ΗΠΑ καταρράκτες Νιαγάρα..

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
KaterinaJ Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.Έκανα την ερώτηση γιατί είμαστε αναποφάσιστες για το πού να πάμε κάποιες εκδρομές εκτός ΝΥ, έχοντας σαν βάση μας τη ΝΥ. Πού υπάρχει περισσότερο ενδιαφέρον σε θεάματα??
Με την παραπάνω ερώτηση εννοώ ότι Niagara on the Lake μέχρι Buffalo πας αεροπορικώς.Θα έχω υπόψη και την Atlantic City με τα καζίνο του αλά Λας Βέγκας!!!
Αφου έχετε "δει" την Νέα Υόρκη (που σίγουρα έχει αφήσει υπόλοιπα) μπορείτε να πάτε 2-3 μέρες Niagara on the Lake, 2 μέρες Βοστώνη και μετά να "κατηφορίσετε" προς Atlantic City και Ουάσινγκτον. Στο Atlantic City δεν νομίζω για διανυκτέρευση, αλλά Ουάσινγκτον θα άξιζε. Επίσης μιά πολύ ωραία ημερήσια θα ήταν στο West Point, την ανώτατη στρατιωτική τους ακαδημία που βρίσκεται σε πολύ ωραίο μέρος. Επίσης στο Long Island μπορείτε να κάνετε ημερήσιες με το τραίνο.

Αλλα όλα αυτά έχουν κόστος και είπες ότι είναι σημαντικό για εσας. Αν θα έπρεπε να επιλέξω απο τα παραπάνω εγώ θα έμενα ΝΥ, οχι Μανχάταν για να γλυτώσω κάποια χρήματα, θα πήγαινα Niagara και θα έκανα ημερήσια με τραίνο Oυάσινγκτον. Εξ'αλλου η NY εχει τόσο πολλά να δεις.
 
Μηνύματα
40
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Αφου έχετε "δει" την Νέα Υόρκη (που σίγουρα έχει αφήσει υπόλοιπα) μπορείτε να πάτε 2-3 μέρες Niagara on the Lake, 2 μέρες Βοστώνη και μετά να "κατηφορίσετε" προς Atlantic City και Ουάσινγκτον. Στο Atlantic City δεν νομίζω για διανυκτέρευση, αλλά Ουάσινγκτον θα άξιζε. Επίσης μιά πολύ ωραία ημερήσια θα ήταν στο West Point, την ανώτατη στρατιωτική τους ακαδημία που βρίσκεται σε πολύ ωραίο μέρος. Επίσης στο Long Island μπορείτε να κάνετε ημερήσιες με το τραίνο.

Αλλα όλα αυτά έχουν κόστος και είπες ότι είναι σημαντικό για εσας. Αν θα έπρεπε να επιλέξω απο τα παραπάνω εγώ θα έμενα ΝΥ, οχι Μανχάταν για να γλυτώσω κάποια χρήματα, θα πήγαινα Niagara και θα έκανα ημερήσια με τραίνο Oυάσινγκτον. Εξ'αλλου η NY εχει τόσο πολλά να δεις.

KaterinaJ Σε ευχαριστώ για τις όμορφες ιδέες που μου προτείνεις και συγκλίνουν με τις δικές μας.Όσο για τον τόπο διαμονής αυτή θα είναι στο Long Island για 16 ημέρες και θα πηγαίνουμε με το τρένο Μανχάταν.
Μιας που τα ξέρεις καλά τα μέρη όπως φαίνεται, τι θα έλεγες για ενοικίαση αυτοκινήτου για κοντινές εκδρομές?
Θα είναι ασφαλές για 2 γυναίκες ή να προτιμήσουμε τα μέσα μεταφοράς??
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Αφου έχετε "δει" την Νέα Υόρκη (που σίγουρα έχει αφήσει υπόλοιπα) μπορείτε να πάτε 2-3 μέρες Niagara on the Lake, 2 μέρες Βοστώνη και μετά να "κατηφορίσετε" προς Atlantic City και Ουάσινγκτον. Στο Atlantic City δεν νομίζω για διανυκτέρευση, αλλά Ουάσινγκτον θα άξιζε. Επίσης μιά πολύ ωραία ημερήσια θα ήταν στο West Point, την ανώτατη στρατιωτική τους ακαδημία που βρίσκεται σε πολύ ωραίο μέρος. Επίσης στο Long Island μπορείτε να κάνετε ημερήσιες με το τραίνο.

Αλλα όλα αυτά έχουν κόστος και είπες ότι είναι σημαντικό για εσας. Αν θα έπρεπε να επιλέξω απο τα παραπάνω εγώ θα έμενα ΝΥ, οχι Μανχάταν για να γλυτώσω κάποια χρήματα, θα πήγαινα Niagara και θα έκανα ημερήσια με τραίνο Oυάσινγκτον. Εξ'αλλου η NY εχει τόσο πολλά να δεις.
Να σου δώσω κάποια πληροφορία. Εμεις πήγαμε με το Goldenbus Tours μιά τριήμερη εκδρομή Φιλαδέλφεια, ουάσινγκτον και Νιαγάρα με πούλμαν. Δώσαμε 237ε τρία άτομα (το ένα ήταν δώρο).
μιά αξιοπρεπής εκδρομή με ξενοδοχεία και ξεναγήσεις. Φύγαμε από ΝΥ.Κοίταξέ το.
 
Μηνύματα
40
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Να σου δώσω κάποια πληροφορία. Εμεις πήγαμε με το Goldenbus Tours μιά τριήμερη εκδρομή Φιλαδέλφεια, ουάσινγκτον και Νιαγάρα με πούλμαν. Δώσαμε 237ε τρία άτομα (το ένα ήταν δώρο).
μιά αξιοπρεπής εκδρομή με ξενοδοχεία και ξεναγήσεις. Φύγαμε από ΝΥ.Κοίταξέ το.

To κοίταξα τώρα και μου βγάζει 470 usd το άτομο αυθημερόν για Νιαγάρα https://www.goldenbustours.com/1-day-new-york-to-niagara-falls-us-canadian-side-air-tour.html
 
Μηνύματα
40
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
To κοίταξα τώρα και μου βγάζει 470 usd το άτομο αυθημερόν για Νιαγάρα https://www.goldenbustours.com/1-day-new-york-to-niagara-falls-us-canadian-side-air-tour.html
Bρήκα και άλλες μετά, έχεις δίκιο, απλά είναι οδικές ενώ η πρώτη είναι αεροπορικώς και σε πάνε και από την Καναδική πλευρά που είναι το πραγματικό θέαμα. Τελοσπάντων, πολύ αξιόλογη η πληροφορία σου για το Golden bus tours
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
KaterinaJ Σε ευχαριστώ για τις όμορφες ιδέες που μου προτείνεις και συγκλίνουν με τις δικές μας.Όσο για τον τόπο διαμονής αυτή θα είναι στο Long Island για 16 ημέρες και θα πηγαίνουμε με το τρένο Μανχάταν.
Μιας που τα ξέρεις καλά τα μέρη όπως φαίνεται, τι θα έλεγες για ενοικίαση αυτοκινήτου για κοντινές εκδρομές?
Θα είναι ασφαλές για 2 γυναίκες ή να προτιμήσουμε τα μέσα μεταφοράς??
Προσωπικά θα προτιμούσα τα ΜΜΜ και θα χρησιμοποιούσα αυτοκίνητο εκεί που θα ήταν δύσκολο να φθάσω πχ στο West point. Για μένα είναι χαλαρωτικό να με πηγαίνει άλλος και να απολαμβάνω την διαδρομή. Κι εμείς, 2 γυναίκες, είχαμε πάει με τραίνο αυθημερόν στην Ουάσινγκτον, στο δρόμο είδαμε και τη Φιλαδέλφεια. Εχει το τραινάκι/λεωφορειάκι (όπως αυτό που κάνει τουρ στο Σύνταγμα και τα πέριξ) που το παίρνεις έξω απο το σταθμο του τραίνου. Πιθανότατα να έχει και το Hop on/hop off τουριστικό λεωφορείο. Το κόστος μπορείς να το κοντρολάρεις κλείνοντας εγκαίρως εισιτήρια.
 

vrea

Member
Μηνύματα
233
Likes
212
Καταρχήν Θα είμαστε 4 ενήλικες και 2 μικρά παιδια και σκεφτόμαστε να διανυκτερεύσουμε μια βραδιά στον Νιαγάρα.
Οι εκδρομές που βλέπω με το Golden bus tours είναι μάλλον στην αμερικάνικη πλευρά. Από εκει πως πάω στην Καναδική πλευρά?
Εκτός από το golden bus tours έχετε κανένα άλλο στα υπόψη?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom