Ολλανδία Θα παω Ολλανδια και θελω τη βοηθεια σας :)

kati_pro

Member
Μηνύματα
55
Likes
29
Χαιρετώ την παρέα! Επειδή έχω χαθεί λιγάκι ( κάπου νομίζω αναφέρεται αλλά δεν μπορώ να το εντοπίσω!), η Amsterdam and Region Travel Card είναι 24ωρη ή ημερήσια; Δεδομένου ότι φτάνω Σάββατο βραδάκι στο Eidhoven αν βγάλω ημερήσια για να πάω Amsterdam, σκεφτόμουν, αν ισχύει και την επόμενη να την χρησιμοποιήσω για μια από της εξορμήσεις στα περίχωρα. Αν γνωρίζεις κάποιος ας με διαφωτίσει παρακαλώ! Ευχαριστώ πολύ!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Χαιρετώ την παρέα! Επειδή έχω χαθεί λιγάκι ( κάπου νομίζω αναφέρεται αλλά δεν μπορώ να το εντοπίσω!), η Amsterdam and Region Travel Card είναι 24ωρη ή ημερήσια; Δεδομένου ότι φτάνω Σάββατο βραδάκι στο Eidhoven αν βγάλω ημερήσια για να πάω Amsterdam, σκεφτόμουν, αν ισχύει και την επόμενη να την χρησιμοποιήσω για μια από της εξορμήσεις στα περίχωρα. Αν γνωρίζεις κάποιος ας με διαφωτίσει παρακαλώ! Ευχαριστώ πολύ!
Ισχύει για 1, 2 ή 3 ημερολογιακές ημέρες. Αρχίζει στις 00:00 και τελειώνει την επόμενη μέρα στις 04:00.
 

kati_pro

Member
Μηνύματα
55
Likes
29
Θα βγάλουμε οπότε την επόμενη ημέρα από Άμστερνταμ. Σε ευχαριστώ πολύ!
 

Anna_sid29

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Καλησπέρα σε όλους!!!! Εγώ θα πάω ολλανδια στις 10 Απριλίου με 15 και έχουμε κλείσει διαμονή στο αλμερε ξέρετε αν έχει εύκολη προσβαση σε ΜΜΜ??? Και ποιά μέρη είναι τα καλύτερα να επισκεφτούμε εκτός από ουτρεχτη, Χάγη και Άμστερνταμ????
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.111
Likes
3.736
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Καλησπέρα σε όλους!!!! Εγώ θα πάω ολλανδια στις 10 Απριλίου με 15 και έχουμε κλείσει διαμονή στο αλμερε ξέρετε αν έχει εύκολη προσβαση σε ΜΜΜ??? Και ποιά μέρη είναι τα καλύτερα να επισκεφτούμε εκτός από ουτρεχτη, Χάγη και Άμστερνταμ????
Να πάτε στο Zaanse Schans ημέρα και να μπείτε σε εναν ανεμόμυλο και στο σπίτι του ψαρά. Είναι διασκεδαστική εμπειρία εφόσον κάνετε σωστές επιλογές.
Επίσης, το πιο όμορφο χωριό είναι το Edam! Μην το χάσετε.
Delft πανέμορφο!! Ουτρέχτη, Harlem και Hoorn είναι επισης ωραιες επιλογές.
 

Anna_sid29

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Σε ευχαριστώ πολύ Έλενα!!!! Κοιταξα αυτα που μου είπες....καλα τι πανεμορφο το ζανσε!!! Θα τα επισκεφτούμε σίγουρα!!!!
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.806
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Καλησπέρα σε όλους!!!! Εγώ θα πάω ολλανδια στις 10 Απριλίου με 15 και έχουμε κλείσει διαμονή στο αλμερε ξέρετε αν έχει εύκολη προσβαση σε ΜΜΜ??? Και ποιά μέρη είναι τα καλύτερα να επισκεφτούμε εκτός από ουτρεχτη, Χάγη και Άμστερνταμ????
Προσθέτω και τους κηπους του Keukenhof https://keukenhof.nl/en/
 

Anna_sid29

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Να ρωτήσω και κάτι άλλο για τα μέσα μεταφοράς Ποια κάρτα συμφέρει να πάρουμε για 6 μερες???
 

Kat1

Member
Μηνύματα
33
Likes
22
Να ρωτήσω και κάτι άλλο για τα μέσα μεταφοράς Ποια κάρτα συμφέρει να πάρουμε για 6 μερες???
Εγώ Πριν 10 μέρες εκεί χρησιμοποίησα μια μπλε anonymous chipcaart ή κάπως έτσι... γιατί δεν με απασχολούσαν μουσεία και attractions, events... αλλά αποκλειστικά και μόνο οι μεταφορές.
Αν χρειαστεί να επισκεφθείς μουσεία κτλ έχεις άλλες επιλογές όπως η Holland pass ή Iamsterdam city card... ανάλογα τι θες να κάνεις και που να κινηθείς...
 

Anna_sid29

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Εγώ Πριν 10 μέρες εκεί χρησιμοποίησα μια μπλε anonymous chipcaart ή κάπως έτσι... γιατί δεν με απασχολούσαν μουσεία και attractions, events... αλλά αποκλειστικά και μόνο οι μεταφορές.
Αν χρειαστεί να επισκεφθείς μουσεία κτλ έχεις άλλες επιλογές όπως η Holland pass ή Iamsterdam city card... ανάλογα τι θες να κάνεις και που να κινηθείς...
Και πόσο κοστίζει αυτή η κάρτα??? Εμείς για 6 μέρες την θέλουμε!!!
 

Kat1

Member
Μηνύματα
33
Likes
22
Και πόσο κοστίζει αυτή η κάρτα??? Εμείς για 6 μέρες την θέλουμε!!!
7,50€ κάνει να την αγοράσεις, και μετά την φορτώνεις όσα χρήματα θες εσύ
Κερδίζεις αρκετά παραπάνω από την έκπτωση που έχεις σε όλα τα ΜΜΜ από τα 7,50€!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.615
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom