The Official Offtopic v5

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Υποθέτουν ότι η Γη είναι μια κούφια σφαίρα η επιφάνεια όμως της οποίας δεν είναι λεπτή αλλά έχει πάχος αρκετά χιλιόμετρα πχ 500-1000. Αυτοί ζούνε στη εσωτερική μεριά της σφαιρικής επιφάνειας που ζούμε εμείς. Και επειδή και αυτοί έχουν Γη κάτω απ' τα πόδια τους η βαρύτητα τους κρατάει πάνω στην εσωτερική επιφάνεια.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
H πιο ενδιαφέρουσα θεωρία απ' τις τρελές θεωρίες που κυκλοφορούν που έχω διαβάσει είναι ότι εμείς δε ζούμε στην εξωτερική επιφάνεια της Γης αλλά στην εσωτερική. Άρα εμείς ερπόμαστε χαχαχα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
H πιο ενδιαφέρουσα θεωρία απ' τις τρελές θεωρίες που κυκλοφορούν που έχω διαβάσει είναι ότι εμείς δε ζούμε στην εξωτερική επιφάνεια της Γης αλλά στην εσωτερική. Άρα εμείς ερπόμαστε χαχαχα.
Οχι αυτη της επιπεδης Γης που υποστηριζει οτι οι κατοικοι της Αυστραλιας ειναι ηθοποιοι που υποδυονται τους κατοικους γιατι Αυστραλια δεν υπαρχει? (Το οσκαρ στο αφεντικο @Defkalion ).
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Και άντε είναι επίπεδη η Γη γιατί τα άλλα κοντινά ουράνια σώματα Ήλιος, Σελήνη είναι σφαίρα..Εκτός αν είναι και αυτά επίπεδα, δίσκοι δηλαδή, αλλά πως τα καταφέρνουν να είναι πάντα φάτσα κάρτα προς εμάς .. κάτι σαν μούτζα ή καθρέπτες κομψά..
Τεσπα εγώ γράφω και στην Τρίπολη μπαίνουν βροχή τα γκολ..
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.775
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom