γεμισαν τα αεροπλανα τους και τους στοιβαξαν σε ενα ολους. Ακουγεται εγκαιρο το 2 μηνες πριν αλλα Αυγουστο οι τιμες ειναι στον θεο, στο τελος ακυρωνεις το ταξιδι γιατι δεν βρισκεις λογικη τιμη να αντικαταστησεις την πτηση.
Απο τυχη πεταξα και δεν ημουν στο κομμενο δρομολογιο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Φφφφφ... πολύ με αγχωνει αυτό το νήμα! :( :( :( :(
Εχεις μιλια να βγαλεις με Star Alliance, δεν εχεις αναγκη εσυ! (αυτο εκανα κι εγω για να πεταξω φετος προς Βαλτικη ξανα. Και τζαμπα να μου το εδιναν το εισιτηριο, δεν ξαναμενα με τον μουτζουρη στο χερι)
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.220
Δεν έχω μίλια, τά έχω φάει!

Έχω Κισινάου κλεισμένο, αν ακυρωθεί (σενάριον λίαν πιθανό με ό,τι διαβάζω εδώ) θα λυπηθώ πολλά.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Δεν έχω μίλια, τά έχω φάει!

Έχω Κισινάου κλεισμένο, αν ακυρωθεί (σενάριον λίαν πιθανό με ό,τι διαβάζω εδώ) θα λυπηθώ πολλά.
Μη διαβάζεις @paefstra , εκείνη φταίει που μόλις ανακοινωθεί δρομολόγιο πάει και το κλείνει αμέσως και δεν περιμένει να ωριμάσουν οι συνθήκες.
Αντίθετα εγώ δεν είχαν ούτε καθυστέρηση,πόσο μάλλον ακύρωση.

Γενικά η αλήθεια είναι πως όταν ανακοινώνει ένα δρομολόγιο, ας το πούμε περίεργο ή από καινούρια βάση, όπως ήταν της Αθήνας, και μέχρι το συγκεκριμένο δρομολόγιο να γίνει γνωστό ή να υπάρχουν κάποιες κρατήσεις, είναι λίγο επίφοβη σε αλλαγές ώρας ή και μέρας. Τώρα που έχουν στρώσει τα πράγματα δεν είναι να τη φοβάσαι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom